Marta Jabčanková, Lísek

Protože moc hospody nenavštěvuji, příliš se mě to netýká a domnívám se, že je to tak správně. Pokud mluvíme o kavárnách, tak mě to omezí částečně, ale určitě se to dá vyřešit tím, že v letních měsících budu s kamarádkami na kávu navštěvovat spíše zahrádky, v zimě to už bude sice horší, ale nijak zvlášť mě to v tom někam zajít, neomezí.

Eliška Červenková, Praha

I když jsem kuřák, stále mi vadí, když mi někdo kouří při jídle pod nos, proto jde o správný krok. Zákaz kouření proto ani neovlivní mé rozhodnutí zajít do restaurace. Kouřit se dá i jinde a myslím si, že v nějakých podnicích se stejně najdou kuřácké prostory. Možná že ten zákaz zase zruší, protože lidi to nebudou chtít dodržovat a tak přestanou podniky navštěvovat.

Natálie Novotná, Neveklov

Tohle opatření mě moc neovlivní. Zakouřit si budu moci dojít kdykoliv jinam. Pokud nebude mrznout, nebude mi dělat problém dojít si ven zapálit. Je totiž skoro jedno, jestli si zakouřím venku nebo uvnitř. Nebude to pro mě nijak složitější ani otravnější. Já jako kuřák respektuji, pokud si někdo chce zapálit i u pití, proto mi zákaz jako úplně správný nepřijde. Ale co se dá dělat.

Michaela Hauptmanová, Kladno

Já osobně nikam nechodím, ale pokud bych do restaurace šla, nevadilo by mi, že si tam nemohu zakouřit, i když v hospodě člověk, který si dá pivo víno chuť na cigaretu dostane. U jídla je zákaz na místě, u toho by se kouřit nemělo, ale u piva je to trošku otravné. Radši si koupíme víno domů a můžeme si doma kouřit, i tak je to lepší než sedět v narvaný hospodě.