Město Týnec nad Sázavou má sice od včerejška nového starostu i místostarostu, ale do naplnění pětičlenné rady města stále jedno jméno chybí.

Ani na jednu z volených funkcí navrhovatelé nejmenovali více, než jednoho z kandidátů. Na post starosty navrhla Hana Váňová (VPM) spolustraníka, dosavadního starostu Martina Kadrnožku.

„Pane magistře Martine Kadrnožko, dovolte, abych vám poblahopřála ke zvolení starostou," řekla před oznámením výsledků hlasování Lenka Žužiová, členka volební komise. Teprve potom oznámila, že pro navrženého kandidáta hlasovalo šestnáct ze sedmnácti přítomných zastupitelů.

Martin Kadrnožka poděkoval za zvolení a slíbil, že jeho práce bude taková, aby se Týnečáci v Týnci cítili dobře.

Jméno pro post místostarosty, Bedřicha Pešana (Sdružení pro rozvoj místních částí Týnce nad Sázavou), pak navrhl sám staronový starosta.
Také Bedřich Pešan prošel hlasováním hladce a také jemu Lenka Žužiová poblahopřála ještě před oznámením výsledků hlasování. Pro nového místostarostu hlasovalo šestnáct zastupitelů.

Komunistka Milena Povolná pak navrhla na místo prvního radního svého spolustraníka Františka Kašpárka. Pro jeho jmenování radním se vyslovilo 14 místních politiků.

Druhého radního, Petra Znamenáčka (Nezávislí), navrhl Pavel Korec, kolega navrženého na kandidátní listině.

Také jedenačtyřicetiletému státnímu úředníkovi při tajném hlasování projevilo důvěru čtrnáct zastupitelů.

Pro třetí, poslední volné místo v radě města pak žádný návrh nepřišel.

„O posledním radním musíme rozhodnout do tří týdnů," vysvětlil starosta Týnce ustanovení ze Zákona o obcích.

Po skončení hlasování si pak znovu vzal slovo staronový lídr týnecké radnice a poodhalil zákulisí jednání předcházející ustavující schůzi zastupitelstva.

„Byly to tři týdny intenzivních jednání a věřím, že se nám podařilo poskládat vedení města, které má podporu napříč zastupitelstvem. Předpokládám, že rada města bude akceschopný celek a že tahle názorová shoda bude také přínosem pro město a jeho obyvatele," dodal Martin Kadrnožka.

Vzhledem k tomu, že nová rada města není kompletní, bude rozhodovat dál rada stávající.