VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

8.2.2018

KRÁTCE: Závady lze v Benešově hlásit i elektronicky

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Čerčanech

Benešovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Benešovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 9. února najdete v tištěném vydání Benešovského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Čerčanech žilo v dřívějších dobách.

8.2.2018

Východ Benešovska se vylidňuje, na jeho západě počet obyvatel roste

Benešovsko – Zatímco v českém pohraničí kvůli známé poválečné situaci doslova zanikaly celé vesnice, tenhle neblahý jev vnitrozemské Benešovsko nezasáhl. To ale neznamená, že se poměrně citelné výkyvy v počtu obyvatel, a to oběma směry, území na jihovýchod od Prahy nedotkl.

7.2.2018

KRÁTCE: Známou operu zhlédnou v kině

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

7.2.2018

Benefiční koncert završí velmi úspěšnou sbírku Tří králů

Vlašim - Benefiční koncert s názvem „Děkujeme Vám 2018“, který pořádá Farní charita Vlašim, se blíží. Akce se uskuteční v sobotu 10. února od 16 hodin ve vlašimském Kulturním domě Blaník, a připravena je jak pro příznivce vlašimské charity, tak také pro dobrovolníky a dárce Tříkrálové sbírky.

7.2.2018

Benešovská radnice ruší regulační plán kasáren

Benešov – Záměr vedení města zrušit regulační plán Táborská kasárna, připomněl při nakonec anulované schůzi zastupitelů místostarosta Jiří Švadlena. „Jeho rušení je už v procesu a potrvá to už jen pár týdnů nebo měsíců,“ řekl.

6.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci ze ZŠ a MŠ Louňovice pod Blaníkem v Benešovském deníku

Benešovsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.2.2018

KRÁTCE: Zahájit vyřizování záležitosti na úřadě lze i z tepla domova

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

6.2.2018

OBRAZEM: Masky se předvedly v Pyšelích

Pyšely - Masopustní průvod obešel Pyšely v sobotu 3. února dopoledne. Zahájení se konalo v 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Při něm vystoupil také pyšelský starosta Stanislav Vošický, který předal právo města drábovi. Veselí se zúčastnilo mnoho místních, mezi nimi nechyběla ani místostarostka Dana Drábová, která se předvedla v kostýmu. Masky následně prošly celou obcí, aby rozveselily zdejší obyvatele.

6.2.2018

Benešovská nemocnice zakázala od středy 7. února návštěvy

Benešov - Podle informací Krajské hygienické stanice Benešov se počet nemocných chřipkou a akutními respiračními onemocněními na Benešovsku stále zvyšuje. Podle včerejší zprávy v přepočtu onemocnělo už více než 1600 lidí na 100 tisíc obyvatel.

6.2.2018

KRÁTCE: Řidiči, nejezděte po Benešově po paměti a zvyku

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Benešovska.

6.2.2018

Benešov si vzal úvěr čtvrt miliardy, vyčerpat ho nemusí

Benešov – Už tak dost hluboké názorové příkopy dvou částí politické reprezentace Benešova zase o něco více prokopalo poslední jednání zastupitelů. Ve hře byl nejen rozpočet pro letošní rok, ale především návrh na rekordně vysoký úvěr – čtvrt miliardy korun.

5.2.2018

Pomozte. Plachá fenka utekla z útulku

Opřetice/Benešov - Fenka jménem Pú se ztratila. Utekla při venčení v neděli 4. února. Naposledy byla viděna u benzínové pumpy v Benešově směrem na Vlašim v pondělí 5. února ráno. Jelikož je velice plachá, nelze ji snadno chytit. Nynějším domovem fenky je opřetický útulek. V minulosti patřila mezi několik psů z týnecké kauzy.

5.2.2018

Stadion láká vandaly. Klub chce začít jednat

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Fotbalový stadion ve Vlašimi, v ulici Kollárova, navštěvují často vandalové. Do letošního ledna se jednalo o výtržníky, kteří za sebou nechali maximálně rozbité lahve či nepořádek. Tedy škody byly nevýznamné. Na začátku tohoto roku ale nezvaní hosté poškodili asi dvacet sedadel na tribuně pro fanoušky. Škoda je bezmála dvacet tisíc korun.

5.2.2018

KRÁTCE: V dotazníku uváděli občané, zda jsou ve městě spokojeni

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

3.2.2018

KRÁTCE: Masky rozvíří zábavu v obcích

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

2.2.2018

Silnici k vlašimskému stadionu čeká oprava

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Komunikaci v Kollárově ulici začali pracovníci vlašimských technických služeb připravovat na blížící se rekonstrukci již v tuto chvíli, na přelomu ledna a února.

2.2.2018

Rok plný staveb: dokončí byty i společenský dům

Načeradec - Tento rok chce vedení Načeradce dokončit tři velké investiční projekty. Dokončení stavby Společenského domu v Horní Lhotě, výstavba dvou bytů v Olešné a rekonstrukce společenských prostor v načeradské hasičárně. To jsou tři hlavní investiční projekty, se kterými v Načeradci pro tento rok počítají. 

2.2.2018

KRÁTCE: Na stadionech se stále bruslí

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu!

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden ve Zvěstově

Benešovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Benešovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 2. února najdete v tištěném vydání Benešovského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Petroupimi žilo v dřívějších dobách.

1.2.2018

S Deníkem za zábavou: kam vyrazíte?

Benešovsko - Co se děje v regionu? Přečtěte si náš přehled!

1.2.2018

KRÁTCE: Přes sto vysloužilých mobilů vybrali v nemocnici

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

1.2.2018

Přes 50 osobností dalo jména ulicím v Benešově

Benešov - Antuškova, Čedíkova, Longenova, Sukova, Zapova. I taková jména ulic objeví všímaví obyvatelé Benešova při svých procházkách městem. Názvy to nejsou náhodné.  Tyto osobnosti jsou totiž s Benešovem více než spjaté. Buď se zde narodily či pracovaly. Podle občanů Benešova by se ale našli ještě další známí lidé, kteří by si pojmenování ulice zasloužili. „Měla by být ulice Štěpána Kojana. Proslavil totiž Benešov jeho muzikou,“ napsal na facebookovou stránku Benešovského deníku Jaroslav Rozzy. 

31.1.2018

KRÁTCE: Masopustní průvod oživí obec

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

31.1.2018

Koně z Jankova prodá stát za 14 dní v aukci

Jankov - Výběrové řízení s následnou aukcí na prodej koní z Jankova, kteří byli státem zabaveni kvůli týrání, vyhlásil Úřad zastupující stát ve věcech majetkových v pondělí 29. ledna.

31.1.2018

Pololetní vysvědčení dostali i páťáci ze ZŠ Vorlina

Vlašim - Páťáci ze Základní školy Vorlina ve Vlašimi zakončili první pololetí tak, jak se patří. Po jedenácté hodině dopolední ve středu 31. ledna dostali vysvědčení. A jak během uplynulého roku pracovali? Nikdo z nich se nemusí rmoutit.

31.1.2018

K vysvědčení se louňovičtí žáci museli propočítat

Louňovice pod Blaníkem - Netradiční předávání vysvědčení se uskutečnilo ve škole v Louňovicích pod Blaníkem, a to již v úterý 30. ledna. Tam děti ze čtvrtého a pátého ročníků dostaly zamknutou, dřevěnou bedýnku, ve které se ukrývala jejich vysvědčení.

30.1.2018

Radar v Čechově ulici město Benešov ještě vylepší

Benešov – Radar v Čechově ulici je v provozu téměř půl roku. Od loňského 7. srpna. Údaje, které o provozu město má, ale zahrnují bez týdne, jen pět měsíců. „Za tu dobu zařízení zaznamenalo 3058 vozidel, která jela rychleji, než předepsanou čtyřicítkou,“ prohlásil při tiskovce starosta Petr Hostek a připomněl, že v uvedeném počtu je zahrnuto i 830 vozidel IZS.

30.1.2018

Prezident Zeman by měl rozdělenou společnost po volbách stmelit, říkají politici

Benešovsko - Po oznámení výsledků prezidentských voleb je zřejmé, že česká společnost je rozdělená na dva tábory. To si myslí oslovení starostové z Benešovska. Někteří tak míní, že by prezident Miloš Zeman měl občany stmelit.

30.1.2018

KRÁTCE: Kvůli stavbě v Tyršově ulici omezí provoz na tamní silnici

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT