„V souvislosti s výstavbou lehkoatletického oválu u zimního stadionu Na Sladovce přestanou existovat dvě travnatá tréninková hřiště,“ potvrdil starosta Benešova Petr Hostek s tím, že jedno regulérní fotbalové hřiště uprostřed nového oválu pro běžce na místě nakonec vznikne. Ale využívat ho budou prvotně sportovci technických lehkoatletických disciplín – oštěpu, disku a kladiva.

Kvůli úbytku dvou sportovišť radnice hledala místo jako náhradu pro tréninky mládežnických týmů. A našla je. Na novou možnost přišel ředitel Městských sportovních zařízení Benešov Petr Kotouč. Navrhl, aby se rozebralo u hlavního hřiště betonové stupňovité hlediště za brankami, které dříve lemovalo tamní škvárovou atletickou dráhu. „Pak už bude stačit jen odbagrovat svah a vytvořit poměrně zajímavá tréninková hřiště,“ popsal starosta.

Nové plácky sice budou určené především pro mládež, ale občasné tréninky dospělých se tam bezpochyby také konat budou. A to především proto, že trávník na hlavním hřišti udržuje podle starosty města správce stadionu Miroslav Beran s vypětím všech sil a umění. „Kdybyste viděli to podloží, jaké trávník má, nedivili byste se. Roste na hlíně, trávník nemá drenáž a tak žije od jednoho mistrovského zápasu k druhému,“ řekl Hostek. „Proto uvažujeme i o jeho revitalizaci,“ sdělil.

To potvrdil také správce stadionu Miroslav Beran. „Nejde jen o trávník samotný. Trávník není špatný, ale jako celek nefunguje. Drenáže, které tu byly položeny už v sedmdesátých letech, jsou propadlé. A tím se trávník také zvlnil. Když prší, drží se na hřišti voda a trávník kvůli tomu nesnese takovou hrací zátěž,“ vysvětlil správce.

Nedostatek hrací a především tréninkové plochy pro fotbalové týmy řeší Fotbalový klub Benešov dlouhodobě. Kromě hřišť v jeho základně, na stadionu U Konopiště, kde mohou nyní využívat také supermoderní umělé trávy, by mohli začít sportovat i na hřišti v Úročnici. „Zpracováváme projekt, abychom tam mohli hrát i mistrovské zápasy mládežnické týmy. Hrací plocha se tam kvůli tomu bude rekonstruovat ještě letos,“ dodal starosta.