VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

21.2.2018

FOTO: Za pár hodin děti procestovaly celý svět

Benešov - Karneval nazvaný Letem světem, jehož podstatou byla návštěva všech kontinentů, připravily včera kantorky a pracovnice benešovské MŠ Berušky nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. I ti se zúčastnili a to nejen přípravou kostýmů a masek pro své potomky.

21.2.2018

Při derby v Benešově se zranila dívka

Benešov - Nešťastná událost narušila hokejové derby mezi HC Lev Benešov a HC Rytíři Vlašim v sobotu 17. února kolem půl osmé večerní. Z ochozu tribuny na zimním stadionu v Benešově spadla teprve čtrnáctiletá dívka.

21.2.2018

KRÁTCE: Varují před nevyžádanou nenárokovou službou

Benešov - Co se děje v regionu? Přečtěte si krátké zprávy!

20.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci ze ZŠ a MŠ Jankov a MŠ Vorlina v Benešovském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.2.2018

Daniel Vepřek zachránil tonoucího muže

Benešovsko - Z vyprávění Daniela Vepřeka ze Skrýšova u Ratměřic mrazí a současně z něj čiší obrovská naděje. V sobotu 17. února právě on zachránil před jistým utonutím pětasedmdesátiletého muže, který sjel autem do Splavského rybníka u Bystřice.

20.2.2018

Starosta Benešova zrušil tendr na tajemníka. Vypíše nový

Benešov - Dopis o zrušení výběrového řízení na post tajemníka městského úřadu zaslal starosta Benešova Petr Hostek jeho třem účastnicím. Už v pondělí 19. února byl podle svého vyjádření „rozladěný z toho, že se přihlásili jen tři uchazeči.“ Následně pak vysvětlil i samotné zrušení. „Došlo k masivnímu úniku informací,“ řekl. 

20.2.2018

KRÁTCE: Živý přenos opery Bohéma má na programu biograf

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

20.2.2018

Mototuristé převzali ocenění v týnecké Jawě

Týnec nad Sázavou - Setkání českých mototuristů při příležitosti vyhlášení Mistrů České republiky a předání ocenění FIM Meritum ve sportovní mototuristice se uskutečnilo v sobotu 17. února v hale společnosti JAWA Moto v Týnci nad Sázavou.

20.2.2018

Peníze pro děti s Rettovým syndromem vybrali při hře

Benešov – Celých 50 tisíc korun se podařilo vybrat organizátorům charitativní bowlingové benefice pro pomoc dětem s Rettovým syndromem. Jedním z takto postižených dětí, je i pětiletá Evinka Eidernová z Benešova. Podpory se však dostalo i dalším pěti dětem. Benefice se konala v bowlingovém centru na pražském Žižkově a zúčastnilo se jí 54 hráčů z celkem osmi desítek lidí, kteří tam dorazili. Peníze se pak vybrali prostřednictvím startovného a tomboly.

20.2.2018

Společnost ulehčí poslední chvíle umírajícím

Benešovsko - Aby lidé umírali doma ve společnosti rodiny na místo v nemocnicích či jiných zařízeních, o to se snaží společnost Ruah. Většina nemocných či starých lidí stále umírá v nemocnicích či jiných zařízeních. Postupně se ale tento stav mění, a i obyvatelé Benešovska si přejí prožít poslední chvíle života v kruhu nejbližších, ve svém domově.

20.2.2018

KRÁTCE: Nemocnice přijímá stále více pacientů s chřipkou

Benešov - Co se děje v regionu?

20.2.2018

Pomáhají postiženým dětem i životnímu prostředí

Pyšely – Pomoci životnímu prostředí a současně také hendikepovaným dětem. Že se tohle spojení dá jen těžko naplnit? Ale kdeže! Pyšelská nezisková organizace Pod lipou to umí. Také proto, že mezi svými cíli má teprve nedávno vzniklá organizace i spojování činnosti neziskovek v oblasti vzdělávání a volnočasových aktivit mezi regiony. U tohoto záměr stála mladá maminka dvou dětí z Pyšel, Kateřina Bartošová. 

19.2.2018

V benešovském domě dětí soutěžily děti z celého Česka

Benešov /FOTO/ – Třiačtyřicet dětí z různých koutů České republiky si dalo dostaveníčko v tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov. Konala se tam další oblíbená soutěž ve střelbě ze vzduchovky Benešovská diabolka.

19.2.2018

O tajemníkovi benešovského úřadu zatím nerozhodli

Benešov - Ani pondělní návrat starosty Benešova Petra Hostka do pracovního procesu z dovolené, nepřinesl nic nového ve jmenování nového tajemníka MěÚ Benešov.

19.2.2018

OBRAZEM: Na běhání se děti schovaly do tepla školní tělocvičny

Benešov – Tradičních závodů v dětské atletice se v neděli ve sportovní hale ZŠ Jiráskova zúčastnilo celkem 39 dětí. „Soutěžily děti narozené v letech 2008 až 2013,“ připomněla Ivana Růžičková z DDM Benešov, který společně s MC Hvězdička sportování dětí připravilo.

19.2.2018

KRÁTCE: Jan Švankmajer natočil nový film

Benešovsko - Přinášíme vám přehled nejen kulturních událostí na Benešovsku.

19.2.2018

Řádí na Benešovsku opět travič? Případem se zabývá policie

Pecínov - Několik mrtvých zvířat spolu s návnadami našli ochránci zvířat v úterý 13. února na farmě Pecínov. Případ podobný travičství se v úterý 13. února objevil zhruba na třetině cesty mezi Benešovem a Vlašimí, u statku Pecínov.

18.2.2018

OBRAZEM: Otužilci si dali dostaveníčko v Sázavě

Sázava - Ani teplota pouhý jeden stupeň nad bodem mrazu neodradila příznivce zimního plavání od závodu, který se konal 17. února v tábořišti Pod vrbou v Sázavě. 

18.2.2018

Staré oděvy se v Pyšelích proměnily v pomůcky pro postižené děti

Pyšely /FOTOGALERIE/ – Recyklošití. Tento dosud nepříliš rozšířený novotvar uvedla do života během předposledního únorového víkendu Kateřina Bartošová, ředitelka neziskovky Pod lipou a zhruba dvacítka ochotných pyšelských žen. Jeho podstatou bylo přešívání už nevyužívaných oděvů a textilií na něco nového, užitečného.

17.2.2018

KRÁTCE: Festival obsadí týnecké kapely

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

17.2.2018

Mrazy přečkají v Benešově lidé bez domova na teplých židlích

Benešov – I když zimní noclehárnu pro lidi bez domova, která sloužila v někdejších Táborských kasárnách od roku 2010, nikdo oficiálně nezrušil, letošní zimu zařízení nefunguje. Důvod je prostý – přestavba objektu na Dům služeb sociální prevence. Dílo za 22 milionů korun, z nichž polovinu zaplatí město, bude otevřeno teprve na jaře a od stejné doby bude možné využívat i rekonstruované prostory zimní noclehárny.

16.2.2018

Životní nepřízeň řeší častěji ženy

Benešov – Občanská poradna obecně prospěšné společnosti Cesty integrace, která své služby nabízí v Piaristické koleji na Masarykově náměstí, přijala loni 141 nových klientů. V poradně získali informace a podporu při řešení nepříznivé životní situace. Někteří dokonce opakovaně.

16.2.2018

Výtěžek z přednášky o Indii poputuje indickým dětem

Neveklov – Indie. Země, která mění životy. Tak zní název přednášky, která se bude konat v neděli 18. února od 14.30 ve Sboru Církve bratrské v Neveklově. Přednášející Erika Slabá přítomné seznámí se svou cestou po Indii, a to především díky zajímavému promítání.

16.2.2018

Návštěvy kvůli chřipce omezil v Benešově i domov seniorů

Benešov – Zákaz návštěv v Domově seniorů ve Villaniho ulici vyhlásila s platností od pátku 16. února do odvolání, na základě doporučení KHS, jeho ředitelka Jana Prokešová.

16.2.2018

Nového tajemníka odtajní až v pondělí

Benešov - Kdo se stane po Jiřím Peclinovském a Miluši Stibůrkové novým tajemníkem Městského úřadu Benešov, není zatím jasné.

16.2.2018

KRÁTCE: Benešovský smart parking ošetří kolínský Spel

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

16.2.2018

Regulaci reklamy začne město uplatňovat na jaře

Benešov – Nová pravidla pro regulaci reklamy, která schválilo město od Nového roku, upravují reklamu na veřejných místech. Majitelé reklam mají na splnění nového nařízení, respektive na uvedení poutačů do souladu s ním, čas jen do 31. března.

16.2.2018

Přepadení odstartovalo paniku na Internetu

Votice - Internetem se šíří informace, že Votice nejsou bezpečné. Mezi diskuzními příspěvky se dokonce objevila zpráva, že došlo hned k několika přepadení. Policie ale nyní prošetřuje jediný případ přepadené ženy.

15.2.2018

Většinu jankovských koní se podařilo prodat při třech aukcích

Benešov - Poslední, třetí aukce jankovských koní se udála ve čtvrtek 15. února v Benešově. Z deseti nabízených hřebců se nakonec prodalo sedm zvířat, za které pověřený úřad získal 57 400 korun. Přičemž za všechny tři dny se podařilo najít nové majitele pro 20 z celkem 29 koní zabavených kvůli týrání.

15.2.2018

Vymysleli Recyklošití, aby mohli pomáhat druhým

Pyšely - Recyklošití neboli Šití pro dobrou věc pořádají v Pyšelích dobrovolníci z místního spolku Pod Lipou. Vedle pravidelného setkávání při Veřejném čtení si totiž předeslali začít i s akcí, která pomůže druhým. A nechtějí na nic čekat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT