Pětiletou fenkou zlatého retrívra, která nejenže zvítězila v kategorii pes v anketě o Nejsympatičtějšího mazlíčka, ale zároveň se stala i absolutní vítězkou hlasování.

„Do soutěže jsem Annie nepřihlásila já, ale moje sestra Veronika, která je v současné době na mateřské dovolené. Má tedy zaprvé trochu víc času než já, a za druhé je ohromně soutěživá," vysvětlila chovatelka pětileté feny Klára Píchová, která zároveň prozradila, že ona osobně by svého psa do této, ani žádné podobné soutěže nepřihlásila. Prý by jí ani ve snu nenapadlo, že by Annie mohla vyhrát.

O tom, že se Veronika chystá Annie do soutěže přihlásit, Klára nevěděla. To jí sestra řekla, až když bylo všechno zařízené. Jednoho dne Veronika Kláře zavolala, že Benešovský deník vyhlásil anketu o Nejsympatičtějšího mazlíčka, a že tam Annie také přihlásila.

„Ani mi neukázala, jakou k vám poslala fotku. Když jsem jí pak viděla v novinách, říkala jsem si, že tam ani moc hezky nevypadá, takže nemá žádnou šanci na umístění," postěžovala si s úsměvem studentka pátého ročníku Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích obor analytická chemie s tím, že své psí slečny má daleko hezčí fotky.

Majitelka Annie má doma absolutní vítězku

Mýlila se. Annie vyhrála nejen ve své kategorii, ale i celkově.

Do hlasování se zapojila celá rodina. Pochopitelně nejvíc sestra, která zajistila se svou rodinou i nejvíc hlasovacích kuponů. Například všem svým kamarádkám poslala mail, aby co hodinu pro Annie hlasovaly.

První, kdo se dozvěděl, že Annie vyhrála, byla Kláry maminka. Jakmile se vzpamatovala z prvotního šoku, a ujistila se, že zpráva o prvenství Annie není jen nějaký vtip, ihned volala své dceři do Pardubic, která se tam akorát připravovala na zkoušku z molekulové spektroskopie. Ani ona nemohla této radostné novině uvěřit. Zároveň měla ale ohromnou radost. Za výhru pak čekalo na Annie krásně voňavé vepřové ucho a koupel.

„I když ta druhá odměna byla spíš trest. Ona se totiž nerada koupe. V rybníku si zaplavat, to ano. Ale nechat se vydrbat ve vaně, to ne," prozradila na pětiletou fenu zlatého retrívra její majitelka.

Ta si jí pořídila, společně se svým přítelem hned po maturitě. Jelikož měli v rodině Píchových vždy jen malé psy, Klára toužila po velkém hafanovi.
„Naši vždy říkali, že s velkým psem jsou i velké starosti, spousta práce, hodně toho sežere, a navíc, mámu jako malou jeden takový pokousal," vysvětlila Klára Píchová.

Když Klára něco chce, dosáhne toho

Usměvavá blondýnka si ale prosadila svou. S přítelem vyrazili do chovné stanice v Hrozetíně u Ledče nad Sázavou, odkud mají jeho rodiče zlatého retrívra, a jedno štěně si zamluvili. Do měsíce byla kňučící chlupatá kulička součástí jejich rodiny.

„Taťka byl docela v pohodě, ten miluje psy. Mamka taky, ale tím, že má z dětství špatnou zkušenost, říkala, že se bude bát chodit domů. Ale když zjistila, že je to spíš takový malý medvídek na mazlení, přijala jí," popsala začátky soužití Annie s rodinou Píchových její majitelka.

Jméno vybrala novému členovi rodiny Klára. Jí i jejímu příteli se vždy líbilo jméno Anna. Ale volat na psa lidským jménem jim nepřišlo vhodné. Proto zvolili kompromis a pro českou Aničku zvolili anglickou verzi.

„Hlavně jsme chtěli také jemné jméno. Aby, když na ni zavoláme, aby to znělo hebce. Já nemám ráda, když na mne volají Kláro, tak jsem chtěla, aby alespoň můj pes měl měkké jméno," vysvětlila hlavní důvod jména Annie.

Přestože je Annie velký pes, a k dispozici má rozlehlou zahradu, spí doma na gauči nebo se svou chovatelkou v posteli. Když zrovna Annie nelenoší, miluje si hrát s míčkem.

Annie je závislá na míčcích

„Na míčkách je úplně závislá. Jako s malou jsme s ní často hráli fotbal a od té doby je miluje. Stačí říct slovo fotbal nebo míč, a Annie začne okamžitě vyšilovat. A je zvláštní, že pozná míčky značky Adidas. Když jí dáme nějaký jiný, tak ho vezme do tlamy tak laxně, aby se neřeklo, ale jakmile je to Adidas, šílí.

Jestli je dělá fabrika stále ze stejného materiálu, který Annie voní, nebo nevím. Ale bezpečně ho pozná. A potom na buchtách. To když si má vybrat mezi masem nebo sladkým jídlem, tak koláč jasně zvítězí," prozradila Klára dvě neřesti svého čtyřnohého mazlíčka, s kterým, coby štěnětem jezdila do Prahy na cvičák.

„Je docela velká, tak abychom jí zvládli," dodala Klára Píchová.