„Přihlásilo se do něj rekordních 413 tanečníků s třiapadesáti vystoupeními,“ potvrdila Hana Kohoutová, jedna z organizátorek ze Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy Benešov s tím, že loni své sestavy předvedlo „jen“ 285 tanečníků ve 34 týmech.

Také proto se tentokrát soutěž určená pro žáky, ale zejména žačky základních a středních škol z celého kraje konala ve velkém sále benešovského Kulturního domu Karlov. Už loni se do divadelního sálu Hotelu Pošta soutěžící s doprovodem tak tak vešli.

Společně s hlavním pořadatelem se do přípravy a zdárného průběhu soutěže zapojilo prostřednictvím Kulturního informačního centra také město Benešov a to přineslo důstojný prostor pro všechny účastníky.

Na parketu se postupně přestavily minitýmy z prvního stupně základních škol, se dvěma až čtyřmi tanečníky. Po nich si hlasitou podporu publika vychutnali členové týmů z prvního stupně ZŠ.

„Letos soutěžil také jeden tým s 31 tanečníky a další s dokonce 42 tanečníky,“ informovala Hana Kohoutová s tím, že následovaly minitýmy a týmy z druhého stupně základních škol a nakonec i minitýmy a týmy středoškolské.

Postupující týmy do krajského finále v Mladé Boleslavi zde.