VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

30.9.2017

Podzimní jablkobraní prožil ve vlašimském spolkovém domě

Vlašim – Osmým rokem slavily v sobotu 30. září vlašimské spolky vznik zahrady Spolkovém domě sourozenců Roškotových při Podzimním jablkobraní. Děti se tam bavily na stálých atrakcích, jako jsou prolézačky či boulderová stěna, dospělé zase zaujaly nabídky trhovců spjatých s vlašimskými spolky nebo živá středověká hudba kapely Dei Gratia z Tábora. Všem se pak líbilo i divadlo nebo tvůrčí dílny, kde hlavním tvůrčím materiálem bylo - jablko.

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2017

OBRAZEM: Votického Cyklotuláka podpořilo také počasí

Votice – Tradice dlouhá osm let zdobí nezávodní výletní jízdu cyklistů do okolí Votic s názvem Cyklotulák. Od začátku ji organizují lidé kolem Luboše Mudry a jeho penzionu U modré kočky. Tentokrát všechny v sobotu 30. září potěšilo skvělé počasí babího léto.

28.9.2017

Svatého Václava připomněl na Chvojně opat strahovský

Chvojen /FOTOGALERIE/ – Bohoslužbou v kostele sv. Jakuba a Filipa na Chvojně nedaleko Benešova si ve čtvrtek 28. září věřící připomněli život a smrt českého patrona. Mši zorganizoval Rytířský řád sv. Václava a jako celebrujícího kněze si pozval opata Královské kanonie premonstrátů na Strahově Michaela Pojezdného. Ten v úvodu poblahopřál k svátku všem Václavům a při tom se díval na toho, který poslední část svého života věnoval Chvojnu, Václava Potůčka, jednoho z členů týmu organizátorů bohoslužby.

28.9.2017

OBRAZEM: Den pohybu a zdraví přitáhl malé i velké do Náklí

Týnec nad Sázavou – Pětihodinový program pohybu pro zdraví přilákal ve čtvrtek 28. září na parkoviště před radnicí v Náklí davy obyvatel. Každý si mohl vyzkoušet známé i neznámé sporty a sportovní aktivity. Prologem bylo vystoupení dívek z oddílu TJ Týnec nad Sázavou a Sokola Netvořice. Pro příchozí byla připravena jízda na ponících, rybaření, fotbal, softball, florbal, taekwondoo, ale i masáže, práce s dechem a mnoho dalšího.

28.9.2017

V nemocnici chybí sestry, investice to nebrzdí

Benešov – Zdravotní péče v Nemocnici Rudolfa a Stefanie není v ohrožení. Ujišťuje o tom Pavel Pavlík, předseda představenstva akciové společnosti stoprocentně vlastněné Středočeským krajem. Jeho přesvědčení nenalomí ani to, že v největším zdravotnickém ústavu Benešovska chybí lékaři a především zdravotní sestry. A to už řadu let.

28.9.2017

Revitalizací chtějí prosvětlit a zpřístupnit Masarykovo náměstí

Votice - K rekonstrukci zeleně na Masarykově náměstí ve Voticích není tak jednoduché přikročit, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zástupci města totiž bojují s občany, kteří nechtějí, aby do parku kdokoliv zasahoval. Někteří obyvatelé se brání argumenty, že revitalizace zničí staré stromy, které na místě rostou již delší dobu.

28.9.2017

Děti mohou aktivně chránit přírodu

Vlašim - Oddíl mladých ochránců přírody Včelojedi nabízí dětem možnost stát se novými členy. Oddíl je určen všem dětem, které by rády chodily do vlašimské paraZOO a Podblanického ekocentra.

28.9.2017

KRÁTCE: Svatováclavské slavnosti nabídnou bohatý program

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

27.9.2017

Veřejné bruslení na ledě začíná

Benešov/Vlašim - Zabruslit si na ledních bruslích mohou zájemci již od začátku září. Na Benešovsku totiž zahájili činnost na zimním stadiónu v Benešově i ve Vlašimi.

27.9.2017

Kulatiny oslaví pětasedmdesátitunová bardotka výletem do Čerčan

Čerčany – V plné práci oslaví ve čtvrtek dieselelektrická lokomotivu Bardotka s označením 749.008 padesáté výročí zařazení do služeb Československých státních drah. Právě na státní svátek, kdy 28. září je skutečně jejím výročním dnem, zrenovovaný stroj České dráhy zapřáhnou do čela vlaku Posázavského pacifiku mířícího z Prahy (9.22) přes Vrané nad Vltavou (9.59) do Čerčan (11.06) a zpět – s odjezdem z Čerčan v 15.36, zastávkou ve Vraném v 17.00 a příjezdem na pražské hlavní nádraží o dalších 35 minut později.

27.9.2017

Po týnecké Benešovské ulici se znovu začalo jezdit

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce silnice, včetně přilehlého chodníku od křižovatky pod kulturním domem k novému městskému hřbitovu, skončila dříve, než investor, Středočeský kraj, plánoval. „Práce v Benešovské ulici stavbaři zkrátili o více než týden,“ potvrdila Lenka Morávková z kanceláře týneckého starosty.

27.9.2017

Internetové Rádio Benešov má začít vysílat ještě letos

Benešov – K informacím předávaným veřejnosti v tištěné podobě prostřednictvím měsíčníku Benešovské radniční listy, se do konce roku přidá další radniční kanál – internetové rádio. Jeho hlavním úkolem bude přenos čerstvých aktuálních zpráv z Benešova a jeho okolí směrem k občanům.

27.9.2017

KRÁTCE: V Benešově plánují podávání formulářů non stop

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

26.9.2017

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáčci z ZŠ Teplýšovice

Benešov - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Benešovského deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků.

26.9.2017

Kam nejen za kulturou a sportem?

Benešovsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

26.9.2017

KRÁTCE: V pátek 13. zůstanou bez proudu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

25.9.2017

Dojet vlakem do Prahy je teď komplikovanější

Benešov – Drobné změně se musí přizpůsobit cestující, kteří jezdí vlakem na trase Benešov u Prahy–Praha hlavní nádraží. Až do páteční 14. hodiny trvá nepřetržitá výluka mezi pražskými nádražími v Hostivaři a hlavním.

25.9.2017

O koupi benešovských městských bytů nestojí

Benešov – Většina lidí, kteří se dosud zapojili do radniční elektronické ankety a její papírové podoby, nestojí o koupi nebo prodej bytů držených městem. Těch má sídlo po jediné privatizační vlně dosud 1873. Přitom samotné téma privatizace oslovovalo a oslovuje hodně lidí. Dokládá to i Veronika Kondrátová z oddělení komunikace MěÚ Benešov. „Již první dopoledne od zveřejnění ankety se sešlo na sto odpovědí a celá řada podnětů,“ uvedla.

25.9.2017

Krátce: Svatého Václava si připomenou na zámku

Benešovsko - Přečtěte si přehled krátkých zpráv.

25.9.2017

Opravě mechaniky zvonů pomůže sbírka

Kondrac - Opravit mechaniku zvonů a zhotovit u nich elektrický pohon, chtějí v kostele sv. Bartoloměje v Kondraci. Vlašimská farnost vyhlásila veřejnou sbírku, která má podpořit opravu mechanizace kondrackých zvonů. Na celou rekonstrukci je potřeba vybrat kolem 70 tisíc. Již v tuto chvíli se přihlásil první dárce, který věnoval 10 tisíc korun.

25.9.2017

Posun v jankovské kauze. Rozhodli o vyvlastnění koní

Votice – Soudní řízení bude s největší pravděpodobností dalším bodem v jankovské kauze.

25.9.2017

Lokální producenti mají opět šanci získat značku

Benešovsko – Výrobci regionálních výrobků a poskytovatelé služeb se do konce září mohou ucházet o značku Kraj blanických rytířů. O tom, kdo značku získá, rozhodne certifikační komise, která zasedne v druhé polovině října.

25.9.2017

V muzeu vystavují auta průměrného čtyřicátníka

Strnadice /ROZHOVOR/ - Jedno z nejzajímavějších muzeí Benešovska najdeme nedaleko Vrchotových Janovic ve Strnadicích.

23.9.2017

Redaktor počasí Michal Žák seznámil Vlašimské s extrémy v počasí

Vlašim - Noc vědců ovládla vlašimskou hvězdárnu v pátek 22. září od 17 hodin. Hlavním bodem programu byla přednáška redaktora počasí z České televize Michala Žáka. Ten přítomné seznámil s extrémy v počasí.  

23.9.2017

KRÁTCE: Uvidí výcvik psů i zásahy hasičů

Benešovsko - Co se děje na Benešovsku?

23.9.2017

Žáci z Čechtic poznali jinou kulturu díky zahraničním studentům

Čechtice /FOTOGALERIE/ - Sedm zahraničních studentů navštívilo tento týden čechtickou základní školu. České žáky tak seznamovali se svou kulturou a životem v domovské zemi.

22.9.2017

Ptejte se on-line Michala Kaňky

Ve středu 27.9. mezi 13 – 14 hodinou odpoví na otázky čtenářů Michal Kaňka, hokejista HC LEV Benešov, jeden z majitelů HC LEV Benešov a zároveň šéftrenér mládeže v HC LEV Benešov, který si zahrál extraligu na Kladně a ještě v loňském sezoně nastupoval ve 43 letech ve druholigovém Žďáru nad Sázavou. Hrál i v zahraničí – Norsku, Dánsku a Anglii.

22.9.2017

OBRAZEM: Ratměřický obecní dům má nový kabát

Ratměřice – Bílozelená fasáda ozdobila ratměřický obecní dům. Sice zatím jen ze dvou stran, i tak je viditelné, jak bude výsledně budova vypadat. Na závěr rekonstrukce získá přístavek knihovny dřevěnou fasádu.

22.9.2017

Obce zkrášlí nová stromořadí i ovocné sady

Jankov/Ratměřice /FOTOGALERIE/ - Vzrostlé aleje, ovocné sady i památné stromy jsou ozdobou kdejaké obce. V Ratměřicích a Jankově se o svou zeleň nyní postarají. Revitalizaci zeleně si dali za úkol v Jankově i v Ratměřicích. Chtějí tak předejít tomu, že by nakažený strom spadl. Důležitým faktem ale také pro ně je, aby obec vizuálně vyhlížela zeleně, jako tomu bylo dřív.

22.9.2017

KRÁTCE: Zlatavý mok poteče proudem

Benešovsko - Co se děje na Benešovsku?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT