VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

6.1.2018

Osobní údaje pohlídá i u nás Evropská unie

Benešovsko - Shromažďovat data o druhých nebude od 25. května už tak snadné jako dosud. Ten den totiž začne platit nařízení o ochraně osobních údajů zvané GDPR (General Data Protection Regulation). Firmy a organizace, zdravotnická zařízení i školy budou v řadě případů muset lidi žádat o souhlas se shromažďováním jejich dat a údajů. Ve většině případů ale bude nadále možné osobní údaje zpracovávat i bez jejich souhlasu – například z důvodu plnění smlouvy, právního důvodu nebo tzv. oprávněného zájmu.

5.1.2018

KRÁTCE: Voliči z benešovského 19. okrsku budou volit jinde

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

5.1.2018

Lyžovat zájemci mohou, ale mimo benešovský okres

Monínec - Sníh na Benešovsku je v tuto chvíli raritou. Milovníci lyžování a jiných zimních sportů ale smutnit nemusí. Pár kilometrů od hranic benešovského okresu se stále lyžuje.

5.1.2018

Komise se sejde s vedení Benešova kvůli privatizaci bytů

Benešov – Jak bude v letošním roce pokračovat privatizace benešovského městského bytového fondu? Tahle otázka v úvodu roku nemá zatím jasnou odpověď. Jisté je, že se jedná o nanejvýš ožehavé téma. Nejen pro současné vedení města. S privatizací totiž neuspěly ani předešlé vlády nad Benešovem.

4.1.2018

KRÁTCE: Vánoční stromečky stačí uložit u místa pro kontejnery

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

4.1.2018

S Deníkem za zábavou

Benešovsko - Kam můžete vyrazit v regionu za zábavou?

4.1.2018

KRÁTCE: Staré fotografie přiblíží historii

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

4.1.2018

Třinácté oko hlídá bývalé seřadiště v kasárnách

Benešov – Vlevo v bok! Pochodem, vchod! Přesně takové rozkazy ještě před desetiletím doznívaly na seřadišti benešovských Táborských kasáren. Právě před dekádou ale vojsko kasárna v Benešově opustilo a buzerplac, jak místu vojáci běžně říkali, osiřelo.

3.1.2018

Pomoci potřebným můžete přes tři krále

Benešovsko – Tradiční Tříkrálová sbírka odstartovala už na Nový rok i na Benešovsku. Koledníky můžete potkávat až do konce týdne, do neděle 7. ledna. Organizátorem celostátní sbírkové akce je Farní charita, v Benešově pak její místní pobočka.

3.1.2018

KRÁTCE: Pabla Nerudu představí film

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

3.1.2018

Na Nový rok měli opět benešovští záchranáři plné ruce práce

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ – Opět po roce zažili záchranáři jedny z nejnáročnějších dnů své služby. Těmi byly Silvestr a Nový rok.

2.1.2018

Veřejná doprava v Praze si prodlouží prázdniny. Nejsou lidi

Střední Čechy – Sliby, že od úterka už se pojede jako po másle, se naplnily. Po dvou problémových dnech na přelomu roku, kdy řada cestujících na příměstských autobusových linkách trojkové řady čekala na svůj spoj marně (s vysvětlením, že společnosti Arriva City nepřišli do práce nemocní řidiči) se v úterý podařilo dosáhnout změny: jízdní řády opět platí.

2.1.2018

Do nového roku vyrazili i benešovští cyklisté

Benešov - Už v 10 hodin odstartovali benešovští cyklisté na parkovišti u supermarketu v Čechově ulici svou další novoroční vyjížďku. Trasa měřila asi 20 kilometrů.

2.1.2018

Benešovská porodnice má první miminko roku 2018

Benešov – Celých 10 hodin a k tomu ještě 17 minut roku 2018 trvalo, než na Benešovsku přibylo do statistik první miminko nového letopočtu. V benešovské porodnici zdravotníci v uvedený čas přivedli na svět holčičku Marušku.

2.1.2018

Novoroční ohlédnutí. Jaký byl rok 2017 na Benešovsku?

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí z roku 2017.

1.1.2018

OBRAZEM: Po přípitku k novému roku 2018 skočili otužilci do rybníka

Konopiště - Ani v pondělí 1. ledna otužilci z Benešovska nezaháleli. Tradičně se sešli u Konopišťského rybníka, aby společně s příznivci přivítali nový rok 2018. Po slavnostním přípitku na nic nečekali a skočili do chladných vod.

1.1.2018

OBRAZEM: Novoročního běhu se zúčastnilo několik desítek sportovců

Konopiště - Osmnáctý ročník tradičního běžeckého setkání odstartovali pořadatelé v pondělí 1. ledna po 14. hodině u konopišťského amfiteátru. Sportovců se u startu sešlo několik desítek. Nadšení a očekávání bylo cítit ze všech přítomných.

1.1.2018

OBRAZEM: Nový rok přivítali benešovští turisté tradičně

Chvojen - Jak na Nový rok, tak po celý rok. Možná právě proto vyrážejí nadšenci během prvního dne v roce na výlety, aby udělali něco pro své zdraví a nový rok pěkně přivítali. Stejně tak učinili i benešovští turisté, kteří se tradičně 1. ledna, vydali ke kostelu svatého Jakuba na Chvojně.

1.1.2018

Ohňostroje ozářily oblohu i pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem - Rachejtle a ohňostroje k Silvestru patří. To platilo během posledního dne v roce 2017 jak po celém Benešovsku, tak i pod Blaníkem. Veselí spojené s vítáním Nového roku započalo kolem bájné hory kolem 19. hodiny, kdy oblohu ozářil první ohňostroj.

1.1.2018

Na Silvestra přišla na svět v benešovské porodnici čtyři miminka

Benešov - Čtyři děti se narodily poslední den v roce 2017, 31. prosince, v benešovské porodnici. Jedním z novorozenců, který bude celý život slavit v den, kdy hřmí rachejtle a ohňostroje, je Honzík Novotný.

31.12.2017

OBRAZEM: Otužilci oslavili Silvestr tradičně v řece Sázavě

Týnec nad Sázavou - Silvestr v Týnci nad Sázavou byl tradičně ve znamení otužování. Příznivci tohoto extrémního sportu se sešli v neděli 31. prosince ve 14 hodin, aby všem přítomným předvedli, že nejsou žádné třasořitky. Na tuto akci se opět připravovali celý uplynulý rok. I když letos bylo na zimu teplejší počasí, voda v řece Sázavě měla teplotu jen dva stupně nad nulou.

31.12.2017

Poslední den v roce byl ve znamení výletů

Krasovice - Výletníků bylo na Silvestra v benešovském okrese mnoho. Skupinky lidí se vydaly třeba na Velký Blaník od krasovického Domu přírody. Tam měli pracovníci domu připraveno pro nadšence pohoštění.

30.12.2017

KRÁTCE: Otužilci se předvedou dvakrát

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

29.12.2017

Kraj zrušil rozhodnutí úřadu v Benešově o stavbě větrníku

Benešov – Krajský úřad zrušil rozhodnutí benešovského stavebního úřadu, který na konci srpna vydal společnosti Vítr Hovorčovice rozhodnutí o umístění dočasné stavby větrné elektrárny u Kozmic. Vyhověl tak odvolání, které v září podalo proti rozhodnuté stavebního úřadu občanské sdružení Občané za zachování životního prostředí.

29.12.2017

Poctivci loni odevzdali na úřad třicet nálezů

Benešov – Celkem třicet položek loni evidovalo a současně nabízelo oprávněným majitelům k vyzvednutí oddělení ztrát a nálezů na benešovském městském úřadu. Tou naposledy před silvestrovským víkendem zanesenou, bylo oznámení o nálezu klíčů k automobilu Renault.

29.12.2017

Rozhledy v okrese budou na Silvestra i Nový rok otevřené

Louňovice pod Blaníkem – Rozhledna na Velkém Blaníku bude na Silvestra a Nový rok zpřístupněná zájemcům. Turisté i obyvatelé Benešovska se tak mohou vydat na procházku lesem, vystoupat na jeden z nejvyšších bodů Podblanicka a s čistým svědomím, že udělali něco pro své zdraví, si říct: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Pro labužníky bude přichystáno občerstvení.

29.12.2017

Konec roku si lidé užívají, zvířata ho spíš protrpí

Benešovsko – Každý rok ukončují silvestrovské oslavy, při kterých se radují lidé z celé České republiky. Ohňostroje osvětlují noční oblohu, petardy bouchají, všude je veselo. I když si obyvatelé tuzemska tuto veselici určitě užijí, domácím i volně žijícím zvířatům ale tyto dny přinášejí spíše starosti.

29.12.2017

Oficiální ohňostroj bude jen ve Vlašimi a v Sázavě

Sázava/Vlašim – Ohňostroj pod taktovkou města bude z celého benešovského okresu jen v Sázavě a ve Vlašimi.

29.12.2017

Obnova votického kláštera pokračuje. Lákadlem budou také expozice

Votice /INFOGRAFIKA/ - Ve votickém klášteře vládne stále čilý stavební ruch. Nyní se pracuje na posledním neupraveném křídle. Celková oprava budovy by měla být hotova do září.

29.12.2017

KRÁTCE: Kino si diváci užijí letos naposledy

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT