Právě takový text vyvěšuje každoročně Benešov, respektive jeho obchodní společnost technické služby na všechny kanály, které pro zveřejnění informací město má. Zatímco někomu stačí přečíst si tento vzkaz Technických služeb jednou, jiný jakoby textu nerozuměl nebo myšlenku na přeparkování svého vozu neudrží.

Při běžném čištění ulic Technické služby Benešov na silnice umisťují dopravní značky s doplňující tabulkou. Pro blokové čištění to ale právě tak není. „Během období úklidu nebudou v takto rozsáhlém způsobu čištění umísťovány značky upozorňující na čištění. Čištění bude probíhat vždy v rozmezí od 6:30 hod – do 14:00 hod. Děkujeme vám, že svá vozidla na pár hodin přeparkujete a umožníte tím vyčistit uvedenou lokalitu,“ sdělují technické služby odpovědné za pořádek v ulicích.

Ani to ale někomu nestačí a pokaždé se v místech čištění nějaké to „zapomenuté“ auto najde. V takových případech pak pracovníkům technických služeb nezbývá, než požádat o pomoc benešovské strážníky.

„Takové případy řešíme každý rok poté, co nás o to požádají technické služby,“ potvrdil velitel Městské policie Benešov Radek Stulík. Vzhledem k tomu, že se strážnici přes registrační značku dostanou k majiteli vozu, vyzvou ho k přeparkování. Pokud se právě tak situaci strážníkům nepodaří vyřešit a čistící vůz musí překážku obkroužit a vynechat z očisty určitý úsek, následuje sankce. „V takových případech majitele pokutujeme,“ uvedl velitel strážníků. „Těchto případů neubývá ani nepřibývá a je jich v podstatě pořád stejně,“ dodal.

Blokové čistění začalo v Benešově ve 14. týdnu a skončí v týdnu číslo 17.

Kde a kdy TS Benešov plánují blokové čištění

Týden 16
Pondělí 15. dubna
Na Bezděkově – včetně všech parkovišť, Zapova, Bezručova včetně všech parkovišť
Úterý 16. dubna
Vančurova, Čapkova, B. Němcové, Alšova, Hráského, Na Chmelnici, Ulrichova
Středa 17. dubna
Na Karlově, před Agrodatem, spodní ul. pod Agrodatem, autobusové nádraží, Nádražní, Táborská, U Pivovaru
Čtvrtek 18. dubna
Ke Koupadlům, Sokola Tůmy, Hejtmánkova, E. Rádla, K Vodárně, Černoleská
Pátek 19. dubna
Pod Lihovarem, sídliště Pod Lihovarem, Mariánovice

Týden 17
Pondělí 22. dubna
Kruhové objezdy u OMV, pod Nemocnicí, Bezděkov, Nová Pražská, u Danone, Mariánovice, dále ostrůvek v Čechově ulici, Dl. Pole, Okrouhlice, Boušice
Středa 24. dubna
Bedrč, Pomněnice, Buková a Vidlákova Lhota, Úročnice