Od středy se do něj zapojila i Nemocnice Rudolfa a Stefanie, a protože práce šla zdravotníkům oblečeným do ochranných oděvů pěkně od ruky, před oběma odběrnými místy přístupnými vozidly z Erbenovy ulice, nestála dlouhá kolona. Sestavená do dvou desítek aut popojížděla jen v samotném areálu nemocnice a do Erbenovy ulice vozy už nezasahovaly.

„Chci vědět, jak na tom jsem,“ uvedl při krátkém rozhovoru muž opřený o otevřené dveře svého auta. Na otázky odpověděl ochotně, ale jméno zveřejnit odmítl. „Přijel jsem z Vlašimi, mám odpolední, tak jsem měl čas,“ řekl a vtáhl do plic kouř ze zapálené cigarety.

„Nic mi není, jen jsem prostě chtěl vědět jestli to náhodou taky nemám,“ řekl, nasedl do vozu a popojel o několik metrů. „Manželka na testy nepůjde, říká, že jí nic není a že se nenechá nakazit. Mě za to, že jsem do Benešova vyrazil, taky pěkně nadávala,“ přiznal a zasmál se při tom.

V Benešově bylo odběrné místo na antigenní testování v uvedené lokalitě jen první den. Už ve čtvrtek 17. prosince bude jinde.

„Pro odběry covid-19 pro veřejnost antigenními testy přemístíme od čtvrtka 17. prosince odběrové místo do prostor, které se nacházejí v bývalém ambulantním rehabilitačním oddělení v budově B ve čtvrtém patře,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Karin Kápičková.

Zprávu o tom, jaký byl celkový zájem o testování a kolik lidí prověrkou prošlo, předá nemocnice za první den antigenních testů až ve čtvrtek 17. prosince.

Na Benešovsku se podle zprávy Ministerstva zdravotnictví ČR provádějí antigenní testy jen v Nemocnici Rudolfa a Stefanie.