VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Auditor na vlašimské radnici zjistil chyby, nikoliv závažné

Vlašim-Vedení města si oddechlo.

21.7.2013
SDÍLEJ:

Audit na úřadě.Foto: Ilustrační foto: Karel Pech

 Kontrola hospodaření za uplynulý rok, provedená nezávislým auditorem, dopadla pro vlašimskou radnici celkem dobře. Svědčí o tom zpráva společnosti, kterou v těchto dnech vedení města zveřejnilo. Dílčí chyby se ovšem objevily.

„Během kontroly jsme se zaměřili především na plnění příjmů a výdajů rozpočtu včetně nejrůznějších druhů peněžních operací, náklady a výnosy podnikatelské činnosti územního celku a zajímalo nás také vypořádání finančníh vztahů ke státnímu rozpočtu, rozpočtu kraje a obcí," informovala Jitka Černá, auditorka liberecké společnosti C.J.Audit. V hledáčku auditorky bylo mimo jiné i nakládání a hospodaření s majetkem, stav pohledávek, zastavování movitých i nemovitých věcí, věcná břemena a účetnictví.

„Auditor při přezkoumání nezjistil žádnou závažnější chybu, byl zjištěn jen jeden méně závažný nedostatek v nedoloženém dluhu na nájemném, " řekl k výsledkům auditu vlašimský starosta Luděk Jeništa.

Závadou, kterou nezávislá auditorka v hospodaření města odhalila, byl nedoložený a nevypořádáný inventurní rozdíl v pohledávkách za nájem nebytových prostor ve výši necelých sto třináct tisíc korun.

„Za nedostatek považuji zejména fakt, že příslušný odbor nebyl schopen doložit, kdy tento rozdíl v zůstatku pohledávek vznikl a že nedošlo k jeho vypořádání," uvedla Jitka Černá s tím, že se tak vlašimská radnice dopustila porušení zákona o účetnictví. Doporučila při tom vedení vlašimské radnice, aby do konce tohoto roku začala vést evidenci bytů a nebytových prostor systematicky a jednotně. Autorka zdůraznila, že by město mělo také provádět pravidelné inventury pohledávek za byty i nebytové prostory.

„Ostatní chyby a nedostatky jsme včas, ještě před koncem roku napravili. Podle auditorské společnosti nalezené nedostatky neznamenají významné riziko pro budoucí hospodaření města," ujistil vlašimský starosta.

KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

21.7.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Braný vymazal Koštíře a Nespeky přivezly domů tři body

FNL: Vlašim - Táborsko 2:2.
7

Nádvorník loupil ve Vlašimi

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

Benešovsko - Přinášíme vám postřehy z voleb v regionu.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

Benešovsko - Nehoda pěti osobních aut zkomplikovala dopravu na dálnici D1 v neděli 22. října kolem 14. hodiny. Na 34. kilometru ve směru na Prahu zůstal pojízdný jen jeden jízdní pruh, na místě zasahovali všechny složky záchranného systému.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení