„V posledním návrhu jízdního řádu linky Pražské integrované dopravy 532 Votice požadovaly rozšíření provoz autobusů mezi městem a nádražím a IDSK příslib splnila," potvrdil mluvčí votické radnice Jan Vachtl.

Kvůli tomu také město buduje autobusové zastávky u křižovatky silnice z Votic na Beztahov a Sedlec-Prčice, poblíž továrny Mokate.

„Novou zastávku budeme mít hotovou do zahájení integrace a podařilo se nám prosadit i dočasnou zastávku v opačném směru. Za pochopení a vstřícnost při jejich schvalování bych chtěl poděkovat Josefu Vyhnálkovi z Dopravního inspektorátu PČR v Benešově," řekl votický starosta Jiří Svavík.

Nová linka PID 532 z Votic na nádraží pomůže také zaměstnancům zmiňované továrny, a to už v sobotu 22. srpna, kdy má integrace odstartovat. Ten den začne zastávka pod názvem Votice, Marila sloužit cestujícím.

„Přestože nebylo možné vyhovět našim požadavkům na konkrétní doby odjezdu na minuty přesně, splní tyto spoje svůj účel. Já proto pevně věřím, že si cestující najdou do těchto spojů cestu a nechají své auto doma,“ dodal Jiří Slavík.