Jedním z aut určených k přemístění na střežené místo uvnitř Táborských kasáren byla také Škoda Octavia Combi se zlatou metalickou barvou. Na první pohled se nejednalo o vrak. Pozornému pohledu strážníků ale dlouhodobě stojící auto bez známek používání neuniklo.

Majitelka z Prahy na výzvu k odstranění vozu nereagovala po dobu stanovených tří měsíců. Proto Městská policie Benešov na pomoc přivolala odtahovou službu, kterou pro město zajišťuje Dušan Říha, majitel firmy Autocentrum Říha. „Dorazil jsem z Velkých Chvalovic na Kolínsku s úkolem převezení tří aut,“ potvrdil Říha.

„Trošičku náročnější“ odtah

Dostat vozidlo z řady dalších aut ale nemusí být vždy snadné. A právě tak to bylo také v Táborských kasárnách. Ulička, v níž odtahový speciál stál, skýtala pouze jedinou možnost naložení vraku. Octavie stála kolmo ke směru příjezdu odtahovky. Zkušený podnikatel si ale věděl rady. Zapřáhl vůz za plechové disky zadních kol a vytáhl ho do požadovaného směru. Pak už bylo hračkou škodovku pomocí navijáku natáhnout na plošinu odtahovky.

Dušan Říha zhodnotil tento odtah jako „trošičku náročnější“. „Ale dostávali jsme vrak z ještě horších míst,“ uvedl. „Tahat se musí opatrně, aby se auto nepoškodilo, i když se jedná jen o vrak,“ dodal.

Na místě složení pak sejmutí odtaženého vozidla i přes jeho zataženou ruční brzdu nebylo problémem. K manipulaci posloužilo tažné zařízení jiného vraku, k němuž Dušan Říha škodovku přivázal. Pak už stačilo jen pomalu popojet odtahovým speciálem dopředu a vrak spočinul znovu na pevné zemi.

Další čtyři vozy čekají na odtah

Na veřejném parkovišti v Táborských kasárnách čekají na odtah další čtyři vozy. Ty podle městské policie zatím nedokončená zákonná lhůta odtáhnout nedovoluje. Podle stavu vozidel je ale více než pravděpodobné, že tato auta skutečně už jezdit nebudou.

Na záchytném parkovišti tak už nyní čeká celkem dvacet vraků a místa pro další už moc nezbývá. Také proto Benešov připravil dražbu, která by měla vytvořit nové místo pro vraky a současně by mohla přinést městu peníze, které za odtažení vydalo.