VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 19:31

KRÁTCE: pohádkový les, vysvěcení kapličky či prohlídka nemocnice

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

dnes 17:43

Přihlášky do Vesnice roku odesílají do konce měsíce

Benešovsko - Obce, které se ještě chtějí přihlásit do každoroční soutěže Vesnice roku, na to mají už jen pár dní. Poslední přihlášky je možné podávat do 30. dubna.

dnes 16:40

Vodáci, kteří plují po řece Sázavě, musí být na pozoru

Sázava - Na řece Sázavě je omezena plavba. Vodáci se ale nemusí děsit, omezení je platné jen na jediném kilometru.

dnes 15:21

Na pálení čarodějnic se připravují v obcích v okrese

Benešovsko - Tradiční pálení čarodějnic, které připadá na poslední dubnový den, oživí všechny kouty benešovského okresu. Různé spolky i sdružení budou k této příležitosti chystat hranice, aby je mohly po setmění zapálit. Zároveň se budou stavět také májky, které v mnoha případech již komunity v obcích přichystaly. Nyní vysychají.

dnes 13:56

Benešovská nemocnice otevřela multioborovou JIP

Benešov - Slavnostního otevření nové multioborové jednotky intenzivní péče se zdravotníci a pacienti dočkali ve středu 25. dubna. Nové oddělení je určeno pro pacienty jak s interními, tak neurologickými potížemi, jež vyžadují hospitalizaci na jednotce intenzivní péče. Multioborová jednotka intenzivní péče disponuje celkem 16 lůžky, kdy 6 lůžek je na intermediálních pokojích a 10 lůžek je určeno pro intenzivní péči. Celý prostor se dočkal rekonstrukce po 15 letech.

včera 11:51

Benešov hostí velkou podívanou, přijedou mažoretky z celých Čech

Benešov – Hodně radosti příznivcům živých vystoupení pestrobarevně oděných mažoretek doprovázených ryčnou a neméně živou dechovkou ze ZUŠ Kolína, si už v máji užijí obyvatelé i návštěvníci Benešova. Koná se tam oblastní kolo národního šampionátu mažoretek.

23.4.2018

Kraj i jeho organizace zveřejní své zakázky. Kromě správy silnic

Střední Čechy – Spokojenější mohou být po pondělku ti, kteří volají po větší transparentnosti veřejné správy. Středočeští radní schválili směrnici, podle níž budou od začátku června krajské zakázky malého rozsahu převyšující sto tisíc korun (bez DPH) zveřejňovány na internetu prostřednictvím Profilu zadavatele. Pro příspěvkové organizace kraje budou stejná pravidla platit od 1. září – s výjimkou Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje. Ta se má připojit nejpozději k 1. červnu příštího roku; po zkušebním provozu. Jeho cílem je prověřit, zda při miliardovém objemu zakázek správa silnic nově nastavovaný režim zvládne.

23.4.2018

Nemaká, napadá opozice středočeskou hejtmanku

Střední Čechy – Ostře nabito před veřejným zasedáním zastupitelů, kteří budou ve čtvrtek jednat na krajském úřadě, má středočeská opozice. Na hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) se v pátek jménem zastupitelského klubu ODS osopil místopředseda strany Martin Kupka. Vytkl jí nízkou účast na zasedáních rady kraje.

23.4.2018

Chodník smrti pokořila parta z Podblanicka

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Dříve nejnebezpečnější stezku se rozhodlo v polovině dubna navštívit pět mužů z Louňovic pod Blaníkem.

23.4.2018

Pyšelského kopečku se účastnili běžci se svými psy

Pyšely - Třetí ročník Pyšelské kopečku pořádalo v sobotu 21. dubna v Pyšelích na třicet organizátorů. A o to více se závodu účastnilo běžců. Letos nově připravili pořadatelé pro ty méně zdatné totiž trasu na pět kilometrů. Nejzajímavější kategorií byl ale canicross, kterou si užilo několik nadšenců se svými pejsky. Akci moderoval známý Jan Smetana.

23.4.2018

Otevřením studánky v Mačovicích přivítali příznivci jaro

Mačovice - Přátelskou atmosféru v lese v Mačovicích mohli zažít ti, kteří dorazili v sobotu 21. dubna po poledni k místní Studánce Setkávání. Již devátým rokem se zde scházejí příznivci, kteří chtějí ve společnosti ostatních přivítat jaro a studánku tak zvaně otevřít.

22.4.2018

Přes tři sta turistů vyšlo na Blaník

Podblanicko - Turisté z celého kraje vyrazili v sobotu 21. dubna na Velký Blaník. A akce to byla velká, na pochod vyšlo více jak tři sta nadšenců. Někteří vycházeli z Benešova, těch bylo ale minimálně, jiní zase putování započali na nádraží v Domašíně. Nejvíce turisté ale začalo svou cestu v Louňovicích pod Blaníkem. Jejich kroky následně vedly přes Velký a Malý Blaník až k Domu přírody u Krasovic.

22.4.2018

Bazárek uspořádaly maminky před louňovickou galerií

Louňovice p. Bl. - Bazárek připravily maminky z Louňovic pod Blaníkem před místní galerií LunAtelier v neděli 22. dubna odpoledne.

21.4.2018

V kauze policejních nákupů si svědci pochybení nevšimli

Střední Čechy - Jakékoli čachry kolem veřejných zakázek nezaznamenal, stejně jako to, že by se koncem roku nakupovaly zbytečnosti jenom proto, aby se podařilo utratit všechny peníze, které jsou k dispozici. To ve čtvrtek u Městského soudu v Praze řekl zástupce vedoucího odboru správy majetku středočeské policie Miroslav Šťovíček.

21.4.2018

Velkolepé oslavy příchodu osvoboditelů nechystají

Benešovsko - Vůbec ne velikášsky, ale jen komorně si od roku 1990 připomínají ve městech Benešovska lidé jednu z nejdůležitějších událostí naší novodobé historie – osvobození od německé nacistické okupace v květnu 1945. Stejně tomu bude i tentokrát, kdy od onoho okamžiku uplynulo 73 let.

20.4.2018

Na Benešovsku je zatím jen jedna jediná dráha pro in line bruslaře

Benešovsko – In line skating, neboli sportování na bruslích s kolečky umístěnými pěkně v ředě za sebou, prožívá v Česku obrovský boom. Nejen prodejní. Ruku v ruce s ním jde také budování vhodných drah. Soukromých, ale především veřejných. Ty často používají společně s inlinisty také cyklisté. Na Benešovsku zatím vznikla jen jedna jediná dráha, která je určena jem pro in line skating.

20.4.2018

V Konopišti vzpomínali na americké letce

Benešov – Na devět amerických letců, které příslušníci SS zavraždili 19. dubna 1945, vzpomínala včera veřejnost u pomníku v Konopišti.

20.4.2018

OBRAZEM: Hasiči se naučili, jak zdolat záludnosti jezů

Benešovsko - Pořádná frajeřina v tom nejlepším slova smyslu - a současně s nejvyšší mírou pokory k síle dravého živlu. To předváděli profesionální hasiči ze čtyř středočeských stanic, kteří se v úterý i o týden dříve sjeli k řece Sázavě - do obce Horka II na Kutnohorsku a do Českého Šternberka na Benešovsku. Absolvovali výcvik zaměřený na záchranu osob z nebezpečného jezu.

19.4.2018

Turisté z celého kraje vyrazí na Blaník

Benešovsko - Výstup na Blaník mají v sobotu v plánu nadšenci ze Středočeské oblasti Klubu českých turistů. Podle pořadatelů by mělo dorazit až čtyři sta lidí. Pochodem, který je zařazen mezi deset akcí pod jednotným názvem Středočeská desítka, si turisté připomenou i stoleté výročí republiky, sto třicet let od vzniku KČT a patnáct let od založení krajské oblasti.

19.4.2018

Pneuservisy jsou obložené nedočkavými motoristy

Benešov – Čtyřicet až padesát zákazníků denně odbaví v těchto dnech, na začátku jara, v benešovském pneuservisu Best-drive. To je špička.

19.4.2018

Archeologický nález objevili při rekonstrukci kabelového vedení

Sázava - Keramické zlomky a dokonce kusy kachlů získali minulý týden archeologové z Muzea Podblanicka. Archeologický nález se objevil ve výkopu pro kabely nízkého napětí v Sázavě v Černých Budech.

19.4.2018

Benešov a Brandýs. Žádná béčka, ale města zaslíbená podnikání

Střední Čechy – Benešov vévodil středočeskému kolu srovnávacího výzkumu Město pro byznys – a neztratil se ani v celostátním měřítku. Ukázalo to středeční vyhlášení výsledků republikového finále, v němž Benešov získal sedmé místo.

18.4.2018

Část sázavského jezu v Podělusech je už téměř hotova

Podělusy – Rekonstrukce říčního jezu mezi Chrástem nad Sázavou a Podělusy, místními částmi města Týnce nad Sázavou, pokračuje.

18.4.2018

Maminky z Podblanicka rozproudí louňovickou galerii bazárkem

Louňovice pod Blaníkem – Bazárek, kde si zájemci nakoupí různorodé předměty z druhé ruky, ale i regionální produkty, se uskuteční v neděli 22. dubna od 14 hodin před galerií Lunatelier v Louňovicích pod Blaníkem. Akci pořádají již po několikáté louňovické maminky, které chtějí oživit zdejší, loni vzniklou Galerii Lunatelier.

17.4.2018

První miminka přišla na svět v novém

Benešov - Prvním miminkem v nových porodních boxech se stal malý Davídek, který se narodil v pátek 13. 4. 2018. Vážil 2920 gramů a měřil 47 cm. Šťastná maminka Jana Pfefferová, pochází z Přestavlk u Čerčan. a již v benešovské porodnici rodila před sedmi lety syna Daniela, a proto se sem ráda vrátila.

17.4.2018

Benešovský Cirgus pro děti a dospělé zahajuje sezónu

Benešov - Benešovský Cirgus, který je sociálním projektem pro děti a dospělé z Benešova, zahajuje v pátek 20. dubna od 14 hodin novou sezónu. Příznivci si tak mohou v areálu dvoru v Pražské ulici v Benešově užít multifunkční prostor, který nabízí dětský koutek, pískoviště, trampolínu, občerstvení, divadlo, hudbu i film.

17.4.2018

Jaroslava Pokorná: Hledám potomky votických legionářů

/ROZHOVOR/ Votice - Sto let od vzniku Československa oslavují letos obce napříč republikou. Město Votice nebude výjimkou. Díky místnímu městskému kulturnímu centru, kterému již řadu let šéfuje Jaroslava Pokorná, se zájemci z Voticka dočkají několika tématických akcí, které historii neopomenou.

17.4.2018

Benešovsko patří k okresům s nejmenším počtem nezaměstnaných

Benešovsko – Okres Benešov, na jehož území se nacházejí tři sídla obcí s rozšířenou působností – Benešov, Vlašim a Votice, patří z dlouhodobého vývoje nezaměstnaností k místům v Česku, kde žije nejméně lidí bez práce. Může za to i výborná dopravní dostupnost hlavního města a také to, že třetí měsíc roku je typický tím, že roste zájem zaměstnavatelů o veřejně prospěšné práce a to zejména díky jarním úklidům veřejných prostranství.

16.4.2018

Hlavní silniční tahy na Benešovsku čekají velké opravy a úpravy

Benešovsko - Něco na za něco. Tak to bylo, je a bude. I na vozovkách Benešovska. Řidiče na jeho silnicích letos čeká velká porce zásahů do plynulosti jízdy. Za to ale účastnici provozu získají kvalitnější a v mnoha ohledech především bezpečnější cestování.

15.4.2018

Dobrovolníci zasadili padesát stromů, pomohou tím včelám

Netvořice – Další brigádu, jejímž účelem je čistit a zkrášlovat okolí městyse Netvořice, mají za sebou po sobotě 14. dubna, tamní dobrovolníci. Jejich práci organizuje především Šárka Zemanová, která sídlo, v němž má kořeny její rodina, jezdí nyní navštěvovat už jen o víkendech. Ale podporu mají dobrovolníci také v úřadu městyse, proto se pokaždé schází parta lidí, jíž není lhostejný vzhled okolí jejich bydliště. V sobotu jich bylo sice jen osm, ale o to větší chuť měli k bezplatné práci ve prospěch všech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT