Účastníků již dvanáctého ročníku pingpongového maratonu sice nebylo tolik jako v předchozích ročnících, ale atmosféra, která na turnaji vládla byla neméně přátelská a uvolněná. Také letos oopkořenila exhibice známých osobností stolního tenisu. Tentokrát předvedli své umění Ivan Karabec a Marek Čihák.

„Letos přišlo o něco méně lidí než třeba loni nebo předloni. Je to způsobeno hlavně událostmi kolem úmrtí exprezidenta Václava Havla a vyhlášeným třídenním státním smutkem. Měl jsem řadu telefonátů, kdy mi volali přihlášení účastníci a ptali se kdy je náhradní termín turnaje,“ řekl organizátor turnaje Luboš Pěnkava.

Hlavním posláním turnaje je podle Pěnkavy radost ze hry, společné setkávání a to se podařilo i při letošním ročníku tabletenisového turnaje naplnit. Na čtyřiadvaceti stolech se postupně utkali všichni příchozí ve čtyřech kategoriích. Nejpočetněji zastoupenou byla kategorie Příchozí, kterých přišlo jedenasedmdesát. Těch kteří nikdy nedrželi pálku nebo děti do 10 let bylo v kategorii Mrňata celkem dvaapadesát a síly změřilo i sedmnáct Profesionálů a šestice Nadějí.

Po tradiční moderované obíhačce už přišlo na řadu vyhlášení vítězů a rozdílení cen. Čtyři nejúspěšnější v každé kategorii získali pohár a věcné ceny Na poslední část Vánočního turnaje se těšili hlavně nejmenší hráči, kteří už během turnaje okukovali nespočet dárků pod stromečkem.

„Někteří sponzoři ubyli, jiní přibyli, ale všechny je třeba ocenit. Hrozně mě to baví, hlavně kvůli dětem, které pět hodin čekají až si rozdělí dárky,“ poznamenal trenér a zakladatel vánočního turnaje Luboš Pěnkava s tím, že takovýchto turnajů v republice u nás moc není.

Hrálo se znovu bez startovného, jen pro radost a lepší podmínky na stolní tenis nemůžou být. Stoly a hala jsou kvalitní, lidé vidí exhibici, zahrají si obíhačku a nakonec si každý odnese dárek.

„Turnaj má svoje kouzlo, které bych do budoucna nerad měnil,“ podotkl Pěnkava.

KAREL CHLUMEC