VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

13.1.2018

Rekordní účast u voleb zaznamenali v nemocnici. Volili pacienti i doktoři

Benešov /FOTOGALERIE/ - K prezidentským volbám se připojili i v benešovské nemocnici. Volební urnu donesli komisaři jak na pokoje pacientů, tak doktorů. Přihlášených voličů v nemocnici bylo letos rekordně, nejvíce za poslední roky, a to 47. 

13.1.2018

Kromě Zemana vyhráli na Benešovsku také Drahoš, Fischer a Hilšer

Benešovsko /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY VOLEB V OBCÍCH/ - V celkem 114 městech, městysech a obcích mohlo pro nového prezidenta republiky hlasovat 77 862 voličů. K urnám jich nakonec dorazilo 51 786 (66,54 %). Platných hlasů ale bylo ještě o 276 méně.. Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb na Benešovsku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 66,54 procenta.

13.1.2018

Přes padesát procent voličů dorazilo do Sázavy i Českého Šternberku

Sázava/Český Šternberk /FOTOGALERIE/ - Značnou účast při prezidentských volbách potvrdila komise v Sázavě, kde do všech pěti volebních okrsků dorazilo přes padesát procent voličů. V Českém Šternberku měli účast dosti obdobnou. Není se čemu divit. Se svým hlasovacím lístek přispěl také Zdeněk Sternberg, který odvolil během pátečního dne.

13.1.2018

Závěrečné střípky z prezidentských voleb v Líšně a Bystřici

Líšno/Bystřice - Hodinu před závěrem prezidentských voleb v sobotu 13. ledna volili stále zájemci v sedmém, bystřickém okrsku v Líšně a ve třetím, bystřickém okrsku v Základní škole Bystřice. I když od 13. hodiny přišlo do zmíněných okrsků lidí méně, účast voličů byla nadprůměrná, i v porovnání s minulými volbami do Poslanecké sněmovny.

13.1.2018

Do Týnce přijeli volit z východu republiky

Týnec nad Sázavou – Svou občanskou zodpovědnost při volbě nové hlavy státu prokázali i v městě na řece Sázavě také obyvatelé s trvalým bydlištěm na východě České republiky. „Přijeli jsme na návštěvu a tak tady také volíme,“ poznamenali Bláhovi z Práčova na Chrudimsku a Pavelkovi ze Zašové u Rožnova pod Radhoštěm.

13.1.2018

Zájem o hlasování pro nového prezidenta nepolevuje

Týnec nad Sázavou - Poměrně hodně voličů už dorazilo také k urně devátého volebního okrsku města Týnce nad Sázavou. Ten se už několikery volby nachází ve zrekonstruované požární zbrojnici místního sboru dobrovolných hasičů.

13.1.2018

První den voleb je u konce. Voličů přišlo mnoho

Veliš/Postupice - Značný počet voličů dorazil během prvního dne prezidentských voleb do volebních místností ve Veliši a Postupicích. To potvrdili předsedající. 

12.1.2018

Kvůli volbám vystěhovali maršovického starostu

Maršovice /FOTOGALERIE/ - Přípravy na prezidentské volby v Maršovicích byly ve znamení stěhování. Volební místnost zdejšího prvního okrsku totiž za normálních okolností slouží coby kancelář maršovického starosty Bohumila Ježka. “Po stěhování jsme všechno zvládli asi za hodinu,” podotkl předseda zdejší komise Václav Novák. 

12.1.2018

Značný počet voličů hlásí ze mstětického okrsku

Mstětice - Významné procento obyvatel přišlo k prezidentským volbám ve druhém mstětickém okrsku, a to již během hodiny od zahájení v pátek 12. ledna. “Zatím se k nám dostavilo třicet voličů, což je určitě na náš okrsek hodně,” uvedl předseda volební komise při druhém okrsku v Mstěticích, Pavel Kubásek. Ten také podotkl, že vysokou účast očekávali, a proto se také řádně předem připravili. “Volební místnost máme perfektně vybavenou. Samozřejmostí jsou koláčky a věnečky,” dodal.

12.1.2018

Po zahájení voleb se komise v neveklovské škole nezastavila

Neveklov /FOTOGALERIE/ - Jakmile se otevřely v pátek 12. ledna ve 14 hodin hlasovací místnosti v neveklovské škole, začali k volbám proudit první voliči. A nebylo jich málo. To potvrdili již půl hodinu po zahájení členové volební komise z neveklovského volebního okrsku číslo 1 a 2.

12.1.2018

Účast při volbách bude nejspíš vysoká, v okrsku číslo 1 ji ale sníží bezdomovci

Benešov – Účast při druhých přímých prezidentských volbách, bude vysoká. Naznačily to už dvě hodiny po otevření místností počty odfajfkovaných jmen na seznamech voličů. Těch bylo za oněch 120 minut v sedmi navštívených volebních okrscích města Benešova 10 až 15 procent.

12.1.2018

Češi volí prezidenta i za oceánem, ve Spojených státech amerických

Benešovsko/Florida - Prezidentské volby jsou aktuální nejen pro obyvatele tuzemska, ale i pro občany žijící mimo republiku. Češi, kteří pobývají v zahraničí, se také k volbám chystají. Stejně jako česká vědkyně Petra Surynková z Vlašimi, která od podzimu pracuje v USA na Floridě.

12.1.2018

KRÁTCE: Praktická lékařka nyní ordinuje ve Zvěstově

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

12.1.2018

Jak jsme žili ve Vranově za dob Československa

Benešovsko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Vranova.

12.1.2018

Zájem o volby v okrese je. Volit se bude v nemocnici, hospodě či kabinách

Benešovsko - Prezidentské volby dnešním dnem začínají. Také voliči z Benešovska se chystají k volebním urnám, aby mohli podpořit jednoho z devíti prezidentských kandidátů.

11.1.2018

Dobový směnný jarmark připravili v Řehovicích

Řehovice /FOTOGALERIE/ - Historicky první jarmark připravili nadšenci v malé osadě u Maršovic, v Řehovicích. Trh byl specifický především tím, že byl dobový a směnný.

11.1.2018

KRÁTCE: Myslivci z Pecerad zatančí v Týnci

Benešovsko - Co se děje v regionu?

11.1.2018

Benešov potřebuje téměř miliardu, čtvrtinu si půjčí

Benešov – Projednání a případně i schvalování jednoho z nejdůležitějších dokumentů města, má před sebou politická reprezentace Benešova. Jeho zastupitelé budou na své první letošní schůzi probírat rozpočet města pro letošní rok. Stane se tak ve středu 24. ledna. Jednání komunálních politiků startuje ve velkém sále Kulturního domu Karlov v šest hodin odpoledne.

10.1.2018

KRIMI MIX: Policisté řešili 33 případů

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

10.1.2018

KRÁTCE: Voliči mají poslední možnost zažádat si o průkaz

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

10.1.2018

Nominace je spuštěna. Blanický rytíř předá žezlo

Benešovsko - Nominace na nového Blanického rytíře roku 2018 byla spuštěna. Zájemci tak mohou přihlásit svého favorita až do 14. února.

9.1.2018

Policie pátrá po Anně Sýkorové

Kladno – Policistům bylo oznámeno Dětským diagnostickým ústavem v Praze-Krči, že jeho chovankyně, Anna Sýkorová, se nevrátila zpět z návštěvy u matky v Kladně.

9.1.2018

Předpověď vyšla. Vichr potrápil hasiče

Benešovsko - Pomoc při odstraňování stromů nebo při likvidaci nebezpečných stavů. To byla během úterý 9. ledna nejčastější práce hasičů.

9.1.2018

KRÁTCE: Stavba plotu omezí dopravu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

8.1.2018

KRÁTCE: Seniorům poradí jak na kila

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

8.1.2018

Oddíl mladých ochránců přírody získal ocenění

Vlašim /ROZHOVOR/ - Mladí ochránci přírody z Vlašimi, kteří si říkají Včelojedi, celý uplynulý rok pomáhali druhým. Za to dostali ocenění za umístění v šestém ročníku soutěže Brána k druhým. O práci dětí promluvil instruktor oddílu Jiří Pavelka.

8.1.2018

Mezi prioritami Týnce je také lávka na Brodcích

Týnce nad Sázavou – Dokončení dokumentace na opravu lávky přes Sázavu mezi městem a jeho částí Brodci, dostavba nové tělocvičny, zateplení městského úřadu a zdravotního střediska, opravy komunikací, hřbitovů a autobusového nádraží nebo stavba kolumbária.

7.1.2018

Folklorní soubor dostal od města 100 tisíc

Benešov – Parádní vánoční dárek dostal od benešovské radnice Folklórní soubor Benešáček.

6.1.2018

FOTO: V benešovském DDM se konal tradiční turnaj rodin ve stolním tenisu

Benešov – Tradiční novoroční, dříve vánoční turnaj dvoučlenných rodinných týmů, kdy jedním z hráčů je dospělý a druhým pak dítě do patnácti let, se konal v sobotu 6. ledna v tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov.

6.1.2018

KRÁTCE: Do nového roku vstoupila nemocnice vylepšená

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT