VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

včera 17:33

OBRAZEM: Olympijští vítězové se objevili na miřetickém masopustu

Miřetice - Masopustní veselí pojali obyvatelé Miřetic v sobotu 24. února tématicky. Jelikož právě tento víkend končí Olympijské hry v Jižní Koreji, a zároveň zrovna v den konaní miřetických šibřinek vyhrála druhou zlatou medaili Ester Ledecká, přišli někteří účastníci průvodu v českém sportovním úboru i s medailemi.

včera 14:05

Otužilec Tomáš Podhola: I čtyři hodiny po koupeli je pohled na svět veselejší

Benešov – Ani otužilce chřipka obloukem neobejde. Ví to i Tomáš Podhola, otužilec z Benešova , který ale upozorňuje na to, že takové onemocnění, jak sám vypozoroval, má díky otužování mnohem kratší a mírnější průběh.

včera 09:25

Pro velkolepé plány města benešovská opozice slova chvály nemá

Benešov – Ještě nikdy ve své historii město Benešov nesložilo rozpočet s více než půl miliardou proinvestovaných korun. Až letos. Dosud nepoznané výdaje chce uhradit především úvěrem 250 milionů korun. Vysoké výdaje, včetně těch provozních v celkové částce téměř 954 milionů, převyšují plánované příjmy o 417 milionů korun.

včera 07:00

KRÁTCE: Votický úřad opět otevřou o víkendu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

23.2.2018

Studenti z vlašimské akademie umí nejen šprtat

Vlašim – Odlehčit studentům školní zátěž a utužit kolektiv se rozhodli učitelé tělocviku v Obchodní akademii Vlašim. V rámci svátku všech zamilovaných připravili turnaj v nohejbalu. Zúčastnilo se ho devět tříčlenných družstev žáků a jeden tým učitelů.

23.2.2018

KRÁTCE: Šíření WiFi signálu ze střech městských objektů pokračuje

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

23.2.2018

Muzeum chystá na léto otevření čítárny

Benešov - Veřejně přístupnou čítárnu otevře během léta benešovské Muzeum umění a designu na Malém náměstí. Místo, kde si budou moci lidé číst, vzniká v rámci rekonstrukce muzea.

23.2.2018

KRÁTCE: Masky si zatančí až v březnu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

23.2.2018

KRÁTCE: Město zapůjčí své pozemky

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

23.2.2018

Popeláři uvízla noha v lisu popelářského vozu

Votice - Úraz popeláře museli řešit před devátou hodinou ranní v pátek 23. února dobrovolní hasiči z Votic a profesionálové z Benešova. Při práci uvízla noha popeláře v lisu popelářského auta, a to u Votic na silnici E55 u benzínové pumpy.

23.2.2018

K úřednicím kvůli kouli na dveřích volně nevstoupí

Benešov – Další koule, která brání vstupu veřejnosti k úředníkům, přibyla na dveřích kanceláře v prvním patře radnice. Tohle jednoduché zařízení není na úřadě něčím novým. Už řadu let ho má na vstupu do své kanceláře velitel strážníků. Koule je také u vedlejších dveří k pracovišti s monitory, na nichž se pro městskou policii zobrazují záběry z kamerového systému města.

23.2.2018

V Pyšelích budou stavět chodníky

Pyšely – Na pohodlnější a především bezpečnější cestování na svých strojích mimo rušný automobilový provoz, se mohou těšit příznivci cyklistiky z Pyšel. Tedy nejen z tohoto města, ale také všichni cykloturisté, kteří do regionu se zajímavou přírodou, přijedou. Radost budou mít dojista i chodci. Město Pyšely totiž připravuje výstavbu chodníku a cyklostezky. Stavba a pak i využívání se bude týkat nejen samotných Pyšel, ale také jeho místních částí Zaječic a Kovářovic.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Bukovanech

Benešovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Benešovska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 22. února najdete v tištěném vydání Benešovského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Bukovanech žilo v dřívějších dobách.

22.2.2018

KRÁTCE: Adéla Gondíková a Jiří Langmajer zahrají komedii

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

22.2.2018

KRÁTCE: Práce v křižovatce v Tyršově ulici potrvají do konce dubna

Benešovsko - Přečtěte si, co se děje v regionu.

22.2.2018

Loni zavinili na Benešovsku opilí řidiči celkem 47 nehod

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ – I když loni počet dopravních nehod na silnicích okresu Benešov, proti předešlému období, tedy roku 2016, vzrostl, jejich následky, především co se týká počtu usmrcených, výrazně klesly. 

21.2.2018

FOTO: Za pár hodin děti procestovaly celý svět

Benešov - Karneval nazvaný Letem světem, jehož podstatou byla návštěva všech kontinentů, připravily včera kantorky a pracovnice benešovské MŠ Berušky nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. I ti se zúčastnili a to nejen přípravou kostýmů a masek pro své potomky.

21.2.2018

Při derby v Benešově se zranila dívka

Benešov - Nešťastná událost narušila hokejové derby mezi HC Lev Benešov a HC Rytíři Vlašim v sobotu 17. února kolem půl osmé večerní. Z ochozu tribuny na zimním stadionu v Benešově spadla teprve čtrnáctiletá dívka.

21.2.2018

KRÁTCE: Varují před nevyžádanou nenárokovou službou

Benešov - Co se děje v regionu? Přečtěte si krátké zprávy!

20.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci ze ZŠ a MŠ Jankov a MŠ Vorlina v Benešovském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.2.2018

Daniel Vepřek zachránil tonoucího muže

Benešovsko - Z vyprávění Daniela Vepřeka ze Skrýšova u Ratměřic mrazí a současně z něj čiší obrovská naděje. V sobotu 17. února právě on zachránil před jistým utonutím pětasedmdesátiletého muže, který sjel autem do Splavského rybníka u Bystřice.

20.2.2018

Starosta Benešova zrušil tendr na tajemníka. Vypíše nový

Benešov - Dopis o zrušení výběrového řízení na post tajemníka městského úřadu zaslal starosta Benešova Petr Hostek jeho třem účastnicím. Už v pondělí 19. února byl podle svého vyjádření „rozladěný z toho, že se přihlásili jen tři uchazeči.“ Následně pak vysvětlil i samotné zrušení. „Došlo k masivnímu úniku informací,“ řekl. 

20.2.2018

KRÁTCE: Živý přenos opery Bohéma má na programu biograf

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

20.2.2018

Mototuristé převzali ocenění v týnecké Jawě

Týnec nad Sázavou - Setkání českých mototuristů při příležitosti vyhlášení Mistrů České republiky a předání ocenění FIM Meritum ve sportovní mototuristice se uskutečnilo v sobotu 17. února v hale společnosti JAWA Moto v Týnci nad Sázavou.

20.2.2018

Peníze pro děti s Rettovým syndromem vybrali při hře

Benešov – Celých 50 tisíc korun se podařilo vybrat organizátorům charitativní bowlingové benefice pro pomoc dětem s Rettovým syndromem. Jedním z takto postižených dětí, je i pětiletá Evinka Eidernová z Benešova. Podpory se však dostalo i dalším pěti dětem. Benefice se konala v bowlingovém centru na pražském Žižkově a zúčastnilo se jí 54 hráčů z celkem osmi desítek lidí, kteří tam dorazili. Peníze se pak vybrali prostřednictvím startovného a tomboly.

20.2.2018

Společnost ulehčí poslední chvíle umírajícím

Benešovsko - Aby lidé umírali doma ve společnosti rodiny na místo v nemocnicích či jiných zařízeních, o to se snaží společnost Ruah. Většina nemocných či starých lidí stále umírá v nemocnicích či jiných zařízeních. Postupně se ale tento stav mění, a i obyvatelé Benešovska si přejí prožít poslední chvíle života v kruhu nejbližších, ve svém domově.

20.2.2018

KRÁTCE: Nemocnice přijímá stále více pacientů s chřipkou

Benešov - Co se děje v regionu?

20.2.2018

Pomáhají postiženým dětem i životnímu prostředí

Pyšely – Pomoci životnímu prostředí a současně také hendikepovaným dětem. Že se tohle spojení dá jen těžko naplnit? Ale kdeže! Pyšelská nezisková organizace Pod lipou to umí. Také proto, že mezi svými cíli má teprve nedávno vzniklá organizace i spojování činnosti neziskovek v oblasti vzdělávání a volnočasových aktivit mezi regiony. U tohoto záměr stála mladá maminka dvou dětí z Pyšel, Kateřina Bartošová. 

19.2.2018

V benešovském domě dětí soutěžily děti z celého Česka

Benešov /FOTO/ – Třiačtyřicet dětí z různých koutů České republiky si dalo dostaveníčko v tělocvičně Domu dětí a mládeže Benešov. Konala se tam další oblíbená soutěž ve střelbě ze vzduchovky Benešovská diabolka.

19.2.2018

O tajemníkovi benešovského úřadu zatím nerozhodli

Benešov - Ani pondělní návrat starosty Benešova Petra Hostka do pracovního procesu z dovolené, nepřinesl nic nového ve jmenování nového tajemníka MěÚ Benešov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT