Anna, Tereza a Jakub. To jsou nejoblíbenější jména dětí narozených v benešovské nemocnici v roce 2008.
„Za minulý rok se narodilo čtyřicet Aniček, stejně jako Terezek. Jen o pět méně bylo Adélek a další byly Eliška, Karolína nebo Natálie. Jakubů se narodilo čtyřicet šest, jen o tři více než Honzíků. V těsném závěsu za nimi dávali rodiče jména Matěj, Tomáš, Vojtěch a Filip,“ uvedl Feliks Moždžeň, vedoucí odboru správních věcí.
Rodiče, kteří chtěli být originální, své ratolesti pojmenovali například Nicolas, Christos, Jacob, Jonas, Luke, Ron, Jessica, Vanessa, Emily, Ellen, Rebeka, Anhelina nebo Eleanor. Lze si jen domýšlet, že u těchto jmen si rodiče vzali inspiraci z různých telenovel, zpěváků nebo třeba herců. Stále více jsou oblíbená dvě křestní jména. Na Benešovsku rodiče své děti pojmenovali například Eliška Florentina, Jasmína Timea, Viktorie Georgieva, Hubert Matyáš, Jan Šimon nebo Karel Josef.
Ve Voticích se za minulý rok narodilo čtyřicet dětí. Z toho osmnáct dívek a dvacet dva chlapců.
Už několik let je v celé republice nejčastěji dávaným jménem Jan a Jakub. Tak tomu je i ve Voticích, kde se za minulý rok narodili tři Kubové a dva Honzíkové. Nechyběly další klasická jména, jako je Michal, Karel, Tomáš, Ondřej nebo Daniel. „Za zmínku stojí například ne často dávaná jména jako je Benjamín, Šimon nebo Denis,“ uvedla votická matrikářka Jana Šedivá.
U holčiček dominují jména Kateřina a Karolína. „Tři rodiče si vybrali jméno Kačenka a tři Karolína,“ dodala Jana Šedivá. Za posledních pár let si také rodiče oblíbili jméno Nela. Votičtí rodiče tak pojmenovali dvě holčičky. Další z jmen jsou například Barbora, Anna, Lucie nebo Nikola.