VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

15.2.2018

KRÁTCE: V Přestavlkách chystají změnit pravidla provozu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

15.2.2018

Jak na nezvladatelné děti, radí v Benešově odborníci

Benešov – Ambulantní péči odborníků ze Střediska výchovné péče Dobřichovice mohou od středy využívat rodiče, kantoři či pedagogové také v Benešově.

15.2.2018

Olympiádu měly i Berušky

Benešov – V souvislosti s konáním korejské zimní olympiády se uskutečnil v úterý 13. února také další Den plný pohybu v benešovské Mateřské škole Berušky v Táborské ulici. „Tentokrát nesl právě ve znamení olympiády.

15.2.2018

Obřadní síň v Týnci má být přístupná i handicapovaným

Týnec nad Sázavou – Značnou naději na získání dotace na vybudování bezbariérového přístupu do obřadní síně a zasedací místnosti na městském úřadě má zřejmě radnice v Týnci nad Sázavou na Benešovsku. Na projekt za 688 tisíc korun by Týnečtí rádi získali polovinu – přesně 344 080 Kč – a tyto peníze se zdají být k dispozici.

15.2.2018

Memoriálu Vladimíra Tuhého se zúčastní osobnosti otužování

Sázava - Třetí ročník Memoriálu Vladimíra Tuhého vyzve otužilce k zimnímu plavání v řece Sázavě již v sobotu 17. února od 12 hodin. Akce bude připravena pod Sázavským klášterem, na levém břehu řeky u kiosku. V případě nepříznivého počasí se bude plavat v jezírku u kiosku.

15.2.2018

Projekt křižovatky u sokolovny zaplatí město, stavbu kraj

Benešov – Na stavbě kruhové křižovatky u sokolovny se bude finančně podílet město i kraj. Vyplývá to z upřesňujících informací, které dorazily do redakce včera, tedy v den, kdy článek vyšel v novinách. Podle nich je investorem projektové dokumentace radnice. Stavbu pak zaplatí Středočeský kraj.

15.2.2018

Úřad v Benešově povede žena

Benešov - Jiří Peclinovský a Miluše Stibůrková. To jsou jména dvou tajemníků Městského úřadu Benešov, kteří tuhle práci, jakéhosi ředitele úřadu, zastávali od roku 1990. Po nich přijde na řadu v pořadí teprve třetí tajemník.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Načeradci

Benešovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Benešovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 16. února najdete v tištěném vydání Benešovského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Načeradci žilo v dřívějších dobách.

14.2.2018

Aukce jankovských koní pokračuje

Benešov - Při druhé aukci jankovských koní konané ve středu 14. února v Benešově se podařilo prodat šest koní z nabízených jedenácti. Jednalo se o nesocializované hřebce.

14.2.2018

KRÁTCE: Pacienti mohou vyjádřit názor na nemocnici

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

14.2.2018

OBRAZEM: Zámek ve Zvěstově obec zachraňuje

Zvěstov - Zámek ve Zvěstově vlastní od roku 2016 obec. Ta ho koupila poté, co hrozilo, že katastrofický stav kulturní památky ohrozí místní obyvatele, a také proto, že pozemky, které k zámku patří, chtěla obec využívat pro své potřeby. „Nakonec jsme se s majitelem domluvili a zámek s přilehlými pozemky a parkem na dvou hektarech koupili za korunu,“ uvedl zvěstovský starosta Karel Babický.

14.2.2018

Nejvíce baterií vytřídili opět žáci z Teplýšovic

Benešovsko - Teplýšovičtí žáci se opět činili. Stejně jako v minulém roce, i letos uspěli v rámci Středočeského kraje v projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Ten si bere za cíl naučit děti třídit baterie a seznámit je s ekologickým smýšlením. 

14.2.2018

KRIMI MIX: Odbočování do Benešova nezvládl

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

14.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci ze ZŠ a MŠ Načeradec v Benešovském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu. V tištěném středečním vydání Deníku budou fotky usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Načeradec.

14.2.2018

Řidičům i chodcům kruhák u benešovského nádraží výrazně pomůže

Benešov /FOTOGALERIE/ – I když křižovatka Nádražní a Tyršovy ulice nepůsobí jako nějaký velký logistický problém, opak je pravdou. Potíže tam účastníkům silničního provozu působí především to, že místem prochází krajská silnice od Tábora, Neveklova a Týnce na Vlašim. Z opačného směru pak auta projíždějí Benešovem často až k silnici I/3 na Červených Vršcích, tedy ve směru na Prahu. Do toho všeho se běžným provozem proplétají desítky autobusů k nedalekému nádraží a do vozovky vstupují i stovky chodců mířících od vlaků do centra města.

13.2.2018

Sedm koní z Jankova prodal stát při aukci. Za padesát tisíc

Benešov - Sedm koní z jankovské kauzy, které na začátku minulého roku společně s dalšími 80 zvířaty odebrali majiteli kvůli týrání, našlo nový domov při aukci v úterý 13. února v Benešově. Úřad zastupující stát ve věcech majetkových takto prodal v první etapě čtyři klisny a tři hříbata, přičemž jednu z nabízených klisen si nikdo z přítomných nevybral. Podle jedné zájemkyně se jednalo o kožní onemocnění zvířete, které ji zabránilo v koupi.

13.2.2018

Nové herny v Benešově a ve Vlašimi už nevznikají

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Do poměrně intenzivní bitvy proti vzniku dalších nových doupat hazardu vytáhli už před několika lety benešovští komunální politici. Herny ve městě, kde žije přes 16 tisíc lidí, už proto nejméně dva roky nevznikají.

12.2.2018

KRÁTCE: Dobrůtky si upečou k svátku zamilovaných

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

12.2.2018

Dostatek vody má zajistit nové potrubí podél budoucí dálnice D3

Střední Čechy – Jistotu, že v budoucnu nezůstanou na suchu, mají 20 tisícům obyvatel 38 středočeských obcí a 201 jejich osad nabídnout vodovodní rozvody, na jejichž budování středočeské hejtmanství pomýšlí souběžně s chystanou dostavbou dálnice D3.

12.2.2018

Stromy k výročí republiky rostou i na Benešovsku

Benešovsko - Výročí vzniku Československa letos připomínají nejrůznější akce. Mezi nimi jsou i projekty Stromy svobody a Lípy republiky. Jejich cílem je zmapovat stromy, které vysadili Češi při oslavách vzniku republiky a následných výročích, a připomenout si zároveň i jejich příběhy.

11.2.2018

Firmu lze vybudovat i bez odbornosti

Benešov – Jak k vlastní firmě, když nesplňujete předepsané regule úřadů pro určitý konkrétní obor podnikání?

11.2.2018

KRÁTCE: Na změnu stavby chodníku v Petroupimi mají povolení

Benešovsko - Přečtěte si, co se děje v regionu.

10.2.2018

OBRAZEM: Průvod masek prošel Zvěstovem

Zvěstov - Různorodé masky se sešly v sobotu 10. února , aby zahájily masopust ve Zvěstově. Při tradičním reji nechyběla živá muzika, občerstvení a samozřejmě dobrá nálada.

10.2.2018

OBRAZEM: Čápi přiletěli na načeradský masopust

Načeradec - Masopust zahájili v Načeradci v sobotu 10. února po poledni. Masky se sešly u místní základní školy, aby následně obešly celý městys. Načeradského reje se zúčastnilo také hodně čápů, kteří měli své hnízdo instalované na jednom z traktorů.

10.2.2018

Masopustní rej oživil ulice Čechtic

Čechtice - Průvod masek prošel ulicemi Čechtic v sobotu 10. února po poledni. Masopustní rej to byl doopravdy početný, své zastoupení tu měli především piráti, ale také vodní živly, čarodějnice, zvířata i šašci.

10.2.2018

Zlepšení dopravy v Týnci přijde po polovině roku

Týnec nad Sázavou – Křížení silnic pod kulturním domem, k němuž přijíždějí vozidla ze čtyř směrů, čeká letos přestavba. Už na podzim by tam měla být v provozu první klasická kruhová křižovatka ve městě.

9.2.2018

KRÁTCE: Cestáři chystají opravu části silnice z Benešova na Vlašim

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

9.2.2018

KRÁTCE: K Valentýnu lze darovat i krev

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

9.2.2018

Tradiční masopust v Miličíně přinese variaci na oblíbené televizní Bakaláře

Miličín – Kdo by neznal televizní Bakaláře, zpočátku známé i jako Bakaláři vědy manželské? Právě na téma tohoto populárního pořadu, se tentokrát zaměří miličínští Sokolové při svém tradičním masopustu. 

9.2.2018

Benešov to letos prý pěkně „nakopne“

Benešov - Po nás potopa. Přesně tak vnímá současná opozice v benešovském zastupitelstvu z VPM, ODS a STAN hospodaření současných vládců Benešova z ČSSD, ANO s podporou KSČM a TOP 09.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT