VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

23.1.2018

KRÁTCE: Adepti na tajemníka MěÚ Benešov se mohou hlásit

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

23.1.2018

Stavby u týnecké školy mají začít sloužit až v září

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Na rozdíl od stavby takzvaného krčku, což je vlastně přístavba základní školy v Komenského ulici se třemi učebnami spojující severní s jižním pavilonem, pokračuje budování nové školní tělocvičny bez zásadních zádrhelů. Právě tak o tom mluví místostarosta Týnce Bedřich Pešan.

22.1.2018

Pomohou rybám při návratu do jejich domova

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce jezu v Podělusech, místní části Týnce, budí pozornost na obou březích řeky. Jez začal chátrat v době, kdy i v Československu, po vzoru velkého východního bratra, bylo všechno bylo všech.

22.1.2018

Opraví auty rozježděný kruháček u Katušky

Benešov – Na vylepšené znovuspořádání v podstatě dvojité křižovatky mezi benešovskými ulicemi Hodějovského, Ke Stadionu a Konopišťské, se mohou těšit motoristé, kteří projíždějí tímto poměrně složitým dopravním uzlem. V místě u známé vily Katušky se totiž kříží silnice druhé třídy ve správě kraje se silnicí třetí třídy. Tu pro změnu spravuje město Benešov.

22.1.2018

Malý Matyášek bojuje s postižením od narození. Můžete mu pomoci

Benešovsko - Čtrnáct měsíců již rodina Kolmanových z Benešovska bojuje o lepší život pro Matyáška. Ten se narodil s rozštěpem páteře, po několika týdnech po narození přestal také dýchat a polykat. Proto se těžce nemocnému chlapečkovi a jeho rodině snaží pomoci i široká veřejnost.

21.1.2018

KRÁTCE: Doporučí úvěr 250 miliónů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

20.1.2018

KRÁTCE: Město zveřejnilo pravidla pro poskytování dotací

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

19.1.2018

Beseda se studentkou medicíny přiblíží život v Ugandě

Vlašim - Jaký je život v Ugandě? A proč se studentka medicíny z Čech rozhodla v této zemi pomáhat? To vše se dozví ti, kteří dorazí v neděli 21. ledna v 16 hodin na povídání a promítání dobrovolnice Adély Kucharčíkové. Zajímavá přednáška bude připravena v besídce u kostela svatého Jiljí ve Vlašimi.

19.1.2018

KRÁTCE: Koně z jankovské kauzy budou dražit v únoru

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

19.1.2018

Příprava maturitních plesů je především v režii studentů

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Slavnostním završením studia na středních školách bývá maturitní či absolventský ples. A jsou to hlavně studenti posledních ročníků, kteří mají přípravu plesů na starost.

19.1.2018

Jak jsme žili v Tismi za dob Československa

Benešovsko /FOTOGALERIE/ – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Tismi.

19.1.2018

Majitelé památek si mohou zažádat o finanční pomoc

Benešov - O peníze na zachování, stavební obnovu a restaurování nemovitých kulturních památek mimo památkové rezervace a zóny, které nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky, si mohou říci jejich majitelé.

18.1.2018

KRÁTCE: Projednají rozpočet města

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

18.1.2018

Co vydrží most na E55, zjistí jeho diagnostika

Benešov – Přechodnou úpravu provozu na silnici druhé třídy číslo 106 vedoucí z Benešova na Týnec nad Sázavou, plánuje Městský úřad Benešov a jeho silniční správní úřad. Poznají ji řidiči už v pondělí 29. ledna.

18.1.2018

Benešovský atletický stadion začne vznikat už na jaře

Benešov – Ještě celý týden mají čas firmy, které by chtěly získat lukrativní milionovou zakázku města Benešova na výstavbu atletického stadionu na to, aby se přihlásily do výběrového řízení. Předpokládaná hodnota díla je 43,6 milionu korun.

17.1.2018

Zrealizování projektu či výlet. Soutěž nabídne zajímavé výhry

Benešovsko - Šetří, šetříš, šetříme? Aneb vody je málo. Tak se jmenuje soutěž, kterou vyhlásil Středočeský kraj společně s krajskými ekocentry. Soutěž je určená žákům 2. stupně základních škol i studentům středních škol, a díky Podblanickému ekocentru se mohou přihlásit i zájemci z Benešovska.

17.1.2018

KRIMI MIX: Hořel úkryt pro lidi bez domova

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

17.1.2018

Čerčanský hospic shání finanční pomoc. Vyhlásil sbírku

Čerčany - Teplá voda není vždy samozřejmostí. A to hlavně ve chvíli, kdy přestanou fungovat bojlery. Čerčanský Hospic Dobrého Pastýře pomáhá již deset let potřebným. Jenže právě kvůli desetiletému fungování nyní musí vedení hospicu řešit životnost některého vybavení. 

17.1.2018

Sníh v úterý překvapil řidiče na Benešovsku minimálně

Benešovsko – Během brzkého úterního rána 16. ledna napadl na mnoha místech na Benešovsku sníh. Následně se tak po roztátí začalo tvořit na komunikacích náledí. Řidiči se ale nenechali překvapit. Během úterý 16. ledna byli totiž nahlášeny jen tři dopravní nehody, což je oproti jiným, sousedním okresům mnohem méně případů.

17.1.2018

Sedmnáct granátů zajistili pyrotechnici. Odvezli je k likvidaci

Benešovsko – Dělostřelecký granát z druhé světové války a 16 kusů tříštivo – trhavých granátů zajistili během dvou dnů policejní pyrotechnici. Veškerou munici odvezli k bezpečné likvidaci. Podle mluvčí benešovské policie Veroniky Čermákové nedošlo k žádnému zranění osob.

17.1.2018

Na letní tábory lákají již nyní

Benešovsko – Zima ještě neskončila, vlašimští ochránci přírody ale již v tuto chvíli přemýšlejí nad programem dětí během velkých prázdnin. "Český svaz ochránců přírody Vlašim přichystal pro děti celkem čtyři letní tábory. Prázdniny zahájí pobytový tábor na téma Cesta kolem světa, který se uskuteční od 1. do 14. července," podotkl Jiří Pavelka z vlašimské ČSOP. Následovat budou tři příměstské tábory v paraZOO. Ty se budou konat od 23. do 27. července, od 30. července do 3. srpna a poslední běh od 6. do 10. srpna.

16.1.2018

Ve středu v Deníku: prvňáci ze ZŠ Miličín, Olbramovice a Vrchotovy Janovice

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Louňovice p. Blaníkem a ZŠ Čechtice.

16.1.2018

KRÁTCE: Vranovští nimrodi nabídnou v tombole plesu také daňka

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

16.1.2018

Dotační miliony umožní vybudovat učebny pro volný čas

Trhový Štěpánov – Čtyř moderních učeben se díky půdní vestavbě a dalším stavebním úpravám dočká Základní škola v Trhovém Štěpánově na Benešovsku. Vybudovat nové vzdělávací zázemí určené pro mimoškolní činnost umožní 17milionová dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Peníze v rámci Integrovaného regionálního operačního programu rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj.

16.1.2018

I na školu si je potřeba zvyknout

Benešov – Jak bez potíží překonat změnu denního režimu dítěte, které bylo z mateřské školy zvyklé především na hru v prostoru bez lavic? Jednoduše. Stačí k tomu děti pozvolna přivykat.

16.1.2018

Do patra objektu Zeleného stromu už jezdí nová zdviž

Benešov – Nosnost jedna tuna, kapacita 13 osob a tři nástupní stanice. To jsou základní parametry výtahu, který slouží k přepravě občanů do nových kanceláří benešovských úředníků. Nacházejí se v patře objektu Zelený strom na Malém náměstí a výtahová šachta stojí mimo objekt a je z bezpečnostního skla.

15.1.2018

Regulaci reklamy nařizuje rada, určila i řadu výjimek

Benešov – Nařízení, které má regulovat reklamu šířenou na veřejně přístupných místech vydala rada města. Reagovala tak na velké množství nevkusné reklamy v ulicích. Při sestavování dokumentu vycházela z ustanovení o regulaci reklamy, provozování rozhlasového a televizního vysílání zakotvených v zákoně o obcích, živnostenského a stavebního zákona a také z dokumentu, který už pravidla pro nakládání s reklamou ve městě sestavila předešlá vedení Benešova.

15.1.2018

KRÁTCE: Za stání auta v garáži řidič zaplatí nejméně devět tisíc za rok

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

15.1.2018

Žádné překvapení, říkají o volbách okresní politici

Benešovsko - Volby dopadly podle předpokladů, hodnotí výsledky uplynulého prvního kola prezidentských voleb starostové z Benešovska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT