VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

27.2.2018

Další dva koně z Jankova prodali, patnáct stále čeká na nové majitele

Benešov – Koně, kteří byli odebrání majiteli z Jankova kvůli týrání, prodává Úřad zastupující stát ve věcech majetkových od února ve výběrových řízeních. V úterý 27. února se konala v Benešově další aukce, při které se prodala dvě zvířata. „Přišly čtyři bezvadné nabídky. Dvě přišly na koně Dona a dvě na koně Harryho. V obou případech se konala následná aukce,“ řekl tiskový mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.

27.2.2018

OBRAZEM: Dětský karneval v Bystřici oživily berušky

Bystřice - Berušky se v sobotu 24. února odpoledne přestěhovaly na sál U Hlaváčků v Bystřici. Nebyly to ale berušky opravdové, ale karnevalové. S radostí vítaly všechny děti, které si v maskách přišly zatančit a zařádit. Velká karnevalová jízda trvala celé odpoledne a nikdo se na ní nenudil. Akční berušky si připravily hry, soutěže, tanečky a sladké odměny. "A jak to tak na karnevalu bývá, nikomu se nechtělo domů. Berušky se hezky po beruškovsku rozloučily a slíbily, že příště se na všechny budou zase těšit," řekla jedna z pořadatelek dětského karnevalu v Bystřici.

27.2.2018

KRÁTCE: modernizace učeben, mráz komplikuje situaci bezdomovcům

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

27.2.2018

KRÁTCE: Školu Na Karlově otevřou předškolákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

27.2.2018

Mrazy v Benešově poškodily vodovod

Benešov – Komplikace pro obyvatele sídliště kolem ulice Na Bezděkově a samozřejmě také pracovníky Vodohospodářské společnosti Benešov, správce benešovské vodovodní sítě, přinesly mrazy. V úterý 27. února ráno před osmou hodinou se voda vyvalila ze silnice právě v ulici Na Bezděkově. Na opravě poškozeného potrubí začali pracovat vodohospodáři.

27.2.2018

Zastupitelé Benešova se přou i o ostraze kasáren

Benešov – Co je nutné a co už potřeba není, s ohledem na někdejší Táborská kasárna? Právě o tom už poměrně dlouho diskutují lídři města s opozicí v benešovském zastupitelstvu. Přenáší se i do schůzí zastupitelstva.

26.2.2018

Seniorům pomohou při kurzech také k udržení a zlepšení samostatnosti

Benešovsko - Podpora a motivace vedoucí k udržení či zlepšení samostatnosti, lepší využití volného času, předcházení sociálnímu vyloučení, ale také příležitost k setkávání se a k získávání potřebných a zajímavých informací.

26.2.2018

Středním školám chce kraj poslat miliony. Nejvíc do Benešova

Benešov – Modernizace učeben v Benešově, zateplení školních budov, ale také vysílání studentů na zahraničních stáže. To jsou aktivity související se vzděláváním, které by si podle pondělního rozhodování středočeských radních zasloužily výraznou podporu z krajských peněz. Mínění radních však je při konečném směrování částky dosahující celkem 17,5 milionu korun pouhým mezikrokem. Definitivní schvalování kofinancování pěti projektů bude záležitostí krajského zastupitelstva. Pondělní doporučení radních zní nicméně jasně: zvednout ruce na znamení souhlasu.

26.2.2018

KRÁTCE: Odhalí tajemství americké vlády

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

25.2.2018

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči z Dubu se veselili v Kondraci

Kondrac - Tradiční ples dobrovolných hasičů z Dubu odstartovali pořadatelé v sobotu 24. února. Jako každý rok se tancovačka uskutečnila na sále v Restauraci U Matoušků v Kondraci. Na parketě tancující doprovodila kapela Tomáš Maďar Band.

25.2.2018

Dát si do mrazu panáka na zahřátí, nebo hned dva? Nesmysl!

Střední Čechy – Alkohol sice vyvolává pocit, že zahřeje, ale je to omyl. V mrazu se jeho konzumace nedoporučuje, protože rozšiřuje cévy – a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla. Tohle je jedno z doporučení, která v souvislosti s aktuálním počasím přináší portál krizového řízení Středočeského kraje na internetové adrese pkr.kr-stredocesky.cz. Až do odvolání varuje před silnými mrazy, které přináší proudění velmi studeného vzduchu od severovýchodu až východu.

25.2.2018

Sportovní bál roztančil postupickou sokolovnu

Postupice - Sportovní ples v Postupicích se konal v sobotu 24. února ve zdejší sokolovně. O hudební doprovod se postarala kapela Eksploze.

25.2.2018

OBRAZEM: Jubilejní ples připravili domašínští Sokolové

Domašín - Jubilejní ples si užili domašínští Sokolové v sobotu 24. února. Místní sokolovnu roztančili již po padesáté. A parket doopravdy nezůstal prázdný.

25.2.2018

Máte doma fotografie starých obchodů z Benešovska? Podělte se o ně!

Benešovsko – Obchody s potravinami, smíšeným zbožím, zeleninou, ale i papírnickými věcmi či oblečením, které nepatří do žádné značky či prodejní sítě. Ačkoliv se to nemusí zdát, dnes – v době velkých obchodních domů – mohou být tyto klasické obchůdky už ohroženým druhem. Benešovský deník chce nyní připomenout ty nejtradičnější a do přípravy nové rubriky se můžete zapojit i vy.

24.2.2018

OBRAZEM: Olympijští vítězové se objevili na miřetickém masopustu

Miřetice - Masopustní veselí pojali obyvatelé Miřetic v sobotu 24. února tématicky. Jelikož právě tento víkend končí Olympijské hry v Jižní Koreji, a zároveň zrovna v den konaní miřetických šibřinek vyhrála druhou zlatou medaili Ester Ledecká, přišli někteří účastníci průvodu v českém sportovním úboru i s medailemi.

24.2.2018

Otužilec Tomáš Podhola: I čtyři hodiny po koupeli je pohled na svět veselejší

Benešov – Ani otužilce chřipka obloukem neobejde. Ví to i Tomáš Podhola, otužilec z Benešova , který ale upozorňuje na to, že takové onemocnění, jak sám vypozoroval, má díky otužování mnohem kratší a mírnější průběh.

24.2.2018

Pro velkolepé plány města benešovská opozice slova chvály nemá

Benešov – Ještě nikdy ve své historii město Benešov nesložilo rozpočet s více než půl miliardou proinvestovaných korun. Až letos. Dosud nepoznané výdaje chce uhradit především úvěrem 250 milionů korun. Vysoké výdaje, včetně těch provozních v celkové částce téměř 954 milionů, převyšují plánované příjmy o 417 milionů korun.

24.2.2018

KRÁTCE: Votický úřad opět otevřou o víkendu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

23.2.2018

Studenti z vlašimské akademie umí nejen šprtat

Vlašim – Odlehčit studentům školní zátěž a utužit kolektiv se rozhodli učitelé tělocviku v Obchodní akademii Vlašim. V rámci svátku všech zamilovaných připravili turnaj v nohejbalu. Zúčastnilo se ho devět tříčlenných družstev žáků a jeden tým učitelů.

23.2.2018

KRÁTCE: Šíření WiFi signálu ze střech městských objektů pokračuje

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

23.2.2018

Muzeum chystá na léto otevření čítárny

Benešov - Veřejně přístupnou čítárnu otevře během léta benešovské Muzeum umění a designu na Malém náměstí. Místo, kde si budou moci lidé číst, vzniká v rámci rekonstrukce muzea.

23.2.2018

KRÁTCE: Masky si zatančí až v březnu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

23.2.2018

KRÁTCE: Město zapůjčí své pozemky

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

23.2.2018

Popeláři uvízla noha v lisu popelářského vozu

Votice - Úraz popeláře museli řešit před devátou hodinou ranní v pátek 23. února dobrovolní hasiči z Votic a profesionálové z Benešova. Při práci uvízla noha popeláře v lisu popelářského auta, a to u Votic na silnici E55 u benzínové pumpy.

23.2.2018

K úřednicím kvůli kouli na dveřích volně nevstoupí

Benešov – Další koule, která brání vstupu veřejnosti k úředníkům, přibyla na dveřích kanceláře v prvním patře radnice. Tohle jednoduché zařízení není na úřadě něčím novým. Už řadu let ho má na vstupu do své kanceláře velitel strážníků. Koule je také u vedlejších dveří k pracovišti s monitory, na nichž se pro městskou policii zobrazují záběry z kamerového systému města.

23.2.2018

V Pyšelích budou stavět chodníky

Pyšely – Na pohodlnější a především bezpečnější cestování na svých strojích mimo rušný automobilový provoz, se mohou těšit příznivci cyklistiky z Pyšel. Tedy nejen z tohoto města, ale také všichni cykloturisté, kteří do regionu se zajímavou přírodou, přijedou. Radost budou mít dojista i chodci. Město Pyšely totiž připravuje výstavbu chodníku a cyklostezky. Stavba a pak i využívání se bude týkat nejen samotných Pyšel, ale také jeho místních částí Zaječic a Kovářovic.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Bukovanech

Benešovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Benešovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 22. února najdete v tištěném vydání Benešovského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Bukovanech žilo v dřívějších dobách.

22.2.2018

KRÁTCE: Adéla Gondíková a Jiří Langmajer zahrají komedii

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

22.2.2018

KRÁTCE: Práce v křižovatce v Tyršově ulici potrvají do konce dubna

Benešovsko - Přečtěte si, co se děje v regionu.

22.2.2018

Loni zavinili na Benešovsku opilí řidiči celkem 47 nehod

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ – I když loni počet dopravních nehod na silnicích okresu Benešov, proti předešlému období, tedy roku 2016, vzrostl, jejich následky, především co se týká počtu usmrcených, výrazně klesly. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT