close zoom_in close zoom_in

Blanka Raudová, tajemnice strany, Benešov
Byla jsem tehdy mladá, ale cítila, že je potřeba nějaká změna. Když to přišlo, byla jsem ráda, že se revoluce uskutečnila klidnou formou, bez násilí. Už před ní jsme jezdili na dovolenou do Bulharska a jezdíme tam stále. Z tohoto pohledu zůstal můj život stejný.

close zoom_in

Jana Chnuriková, podnikatelka, Borovka
Zpočátku to vypadalo, že se můj život nezmění. Během roku se však změnil naprosto zásadně. Byla jsem zaměstnanec a teprve asi rok a půl po listopadu jsem začala podnikat. Od té doby jsem spolumajitelkou společnosti. Momentálně je ale doba hodně špatná.

close zoom_in close zoom_in

Lenka Srbová, distributorka, Jílové u Prahy
Bylo mi osmnáct let, takže jsem mohla dělat spoustu věcí. Tehdy jsem byla zaměstnanec. Teprve za tři roky jsem se domluvila se čtyřmi kamarádkami a společně založily s.r.o. Měly jsme laboratoř, dělaly rozbory půdy, vody, ale chovali jsme například také moučné červy.

close zoom_in close zoom_in

Václav Šmerák, publicista, Krňany
Příchod doby po sametové revoluci, bych popsal jen krátce - byly to obrovské možnosti. Najednou si člověk nemohl stěžovat, že něco nemůže. Jenže na druhou stranu vás to dost vymezovalo v tom, že jste zjistili, že to, co můžete, vlastně vůbec neumíte.

close zoom_in

Karel Šebek, senátor, Neveklov
Život se mi po revoluci změnil výrazně. V pátek 17. listopadu jsem doma poslouchal Svobodnou Evropu. Už následující dny jsem ale jezdil do Prahy. V Neveklově jsem asi měsíc po revoluci založil Občanské fórum a pustil se otevřeně do politiky.