Za minimálního zájmu vlašimské veřejnosti byla zhruba po hodině schůze u konce. Volba ukázala, že většina lidí je spokojena s dosavadním vedením a po změně netouží.

„Volbu chápu jako velký a čestný závazek vůči občanům našeho města. Ujišťuji vás, že dám pro výkon svěřené funkce všechny své síly, zkušenosti a znalosti," přislíbil ve své úvodní řeči ke zvoleným zastupitelům staronový starosta. Sedmnáct z dvaceti přítomných zastupitelů poté zvolilo pětici radních, jimiž se stali Petr Blabol, Bedřich Musil, Karel Pěkný, Milan Kuklík a Petr Martínek.

Radu stejně jako místostarostu navrhla vítězná Volba pro město, která získala v novém zastupitelstvu většinu. Zastupitelé ostatních stran se buď přidali, nebo zůstávali bez návrhu.

Pouze při volbě místostarosty zastupitelé ČSSD navrhli protikandidáta za svou stranu Lukáše Seidla. Ten ale získal jen dva hlasy spolustraníků.

Luděk Jeništa poté nechal hlasovat o měsíčních odměnách pro neuvolněné zastupitele. Místní politik si tak měsíčně přijde na 800 korun, radní na devatenáct stovek, předsedové výborů a komisí obdrží za svou práci 1500 a členové výborů o 1100 korun.

„Připomínám, že odměny jsou ve stejné výši jako v minulém volebním období," řekl Luděk Jeništa a doplnil, že mezitím než budou známy nové dotační tituly, o něž se chce město ucházet, bude se chtít staronové vedení radnice zaměřit na opravu místních komunikací, které se kvůli velkým projektům podle starosty v minulosti zanedbávaly.

KAREL CHLUMEC