Nic z toho nechybělo na rozlučce žáků devátých ročníků Základní školy Dukelská.

„V tělocvičně naší školy se konalo slavnostní vyřazení žáků devátých ročníků. Všechny tři deváté třídy si pro zaplněné hlediště připravily svůj vlastní program, který diváci odměnili bouřlivým potleskem,“ uvedla Zlatuše Houdková, učitelka druhého stupně Základní školy Dukelská s tím, že po zábavné části následovalo dekorování a oceňování jednotlivých absolventů.

„Žáci se během této slavnostní příležitosti rozloučili se svými třídními učiteli i s dalšími vyučujícími,“ přiblížila slavnostní okamžiky Houdková.
Za školu se s žáky rozloučila ředitelka školy Hana Procházková a starostka školy Tereza Chotašová, které popřály letošním absolventům krásné prázdniny a hodně úspěchů v dalším studiu.

Ať už žáci devátých ročníků odcházeli ze školy s vysvědčením na kterém nebyly vždy jen samé jedničky, radost z nadcházejících prázdnin jim to nijak nepokazilo.

Všichni deváťáci se naposledy prošli chodbami školy, kde strávili bezstarostné roky povinné školní docházky.

Někteří po tolik vytoužených prázdninách začnou studovat na středních školách, jiní nastoupí do učení, aby ukázali šikovnost svých rukou a poté se z nich stali mistři svého oboru.