VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

13.3.2018

V Benešově půjdou děti do základní školy na náměstí

Benešov – Od nového školního roku, tentokrát od pondělí 3. září, zamíří prvňáci v Benešově do tří tradičních, státních, městem zřizovaných základních škol. Ale také do naprosto nové školní instituce. Nestátní školy, soukromé.

12.3.2018

KRÁTCE: začínají jarní prázdniny, výstava ve Vlašimi

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

12.3.2018

Vlaky nahradí autobusy

Benešovsko - Na výluku na trati Olbramovice - Chotoviny se musí připravit cestující již od pondělí 12. března. Tedy od pondělí 12. března do čtvrtka 15. března, poté od 19. do 22. března, vždy od 08.15 do 15.30. Během výluky budou všechny expresy a rychlíky v tomto úseku nahrazeny autobusy. 

12.3.2018

KRÁTCE: rozkopané ulice v Sázavě, debata o kyberšikaně

Benešov – Na zákaz zastavení by si u budovy Českých drah v Benešově měli dát pozor motoristé. Dopravními značkami tam od pondělí 12. března bude vymezen zhruba patnáct metrů dlouhý úsek s právem zastavování a stání jen pro autobusy. Ty tam dostanou prostor až do úterý 27. března a to v souvislosti s výlukou na železnici. K ní dojde kvůli pokračování budování třetího železničního koridoru z Prahy do Tábora. U nádraží nebudou moci zastavovat a stát ani auta taxislužby, ale jen vozidla náhradní přepravy Českých drah.

11.3.2018

OBRAZEM: Maškarní karneval v louňovickém zámku pobavil nejmenší

Louňovice pod Blaníkem - Princezny, piráti, rybáři, superhrdinové, ale i kuchař či lednička. Takové různorodé a nápadité masky byly k vidění na maškarní diskotéce pro nejmenší v Louňovicích pod Blaníkem. Akce plná soutěží a dětských písniček se konala v sobotu 10. března od 13.30 ve zdejším zámku.

10.3.2018

OBRAZEM: Děti si užily maškarní diskotéku v Ratměřicích

Ratměřice - Maškarní karneval pro nejmenší připravili v sobotu 10. března od 14 hodin v Ratměřicích. Děti převlečené do různorodých masek si nejvíce užívaly tanec za doprovodu dětských písniček. Pobavily je ale také zábavné hry a soutěže.

10.3.2018

Boj proti větrníku vedou aktivisté už celou dekádu

Benešovsko – Válka o stavbu první větrné elektrárny na Benešovsku, trvá dál. Už rovných deset let. A to i přes to, že odpůrci stavby 150 metrů vysokého větrníku, jednu z řady menších bitev, před nedávnem vyhráli. Středočeský krajský úřad totiž na konci loňska zrušil rozhodnutí Stavebního úřadu Benešov, vydaného pro investora, společnosti Vítr Hovorčovice, na umístění dočasné stavby větrné elektrárny u Kozmic.

10.3.2018

Vlašim se uzavírá. Řidiči si musí zvyknout na objížďky

Vlašim - Od pondělí 12. března neprojedou řidiči křižovatkou v ulici Vlasákova. Do Benešova dojedou objížďkou.

10.3.2018

KRÁTCE: energetici vypnou proud, kasárenský objekt do rukou pečovatelské služby

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.3.2018

Benešov je Městem pro byznys Středočeského kraje

Benešov – První místo obhájilo město Benešov v rámci Středočeského kraje ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys zpracovaný analytickou agenturou Datank. Až za Benešovem skončily Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a Příbram. Výzkum se zabýval celkem 205 obcemi s rozšířenou působností v České republice a hodnotil i městské části hlavního města. Podle výsledků si Benešov má nízkou nezaměstnanost a vede si nejlépe v přístupu veřejné správy. Má i kvalitní web a to i směrem k podnikatelům. V hodnocení zaujal i díky veřejnému testu elektronické komunikace. Radnice si loni vedla dobře v poměru dluhové služby k běžným příjmům.

9.3.2018

Nová hala zbrojovky bude bezpečnější

Vlašim - Nový expediční sklad a halu pro výrobu střeliva zanedlouho zprovozní vlašimská zbrojovka ve svém areálu. Výstavbu obou dvou objektů zahájily zhotovitelské firmy v dubnu loňského roku.

8.3.2018

Další aukce koní z Jankova měla úspěch

Benešov - Všech devět koní z jankovské kauzy, které se nepodařilo vydražit při prvním kole aukce, během středy 7. března Úřad zastupující stát ve věcech majetkových prodal. Noví majitelé za sedm zvířat vydali kolem 61 tisíc korun.

8.3.2018

Výročí tibetského povstání si připomenou v Poříčí

Poříčí nad Sázavou – K akci Vlajka pro Tibet se připojí i obec na Benešovsku, a to Poříčí nad Sázavou. Tato mezinárodní akce připadá tradičně na 10. března, tedy tuto sobotu, a je zároveň spojena s připomínkou 59. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci.

8.3.2018

KRÁTCE: dětské karnevaly, o životě v Ugandě či cestopis z Ameriky

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

8.3.2018

V Benešově připravuje ŘSD stavbu turbokřižovatky

Benešov – Ke stavbě takzvané turbokřižovatky, tedy velkého kruhového objezdu na silnici první třídy číslo 3, známé i jako E55, umístěné v benešovské lokalitě Červené Vršky, je zase o krůček blíž.

7.3.2018

Režisér Jaroslav Hanuš: Život v paneláku? Nic moc!

Čerčany - Televizní, divadelní, filmový i muzikálový režisér Jaroslav Hanuš oslavil 66 let. Už více než čtvrt století žije tento pražský rodák v historické čerčanské rodinné vile. Do ní v padesátých letech minulého století soudruzi z místního národního výboru nastěhovali nájemníky – pět rodin.

7.3.2018

Dětem brzy začnou jarní prázdniny. Zábavu si užijí

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Jarní prázdniny začnou dětem z Benešovska v pondělí 12. března.

6.3.2018

Kateřina Birošová vyhrála zlato v twirlingu

Benešov - Kateřina Birošová vyhrála zlato na Národním twirlingovém šampionátu v Karlových Varech. Nadějná sportovní tanečnice je členka souboru Wild Cats z Benešova a Benešovských Koťat a účast na šampionátu vybojovala pátým místem na národním twirlingovém poháru v Lomnici nad Popelkou.

6.3.2018

KRÁTCE: jarní bazárek, cestopis z Ameriky či folková legenda

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.3.2018

KRÁTCE: Oprava mostu a vozovky zastaví provoz na Skalici

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

5.3.2018

Benešovští profesionální hasiči cvičili záchranu na zamrzlé hladině

Zbořený Kostelec - Nácvik záchrany tonoucího z ledové vody měli v neděli 4. března hasiči HZS Benešov na řece Sázavě ve Zbořeném Kostelci, místní části Týnce nad Sázavou.

5.3.2018

Veterináři chystají další kontroly včelstev

Benešov – Nárůst počtu případů ve Středočeském kraji, které si loni vyžádaly šetření pracovníků Státní veterinární správy, potvrdil na svém benešovském pracovišti Zdeněk Císař, ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Krajské veterinární správy pro Středočeský kraj. 

4.3.2018

KRÁTCE: V Maršovicích vybudují splaškovou kanalizaci

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

4.3.2018

OBRAZEM: Vlašimská paraZOO zahájila novou sezónu

Vlašim – Tvořivé dílny, komentované prohlídky expozice, ochutnávky regionálních produktů i filmová představení. Takový program připravili pro návštěvníky zahajovacího dne nové sezony pracovníci vlašimské paraZOO. Ta se o handicapovaná zvířata stará už pátým rokem. Tentokrát si tam v sobotu 3. března cestu našly desítky lidí včetně dětí. 

3.3.2018

OBRAZEM: Vzpomínku na bitvu u Jankova provázelo autentické počasí

Benešovsko – Jednu z nejkrvavějších bitev celé třicetileté války, při níž na následky bojů zemřelo na planinách mezi Jankovem a Ratměřicemi na sedm tisíc vojáků, si připomněly v sobotu 3. března stovky lidí. Od řeže, po níž v okolí bojiště zůstaly, kromě Jankova, jen vydrancované a vypálené vsi, uplyne v úterý 6. března 373 let.

3.3.2018

Sázava hostí přehlídku nápadů sklářských nadějí

Sázava – Nechat ujít cestu do Sázavy na Benešovsku by si v březnu neměl žádný milovník krásy a lidského umu, doporučuje aktuální cíl výletu Středočeská centrála cestovního ruchu.

3.3.2018

Benešovští strážníci se přestěhují do nových prostor ještě letos

Benešov – Stále se rozrůstající tým městských policistů, jichž je v současnosti už 21, se přestěhuje do větších, vyhovujících prostor.

2.3.2018

Handicapovaní rybáři navštívili po čtvrté rybářský veletrh

Kladruby - Handicapovaní rybáři z Kladrub u Vlašimi měli opět možnost prezentovat svou činnost na nejznámějším rybářském veletrhu v České republice, na For Fishing 2018. A to již po čtvrté. Stánek kladrubské organizace navštívilo mnoho známých osobností rybaření, mezi nimi nechyběl ani předseda středočeských rybářů, Dušan Hýbner. Ten se setkal také s Janem Seidlem, který se na veletrhu postaral o prezentaci aktivit handicapovaných rybářů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT