VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 10:30

V Benešově otevřou další, už pátý supermarket

Benešov - Tituly Město pro byznys sbírá Benešov v rámci kraje skoro jako na běžícím pásu. Letos obhájil loňské prvenství. Co na takové ocenění říkají například živnostníci, kteří v centru Benešova bojují o každého zákazníka, průzkum organizátorů ankety neříká. Nejspíš ale neplesají nad tím, že v Benešově přibude další supermarket.

dnes 09:38

Stěžovat si na dopravu mohou lidé krajskému ombudsmanovi

Střední Čechy – Na nádraží do lampárny. Tam posílá případné stěžovatele rozšířené úsloví, dávající na srozuměnou, že se svými stesky dotyčný asi neuspěje. Třeba právě na nádraží, stejně jako na vlaky i na autobusy, si však nyní mohou cestující postěžovat účinně – organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) zřídila post takzvaného ombudsmana pro cestující. Má tedy konkrétního člověka, který má v popisu práce, aby se věcí dále zabýval.

dnes 07:00

Města vylepšují hromadnou osobní dopravu

Benešovsko – Kolik lidí využívá možnosti cestovat dvěma benešovskými linkami městské hromadné dopravy? I takovou otázku si od specializované firmy nechalo zodpovědět vedení města Benešova. A přes to, že bylo předem jasné, že autobusy ve švech nepraskají, přinesl průzkum velké překvapení.

včera 15:21

KRÁTCE: pocta korunního prince, Babyfest či Formanův muzikál

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

včera 15:06

Hudba kapely Pink Floyd přitáhla na náměstí davy lidí

Benešov - Ostrý obraz a dobrý zvuk. Tahle už legendární televizní hláška znovu platila na benešovském Masarykově náměstí. Samozřejmě byla k tomu také skvělá hudba legendární britské kapely Pink Floyd.

15.8.2018

Kdy padnou billboardy? Až naprší... Až nasněží... Až někdy

Střední Čechy – Hotová detektivka. Tak prý často vypadá práce úředníků, kteří se mocí svých razítek a počítačových klávesnic snaží přispět k odstraňování velkoplošných reklamních poutačů u silnic I. třídy. Ve středu to uvedl středočeský radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO).

15.8.2018

Objekt benešovské České pošty svítí novotou

Benešov - Dokonale působí na první pohled objekt, v němž sídlí benešovská Česká pošta. Ještě důležitější je ale už dokončená úprava interiéru a s ní i změny, kterých se klienti pošty dočkali po dlouhých letech. Jak to vypadá, ty tam jsou nekonečné fronty k přepážkám ve vydýchaném prostoru poštovny.

15.8.2018

Železného dědka pojedou jen rekreačně

Soběhrdy - Oblíbený cyklistický závod Železný dědek, který loni netradičně startoval v Maršovicích, ale jinak je jeho domovem obec Soběhrdy, se letos pojede pouze v „udržovací“ podobě. Přesněji, nebude se při něm závodit.

15.8.2018

Díky daru se naobědvají další žáci

Benešov – Účelový finanční dar ve výši přes 108 tisíc korun přijme díky rozhodnutí městské rady od společnosti Women for women, město Benešov.

15.8.2018

Stavby parkovacího domu a terminálu souběžně neodstartují

Benešov – Zatímco přípravy na stavbu dopravního terminálu v Benešově, který propojí vlakové s autobusovým nádražím, vyvrcholí už na podzim, další, neméně důležitá a související stavba parkovacího domu, zatím termíny pevně stanovené nemá.

15.8.2018

Benešovský deník přijme redaktora/redaktorku

Benešov - Láká vás novinařina? Rádi píšete, fotíte? Chodíte na různé akce ve vašem okolí a chtěli byste o nich dát vědět ostatním? Pak hledáme právě vás. Do Benešovského deníku přijmeme redaktora/-ku na hlavní pracovní poměr. Nástup možný srpen/září 2018.

14.8.2018

Nový profil zlepšuje kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách

Benešovsko - Všem, kterým není lhostejná úroveň vzdělávání v regionu, slouží nově facebookový profil MAPujeme vzdělávání Posázaví. Právě ten je místem pro výměnu zkušeností i sdílení příkladů dobré praxe. Vznikl jako doprovodná aktivita projektu MAP II. Místní akční plán vzdělávání má na starosti ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Benešov obecně prospěšná společnost Posázaví.

14.8.2018

KRÁTCE: relaxace ve Voticích, příměstský tábor či Alenka na Konopišti

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

14.8.2018

Rady do zahrady: pivoňky, maliníky, Althanova renklóda

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

14.8.2018

Při cestě do Konopiště má pomoci chodcům a cyklistům lávka

Benešov – Už příští rok by se podle informací Ředitelství silnic a dálnic mohla začít přestavovat hodně nebezpečná křižovatka na jihu Benešova, kterou motoristé znají jako tu U Topolu. Pro Benešovský deník to uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. „Vzniknout by tam měla spirálová okružní křižovatka,“ potvrdila mluvčí.

13.8.2018

Na týnecké křižovatce se práší jen od kol aut

Týnec nad Sázavou - Skoro to vypadá, že se na stavbě první kruhové křižovatky ve městě nad řekou Sázavou nic neděje. Opak je pravdou. Děje, i když pro permanentní pozorovatele, je „cvrkot“ na stavbě ve skutečnosti „cvrkotem“ hlemýždím.

13.8.2018

Ve Voticích postaví první biokoupaliště na Benešovsku

Votice – Na plavání vhodné i pro alergiky v koupališti bez přidané chemie, přesto s upravovanou, hygienickými normami vyhovující vodou, se už nyní mohou těšit obyvatelé Votic. Právě tam, v hojně využívané relaxační oblasti kolem rybníku Pilař, začne co nevidět stavba nového biokoupaliště. Bude to vůbec první takové zařízení na Benešovsku. Koupaliště bylo nejvýznamnějším projektem současného vedení města, s nímž šlo do předešlých komunálních voleb. Samotná stavba má přijít město na 30 milionů a Votice je zaplatí z úspor vytvořených v předešlých čtyřech letech.

12.8.2018

OBRAZEM: V Nesperách se slavily narozeniny

Nespery - Nespery, které jsou součástí obce Veliš, uspořádaly v sobotu 11. srpna oslavu 700 let od první písemné zmínky. Nejprve se u místní kapličky konala slavnostní mše, po které proběhlo oficiální zahájení otevřením špýcharu s mottem „Přijďte posedět do starých časů“. 

12.8.2018

OBRAZEM: Peníze z festivalu použijí na opravy zámku

Zvěstov - Obyvatelé Zvěstova se v sobotu 11. srpna sešli, aby se společně pobavili a zároveň podpořili dobrou věc. Již po šesté se zde totiž konal festival na podporu místního zámku a přilehlého parku.

11.8.2018

Dívka se nevrátila domů. Pátrá po ní policie

Benešovsko – Benešovští kriminalisté pátrají po třináctileté dívce, která se tento týden nevrátila domů. O pomoc při pátrání žádají také veřejnost.

11.8.2018

V nové „Katušce“ se školáci začnou učit nejdříve na konci září

Benešov – Problém, který řešila radnice už loni na podzim v nově postavené Mateřské škole Úsměv na sídlišti Spořilov II, se opakuje i při stavbě dalšího školského zařízení ve městě. V Hodějovského ulici finišuje stavba nové Základní školy a Praktické školy Benešov, ale dílo neběží tak, jak radnice plánovala.

10.8.2018

Nová silnice v Konopišti je zatím bez zebry

Benešov – Ani několik týdnů po odfrézování staré a položení nové obalované směsi na silnici z Benešova na Neveklov a Netvořice, nestihli cestáři do prostoru konopišťského velkého parkoviště namalovat na silnici zebru.

10.8.2018

O méně křesel se v Benešově popasuje více volebních subjektů

Benešovsko – O posty v obecních zastupitelstvech budou při podzimních komunálních volbách znovu usilovat nejen současní lídři měst. Těch je v okrese Benešov celkem devět – Benešov, Vlašim, Votice, Týnec nad Sázavou, Bystřice, Sázava, Pyšely, Neveklov a Trhový Štěpánov. Komunální volby se uskuteční v pátek 5. a sobotu 6. října. Ve stejném termínu ale budou voliči na Benešovsku vhazovat lístky do uren také svému kandidátovi do Senátu Parlamentu České republiky. Od posledních senátních voleb totiž už uplynulo šest let.

9.8.2018

KRÁTCE: nově zateplené byty, koncert na koupališti či exkurze

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.8.2018

Dopravu v Benešově brzdí propadlá vozovka

Benešov – Kvůli úniku vody z kanalizace se propadla vozovka v místě přechodu pro chodce v Nové pražské ulici. Ta se kvůli opravě, jíž předcházely výkopové práce, stala od středečního rána neprůjezdnou.

9.8.2018

Radnice chce nové náměstí, k realizaci má stejně daleko, jako před měsícem

Benešov – Dva názory na vzhled a využití prostoru někdejší tržnice ve Vnoučkově ulici, mají kolemjdoucí, kteří přijdou do lokality lidově zvané Na Blátě. Chodci, a nemusí to být jen ti s bydlištěm v Benešově, jsou spíše kritičtí.

8.8.2018

KRÁTCE: dopravní omezení, koncerty či festival na podporu zámku

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

8.8.2018

Myjí se jako lidé v Africe, v mističce s dešťovou vodou

Týnec nad Sázavou – Přesto, že centrem Týnce protéká řeka, mnoho obyvatel městských částí Pecerady, Zbořený Kostelec, Podělusy nebo Krusičany, odkázaných na své vlastní studny, nemá pitnou vodu.

7.8.2018

Rady do zahrady: zelené hnojení, zavlažování, hubení mravenců

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

7.8.2018

Zneužívání služebního auta hejtmanka odmítá

Střední Čechy – Manžel představitelky kraje za volantem auta patřícího kraji? To je zcela v pořádku, reagovala v úterý hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) na dohady kolem toho, jak využívá služební vozy. „Nemám co skrývat,“ prohlásila s tím, že je připravena odhalit vše.

7.8.2018

Ve votickém klášteře ukáží praktiky bolševiků při kolektivizaci

Votice – Na dvě novinky se mohou těšit nejen votičtí patrioti, ale také ti, které přímo či nepřímo zasáhla totalitní komunistická mašinérie.

6.8.2018

KRÁTCE: salsa v parku, otevřená školka či dobroty na Konopišti

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.8.2018

Zlato a modlitby provází tvorbu ikon. Zájemci se ji učili v sázavském klášteře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Sázavský klášter hostil ve dnech 2. až 5. srpna kurz, na kterém se zájemci mohli seznámit se základy psaní ikon.

6.8.2018

Myslivci budují napajedla a odváží ryby z vyschlých rybníků

Benešovsko – Vysoké teploty a nedostatek dešťových srážek vysušují celé léto Benešovsko. Podle meteorologů bude podobný ráz počasí panovat ještě několik týdnů. V přírodě začíná být nedostatek vody viditelný na první pohled, klesá hladina vod, žloutne tráva i stromy. Horko a nedostatek vláhy způsobují problémy i lesní a polní zvěři. Myslivci musí například dodávat vodu do polních napajedel.

4.8.2018

Práci sokolníka si zkusily děti na Týneckém střepu

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Tradiční městské slavnosti Týnecký střep se uskutečnily v sobotu 4. srpna v areálu zdejšího hradu a přilehlého muzea.

4.8.2018

Před prohlídkou se návštěvníci Konopiště posilňují švestkovými knedlíky

Benešov /FOTOGALERIE/ - Návštěvníci Konopiště se v sobotu před prohlídkou posilňovali švestkovými knedlíky. Na nádvoří probíhá po celý víkend tradiční slavnost ovocných knedlíků, které miloval majitel konopišťského panství arcivévoda František Ferdinand d´Este. Kromě nich jsou v nabídce také halušky se zelím a speciál z benešovského pivovaru. Po oba dny je také zpestřen program prvního prohlídkového okruhu, v rámci něhož se turisté blíže seznámí se stolováním v zámeckých jídelnách. 

4.8.2018

Magické osmičky jsou u snoubenců žádané

Benešovsko – 18. 8. 2018. Toto magické datum letos zvolilo mnoho párů na Benešovsku pro svůj sňatek. Věří, že jim osudové osmičky přinesou štěstí, datum navíc připadá na sobotu, kdy se svatby konají nejčastěji. I o další srpnové dny je mezi snoubenci zájem.

