V tuto chvíli je jasné, jedno. Atleti se dostanou k potřebnému sportovnímu náčiní. Jejich dodávku město už vysoutěžilo a nakoupí ho za dva miliony korun. „Koupíme osmnáct různě těžkých koulí, čtrnáct oštěpů, překážky, disky a další sportovní náčiní,“ potvrdil starosta Jaroslav Hlavnička.

Problém je v tom, že hotova je v podstatě jen samotná dráha a sektor pro skok daleký. Chybí nejen tribuna, ale především zázemí pro sportovce i diváky. Jak to mělo být, uvedl už v květnu roku 2017 tehdejší starosta Petr Hostek. „U oválu bude malá tribunka s třemi patry,“ řekl a hovořil i o tom, že město počítá i se zázemím z modulů za 10 milionů, i s ubytovací kapacitou.

Jenže to bude jinak. Město chce nyní plnohodnotné zděné zázemí, bez možnosti ubytování. „Ještě na to není ani projekt. Moduly jsou stejně drahé jako běžná stavba,“ řekl Roman Tichovský s tím, že zatím na řadu přijdou provizorně buňky, které vlastní benešovský polek Žijeme sportem. Ten má 120 atletů.

Podle starosty Jaroslava Hlavničky by bylo pro město ekonomicky příznivější, kdyby tartanová dráha vznikla v areálu stadionu u Konopiště. Soužití zastánců fotbalu a atletiky prý byla možná. A bude se odehrávat i na atletickém stadionu. Uprostřed je totiž regulérní fotbalové hřiště. Benešov kromě už vydaných peněz a těch, co dá do stavby zázemí, bude platit i dva správce.

„Dotační podmínky totiž neumožňují, aby je platila MSZ, protože ta jsou obchodní společností,“ upozornila tajemnice Magda Zacharieva.