VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

30.1.2018

Benešov jedná o vyslání strážníků do dalších měst, Bystřice a Neveklova

Benešov – Strážníky Městské policie Benešov mohou lidé spatřit nejen v samotném městě u Konopiště, ale už několik měsíců také při řízení dopravy u přechodů poblíž Základní školy v Poříčí nad Sázavou.

29.1.2018

Jiří Drahoš by měl v politice pokračovat, míní starostové

Benešovsko - Výhra Miloše Zemana byla těsná, Jiří Drahoš by i proto neměl z veřejného života zmizet. To je názor, který zastávají někteří politici na Benešovsku. Mezi nimi je třeba starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer. „Jiřího Drahoše jsem volil a přál jsem si, aby se stal prezidentem. Proto si rozhodně přeji, aby ve veřejném prostoru dal vystupoval,“ řekl.

28.1.2018

KRÁTCE: Volby v obcích na Benešovsku přinesly také dvě plichty

Benešovsko - Přinášíme vám volební zajímavosti z regionu.

27.1.2018

Výsledky druhého kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Benešovsku

Benešovsko - Jak volili lidé v regionu? Podívejte se do přehledu výsledků!

27.1.2018

Zažila všechny prezidenty

Benešov – Jednou z voliček, která si hlasování nenechala ujít, byla i obyvatelka DPS na Malém náměstí, Věra Švandová. Třiaosmdesátiletá žena, původně ze Sázavy, hlasuje pokaždé a jak sama připomíná, zažila všechny naše prezidenty. Většinu z nich také přežila.

27.1.2018

I v benešovské nemocnici volili a odvolili za chvilku

Benešov – Klasické volební místnosti vítaly voliče v pátek od 14 do 22 a v sobotu od 8 do 14 hodin. V tomto čase mohli volit i lidé hospitalizovaní v Nemocnici Rudolfa a Stefanie či tamní zaměstnanci. Prakticky se tam však odvolilo během několika desítek minut.

27.1.2018

OBRAZEM: Sčítání volebních výsledků mají za sebou pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - Jakmile nadešla 14. hodina v sobotu 27. ledna, i ve volební místnosti louňovického okrsku číslo jedna zamkl předseda komise Jiří Malý hlavní dveře, aby členové mohli v klidu sčítat volební hlasy.

27.1.2018

Pořádek při volbách kontrolovala v Kondraci policie

Kondrac - Policie navštívila při druhém kole prezidentských voleb komisi v kondrackém okrsku číslo jedna. Podle slov přísedících kontrolovala, jestli průběh voleb někdo nenarušuje. Vše ale bylo v pořádku. "Dlouho k nám nikdo v této souvislosti nepřišel," podotkla jedna ze členek komise.

27.1.2018

Z načeradského řeznictví si odskočili k volbám

Načeradec - Dvě hodiny před koncem prezidentských voleb, v sobotu 27. ledna, přišli odvolit do volební místnosti v načeradském okrsku číslo jedna i zaměstnanci místního řeznictví, a také sám jeho majitel Antonín Hlinský.

27.1.2018

V Týnci nad Sázavou přicházelo víc voličů v pátek

Týnec nad Sázavou – Větší část voličů, která se rozhodla při druhém kole prezidentských voleb vhodit svůj hlas do volební urny, přišla v některých týneckých okrscích už v pátek. Ve volební místnosti okrsku číslo 9 v peceradské hasičské zbrojnici odvolilo do sobotní deváté hodiny 193 z 291 zapsaných voličů.

26.1.2018

Volit lidé šli hlavně po konci pracovní doby

Benešovsko - Druhé kolo voleb prezidenta České republiky začalo v Choceradech poměrně vysokou účastí. Jen za první hodinu zde odvolilo odhadem přes sto voličů. Podobně tomu bylo i v Divišově, kdy lidé přicházeli ve vlnách, podle příjezdů autobusů z Benešova a Prahy.

26.1.2018

OBRAZEM: Houbičky nově dostaly volební komise ve Vlašimi

Vlašim - Zajištěné občerstvení pro volební komisi je již tradiční záležitost. Někde od obcí dostávají přísedící u volbách i propisky či tužky na zapisování. Ve Vlašimi ale měly komise připraveno nejen jídlo či tužky, ale také malé houbičky na mytí, které jim posloužily na navlhčení prstů, aby mohly lehce a snadno oddělovat jednotlivé hlasovací lístky. A službu houbičky udělaly.

26.1.2018

OBRAZEM: Voliči stáli ve vlašimském gymnáziu fronty

Vlašim - Zájem o volby je. To dokazuje účast i ve vlašimském gymnáziu, kde do 16. hodiny během prvního dne druhého kola prezidentských voleb stáli voliči fronty.

26.1.2018

Ve Struhařově odvolilo vedení obce v počátcích voleb

Struhařov /FOTOGALERIE/ - Hodinu od začátku druhého kola prezidentských voleb přišlo do volební místnosti ve Struhařově i vedení obce. Krom jiných voličů dorazil k volbám starosta Libor Matoušek a místostarosta Michal Červenka. "To je snad poprvé, co jste k volbám přišli spolu," okomentovala situaci směrem ke starostovi jedna z přísedících ve volební komisi.

26.1.2018

U voleb čekají na vodníka

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vodník se vším, co k němu patří. Tedy zeleným sáčkem a červenými kalhotami i zeleným cylindrem s pentličkami. Právě taková pohádková bytost se při prvním kole prezidentských voleb objevila ve volební místnosti druhého benešovského okrsku na Masarykově náměstí.

26.1.2018

KRÁTCE: Výluky potrápí cestující vlakem

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

25.1.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Petroupimi

Benešovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Benešovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 26. ledna najdete v tištěném vydání Benešovského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Petroupimi žilo v minulých dobách.

25.1.2018

V Benešově žije tucet bezdomovců, polovina z nich může jít ve městě volit

Benešov – Zima zatím neukazuje svou pravou tvář. Přesto se bezdomovci, po nedávném „vyhnání z ráje“ Táborských kasáren a v souvislosti s rekonstrukcí tamního objektu, v němž přečkávali zimní noci, nemají v případě krutých mrazů, kam uchýlit.

25.1.2018

Piloti z Číny se cvičí v Benešově. A přiletí desítky dalších

Benešov – Čínští turisté většinou znají z České republiky nejlíp slovo Praha, pro leckteré piloty dopravních letadel z Čínské lidové republiky se však má stát pojmem také Benešov. Právě na tamějším letišti, které patří Středočeskému kraji, se rozjel letecký výcvik s čínskou účastí.

25.1.2018

Po třech hodinách skončila benešovská schůze ostudou

Benešov /FOTOGALERIE/ - Blamáž, kterou prožili ve středu při schůzi zastupitelstva veřejnost, úředníci i komunální politici, nepamatuje v Benešově nikdo. Po téměř třech hodinách dohadování a také hlasování starosta Petr Hostek zasedání ukončil. A důvod? Špatné poskládání programu zastupitelstva. 

25.1.2018

KRÁTCE: O české hlavě státu promluví Forejt

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

25.1.2018

Rajský dvůr ve votickém klášteře byl hlavním tématem dne

Votice /FOTOGALERIE/ – Další kontrolní den související s rekonstrukcí západního křídla votického kláštera se uskutečnil v úterý 23. ledna.

24.1.2018

V Benešově bojují proti krádežím jízdních kol

Benešov – Cykloturistika přitahuje mnoho lidí. Ti leckdy neváhají do svých bicyklů investovat nemalý peníz. Jenže na to se nabalují zloději, které drahá jízdní kola lákají. Benešovská městská policie se spolu s městem rozhodla bojovat proti těmto krádežím první fází preventivního programu v rámci projektu Bezpečné město Benešov.

24.1.2018

Vodáci na Sázavě musí vystoupit na souš. Kvůli opravě jezů

Týnec nad Sázavou – Přenášení lodí přes jezy na řece Sázavě… Nyní v lednu nejde pro většinu vodáků o nic aktuálního – Hugo Roldán z Povodí Vltavy to však ve středu připomněl jako důležité téma nejenom zítřka, ale i dneška. Informoval o vyznačení tras pro bezpečné přenášení lodí na jezech Městečko a Podělusy, které procházejí rekonstrukcí. Rozsáhlou – a také dlouhodobou.

24.1.2018

Řidičáky budou mít zase o něco blíž

Benešovsko – O vydání nebo výměnu řidičského průkazu budou moci šoféři požádat od začátku velkých prázdnin na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Takové jsou ve velkém okrese Benešov tři. Jde o města Benešov, Vlašim a Votice.

24.1.2018

KRÁTCE: Jednat budou o miliardě korun

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

24.1.2018

I pacienti z RÚ Kladruby chtějí volit prezidenta

Kladruby – Velký, mimořádný zájem o volbu nové hlavy státu, který hlasování provází v celé republice, se promítl také do současného osazenstva klientů Rehabilitačního ústavu Kladruby. Potvrdil to včera ředitel zařízení, Josef Hendrych. „Těch, co chtějí volit, je kolem sto třiceti,“ uvedl.

24.1.2018

Prezident může leccos. Zastavit migranty ne

/INFOGRAFIKA/ Novinové rozhovory a televizní spoty jsou plné slibů, návrhů a pohledů prezidentských kandidátů na to, jak by měly vypadat daně, důchody, vybavení armády nebo volba starostů. Nic z toho přitom prezident zařídit nemůže. V České republice je parlamentní systém s dominantní rolí sněmovny, Senátu a vlády.

23.1.2018

OBRAZEM: Benešov se prezentoval na mezinárodním veletrhu v Brně

Benešov - Město Benešov se zúčastnilo mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech, který se konal od 18. do 21. ledna na výstavišti v Brně. Ve výstavním stánku pracovnice benešovského infocentra prezentovaly město a okolí, ke kterému neodmyslitelně patří i cyklostezky a zámek Konopiště. Opomenuty nebyly ani kulturní akce jako je dvouměsíční letní multižánrový festival Benešov City Live nebo dětská akce S medem za medvědem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT