„Benešovský klub veteránů nám před těmi jedenácti lety pomáhal s rozjezdem, a od té doby s ním spolupracujeme," uvedl vše na pravou míru jeden z pořadatelů Aleš Jindrák, který byl před více než deseti lety iniciátorem Bělokozelského veterána.

Od té doby se do obce nedaleko Sázavy sjíždí každoročně zhruba sedmdesát příznivců historických vozidel či motorek nejen z Benešova, Vlašimi, Sázavy a dalších okolních měst a obcí, ale třeba i z Nového Města na Moravě. „To bylo v loňském roce. Letos přijel veterán až z Trutnova," prozradil další organizátor Miroslav Trojan.

Po registraci veteránů se většina účastníků vydala v jedenáct hodin na spanilou jízdu okolím. Ale protože se silnice, po kterých každý rok vede její trasa opravují, byla ta letošní o trochu kratší.

„Po návratu pak bude vyhlášení výsledků, nejstarší veterán, nejmladší veterán, z největší dálky a tak, a volná zábava," dodal spoluorganizátor akce, který přiznal, že se jedenáctý ročník Bělokozelského veterána málem nekonal.

„Ono je to organizačně poměrně náročné a tím, že chodíme všichni do zaměstnání, chvíli jsme přemýšleli, jestli se do toho vůbec pustíme," doplnil svého kolegu Miroslav Trojan.