3.8.2018

OBRAZEM: Řidiči stojí v koloně, plavci se osvěžují v řece pod nimi

Týnec nad Sázavou - Zatímco řidiči čekají dlouhé minuty v koloně v rozpálených autech, až na semaforu stavby kruhové křižovatky padne zelená a dostane se na ně řada, o pár desítek metrů dál si plavci užívají vodních radovánek v řece Sázavě. Příští víkend má navíc v místě stavby dojít k úplné uzavírce, a proto budou muset řidiči volit objízdnou trasu. 

3.8.2018

Palírny mají napilno, v kurzu je slivovice

Benešovsko – Loňský rok byl pro palírny katastrofický, letos se karta obrátila a litry destilátů se pálí ve velkém. Palírny mají žně. Zatímco loni některé z nich ani neotevřely, nyní do nich pěstitelé houfně míří s vlastníma rukama vypěstovaným ovocem nebo tím, které obdrželi jako naturální plnění od svého zaměstnavatele. Spousta z nich si destilát nechává vypálit vůbec poprvé.

2.8.2018

Chovatelé si stěžují na nedostatek sena

Benešovsko – V zoufalé situaci je nyní spousta chovatelů králíků, ovcí, koz a dalších živočichů. Kvůli suchu neroste tráva a lidé řeší, čím budou krmit zvířata v zimě. Vypadá to, že by seno mohlo být nedostatkové zboží.

1.8.2018

Tráva moc neroste, přesto je třeba ji sekat

Benešovsko - Ačkoli kvůli vysokým teplotám a suchu zelený pažit příliš neroste, i tak je potřeba trávníky ve městech udržovat.

1.8.2018

Vedra trápí také zvířata. ParaZOO přijala opatření

Benešovsko – Velmi teplé počasí posledních týdnů trápí nejen řadu lidí, ale také živočichů. Situaci řeší jak majitelé zvířat, tak zařízení, která o ně pečují.

31.7.2018

Rady do zahrady: řez peckovin, množení tisů, zelenina, bylinky

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

31.7.2018

Školky ve velkých městech se v létě střídají ve výuce

Benešovsko - Některé mateřské školky na Benešovsku mají přes léto několik týdnů otevřeno, jiné přivítají děti až začátkem září a dobu dovolených využívají ke stavebním pracím.

31.7.2018

Už jste četli Benešovský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Benešovsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Benešovský týden. Každé úterý je součástí Benešovského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

30.7.2018

KRÁTCE: Záchranáři hledali nočního plavce

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

30.7.2018

OBRAZEM: Celkové vítězství slavili domácí Bukováci

Bukovany – „Sousedé“ z celé republiky se sjeli o víkendu do Bukovan, kde se konal sraz obcí se stejným názvem.

30.7.2018

Ulici po starostovi Benešova Mojmíru Chromém teprve pojmenují

Benešov – Připomínka prvního polistopadového starosty města, Mojmíra Chromého, který skonal 3. ledna 2004 ve věku 64 let, je v Benešově vlastně jen jedna jediná. Je jím plaketa se skromným nápisem umístěná na fasádě jeho domu na Husově náměstí. A tak to zůstane nejméně do konce září, i když zastupitelstvo města už pojmenování ulice po Mojmíru Chromém, projednávalo.

29.7.2018

OBRAZEM: V Mrači si připomněli středověk

Mrač - Rekonstrukce bitvy připravené k příležitosti oslavy 700. výročí první písemné zmínky o mračské tvrzi, byla v sobotu 28. července hlavním bodem programu celodenní akce.

29.7.2018

OBRAZEM: Pilníkovo pozdní odpoledne doprovodil i Martin Šonka

Čerčany - Na pódiu Daniel Landa, Divokej Bill, ve vzduchu pak kolínští Flyingboys, motokrosoví freestyleisté a o něco výš i vicemistr světa série Red Bull Air Race, akrobatický pilot Martin Šonka. To byli hlavní protagonisté další, v pořadí už třinácté show reprezentanta ve freestylu Petra Piláta pod názvem Pilníkovo pozdní odpoledne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT