VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 16:15

Ustavující schůze zastupitelstev posunou, soud musí projednat protesty

Benešovsko – Na poslední chvíli, tedy v pátek 19. října, podal zatím blíže neupřesněný člověk na středočeský Krajský soud v Praze protest proti výsledkům komunálních voleb v Benešově.

dnes 12:46

Dříve narození nejsou už odkázání jen na volání

Benešov - Celkem 59 tísňových tlačítek využívají senioři, obyvatelé tří domů s pečovatelskou službou na Malém náměstí a v ulicích Marie Kudeříkové a Tyršově v Benešově pro pomoc v nouzi.

dnes 08:45

KRÁTCE: Mezi Ládvím a Babicemi auta ještě nějaký čas nepojedou

Babice - Uzavírka silnice II/603, takzvané staré benešovské, v úseku mezi Ládvím a Babicemi, bude delší, něž si motoristé přejí. První auta tam, podle nejnovějšího termínu stanoveného investorem, Středočeským krajem, projedou až v neděli 18. listopadu. Obousměrná objížďka vede z Ládví do Kamenice a přes Čakovice a Dařbož zpět do Babic.

dnes 08:36

Také Voticko se díky integraci stává 'předměstím' hlavního města

Voticko - Lidé z jihu Benešovska se mohou cítit jako v „Zapadákově“ čím dál tím méně. Pravdivost tohoto názoru dokládá také dalších 96 železničních stanic a zastávek, které zařadí díky spolupráci s Českými drahami do svého systému Pražská integrovaná doprava (PID). Voticko a tamní obyvatelé, se tak dostávají de facto na předměstí hlavního města.

včera 19:26

OBRAZEM: Taneční junioři i senioři se sjeli do Týnce nad Sázavou

Týnec nad Sázavou - Blyštivé róby, zajímavé účesy a ladné pohyby byly k vidění v sobotu v Týnci nad Sázavou. Český svaz tanečního sportu zde pořádal taneční soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích. Na parketu kroužili jak taneční junioři, tak zástupci kategorie dospělých a seniorů. Páry bojovaly o Cenu Společenského centra Týnec nad Sázavou a TSK Salta Benešov.

včera 18:42

OBRAZEM: Výstava leteckých modelů v Sázavě

Sázava - 100 let letectví v naší republice je téma výstavy, kterou uspořádali letečtí modeláři z Posázaví. Kromě modelů letadel, mnohdy propracovaných do nejmenších detailů, je v Kulturním a informačním centru v Sázavě možnost vidět řadu fotografií, obrázků, nebo knih s leteckou tematikou.

včera 13:41

Za zvířátky se lze vydat i po sezoně

Střední Čechy - Vyrazit s dětmi za zvířátky bývá pro rodinné výlety sázkou na jistotu. Pomoci při rozhodování, kam se vydat, může brožura nově připravená Středočeskou centrálou cestovního ruchu, jejíž název hovoří jednoznačně: Za zvířátky do středních Čech. 

20.10.2018

Ve Votcích slavili 100 let republiky

Votice /FOTOGALERIE/ - Oslava Sto let republiky ve Voticích byla pojata ve velkém stylu.

20.10.2018

Výročí republiky slaví vetešník po svém

Martinice /FOTOGALERIE/ - Mohlo by to být jediné muzeum, kam se musí chodit v čepici. Tak uvažuje Pavel Kuře, majitel zchátralého zámku ve vsi Martinice u Dolních Kralovic na okraji Benešovska, o originální výstavě starých předmětů, kterou v sousedství svého zámku vytvořil během léta. Od prvního nápadu do chvíle, kdy měl hotovo, to trvalo dva měsíce.

20.10.2018

Délka nových alejí pod Blaníkem dosáhla 200 kilometrů

Ratměřice /FOTO/ - Dvě stě kilometrů. To je délka alejí, které byly za posledních dvacet let vysazeny na Podblanicku díky spolupráci organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) z Vlašimi se sedmdesáti obcemi i městy v podblanickém regionu. 

20.10.2018

Na vlašimském letišti prověřovali hasiči své schopnosti

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Taktické cvičení zaměřené na likvidaci požáru objektu se konalo ve specifickém prostředí Letiště Vlašim nedaleko Radošovic. Prověrka měla ukázat, jak jsou hasiči, a to jak ti profesionální, tak také jejich kolegové ze sborů dobrovolných hasičů, připraveni na takové události.

20.10.2018

KRÁTCE: Ve Villaniho ulici upraví provoz

Benešov - Návrh místní úpravy provozu v benešovské Villaniho ulici projednává v těchto dnech Odbor výstavby a územního plánování Městského úřadu Benešov a jeho silniční správní úřad. Žádost změny v provozu na tamní místní komunikaci podalo město Benešov a podklady projednali také policisté z dopravního inspektorátu.

20.10.2018

Velení Městské policie ve Vlašimi přebírá poprvé žena

Vlašim - Městskou policii ve Vlašimi od začátku října řídí Jitka Frajtáková, která dříve pracovala na vlašimském oddělení Policie ČR. „Velitelkou strážníků je paní Frajtáková pověřena,“ potvrdil starosta Vlašimi Luděk Jeništa s tím, že výběrové řízení zatím radnice nevypíše.

19.10.2018

Školáci z Pyšel si prohlédli výstavu Doteky státnosti

Pyšely /FOTOGALERIE/ - Do Jízdárny Pražského hradu se kvůli výstavě věnované 100. výročí vzniku samostatného Československa s názvem Doteky státnosti vypravili se svou třídní učitelkou Dominikou Chalušovou třeťáci ze Základní školy Pyšely.

19.10.2018

OBRAZEM: V Zapově ulici se znovu staví nový chodník

Benešov - Celková rekonstrukce chodníků v Zapově ulici vyvolává u tamních obyvatel řadu otázek. Tou základní je, proč musel být chodník postavený jen před několika lety rozbořen a nahrazován nyní novým, dlážděným. Zapova ulice totiž nepatří z pohledu chodců k nejrušnějším a ani pro turisty to není nejatraktivnější místo ve městě.

19.10.2018

Školáci na radnici zvěděli, k čemu je dobrý starosta

Bystřice /FOTOGALERIE/ - K čemu je dobrý starosta, čím se zabývá městská rada a čím zase zastupitelstvo. Právě to zjišťovali přímo na radnici žáci bystřické základní školy. Městský úřad totiž navštívili třeťáci, jimž se na radnici věnovali starosta města Daniel Štěpánek a matrikářka Petra Leitnerová.

19.10.2018

V Táborských kasárnách začali bourat první objekt

Benešov - První ze dvou objektů stojících na opačných koncích někdejšího seřadiště, u hlavní budovy Táborských kasáren, se začal bourat. Od středy 17. října z něj dělníci firmy, se kterou uzavřela smlouvu na demolici současná, dosluhující městská rada při své neveřejné schůzi ve středu 3. října, snímali střešní krytinu.

19.10.2018

Fotbal na Benešovsku neskomírá, je na tom nejlépe v celém kraji

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - I když to ke zděšení příznivců fotbalu v některých částech kraje i republiky vypadá, že tento sport zejména na venkově snad ani nemá budoucnost, protože tam chybějí především mladí hráči, situace na Benešovsku je naprosto odlišná.

18.10.2018

Na benešovské poště je více místa, světla i vzduchu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce benešovské pobočky České pošty, která trvala pět měsíců a státní podnik za ni zaplatil téměř 11 milionů korun, završilo její slavnostní otevření.

17.10.2018

KRÁTCE: Starosta Benešova Petr Hostek zatím neřekl ne

Benešov - Největší propad zaznamenala při komunálních volbách v Benešově Česká strana sociálně demokratická s volebním lídrem, starostou Petrem Hostekem. Její kampaň oslovila ze 6212 voličů, kteří dorazili k urnám, jen 6,49 procenta z nich. To pak dalo pouhý jeden jediný mandát, který získal právě starosta.

17.10.2018

Jednání o koalicích a radách měst se chýlí ke konci

Benešovsko - Na Benešovsku pokročila v některých městech jednání o povolebních koalicích. Pouze ve Vlašimi je, díky jednoznačnému výsledku komunálních voleb, v nichž nadpoloviční většinu mandátů, 12 z 21, získala Volba pro město (VPM) současného starosty Vlašimi Luďka Jeništy, všechno jasné.

16.10.2018

Rady do zahrady: sběr semen, rostliny v kontejnerech, výsadba dřevin

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

16.10.2018

KRÁTCE: Okresní soud v Benešově vyhlásil dražbu strojů

Benešov - Dražební vyhlášku vydal prostřednictvím samosoudkyně Petry Šturcové Okresní soud Benešov. Oprávněného, jímž je v tomto případě Finanční úřad pro Pardubický kraj, má uspokojit prodej movitého majetku takzvaného povinného, jímž je Hydraulic Systems z benešovských Červených Vršek. Ten dluží věřiteli více než 3,65 milionu korun.

16.10.2018

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

Rakovnicko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

16.10.2018

Radní vybrali firmu, která má bourat v Táborských kasárnách

Benešov /FOTOGALERIE/ - Místní patrioty nejspíš tahle zpráva dost nadzvedne. V Táborských kasárnách se bude bourat. Historické dědictví Benešova by tak mělo v budoucnu zůstat už jen na dobových fotografiích.

15.10.2018

KRIMI MIX: Máváním na auta na sebe opilec přitáhl pozornost

Benešov - Zastavovat projíždějící auta se snažil máváním na jejich řidiče muž v Černoleské ulici. „Vzhledem k tomu, že hrozilo nebezpečí nehody, byla na místo vyslána naše motorizovaná hlídka,“ připomněl velitel Městské policie Benešov Radek Stulík.

15.10.2018

KRÁTCE: Stavba končí, demontáž jeřábu omezí průjezd ulicemi

Benešov - Omezení při průjezdu centrem Benešova, konkrétně ulicemi Dukelskou, Karla Nového, Vnoučkovou a Novou Pražskou čeká na motoristy příští pátek 26. října. V ulici Karla Nového se chýlí ke konci stavba dalšího z tamních objektů, bytového domu a dělníci už nebudou potřebovat pomoc stavebního jeřábu.

15.10.2018

OBRAZEM: Na benešovském nádraží poutal pozornost Legiovlak

Benešov - Také do Benešova zamířil takzvaný Legiovlak. Muzeum na kolejích se zaměřuje na československé zahraniční legie. Vlak se zastavuje na řadě míst celých Středních Čech a jeho dalšími zastávkami v jubilejním roce 100. výročí vzniku Československé republiky budou v říjnu vedle Benešova také Hostivice, Úvaly či Poděbrady. V den výročí vzniku republiky ho uvidí i Pražané.

15.10.2018

Hasiči z Božkovic vylovili ze své nádrže stovku kaprů

Božkovice /FOTOGALERIE/ - Kolem stovky kaprů skončilo v kádích na hrázi rybníka v Božkovicích, místní části města Bystřice při výlovu, který i pro obyvatele osady zorganizovali dobrovolní hasiči. „Máme dva rybníky tohle je jeden z nich. Lovíme ho po odbahnění už podruhé,“ vysvětlil Ladislav Beran, jeden z hasičů, správce rybníka.

14.10.2018

VOLBY krátce: Noční hlasování se nepovedlo, volič doma zapomněl průkaz

Benešovsko - Přinášíme vám volební zajímavosti z regionu.  

13.10.2018

Silný vítr je hrozbou. V zástavbě i v lesích

Benešovsko - Pozor na silný vítr. Tohle varování, ve středních Čechách platné pro Kutnohorsko a Benešovsko, načasoval Český hydrometeorologický ústav na sobotní půlnoc. Od prvních hodin neděle až do pondělní šesté ranní má foukat silný jihovýchodní vítr s nárazy blížícími se až 90 km/h. Přižene se již v noci na neděli a počítat s ním je třeba i během dne. V noci na pondělí by již mohl slábnout.

13.10.2018

OBRAZEM: Den záchranářů v kasárnách navštívily tisíce lidí

Benešov - Ukázek práce složek Integrovaného záchranného systému sledovali v sobotu 13. října „live“ návštěvníci parkoviště v někdejších Táborských kasárnách. Den prevence, jak se akce už pošesté jmenovala, posloužila také k převzetí nově vzniklého praporu Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje jejími pracovníky. Ti také odjeli na své základny v nových sanitách.

13.10.2018

Hlasování o senátorovi voliče nezajímalo, kandidáti jsou jim cizí

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Žádné překvapení se druhý den druhého kola voleb do senátu za 41. senátní obvod nekonalo. K hlasování přišlo znovu velice málo voličů. Důvodu může být několik. „Senát mě nezajímá,“ prohodil při otázce, zda půjde volit, muž na náměstí v Maršovicích.

13.10.2018

Po odchodu z radnice se Petr Hostek k návratu do nemocnice nechystá

Benešov - V případě, že ze zaměstnání odchází člověk na post uvolněného starosty či obecně funkcionáře obce, má po zániku mandátu ze zákona nárok vrátit se na své původní, „civilní“ místo. Jak to bude v případě Petra Hostka, který jako starosta Benešova skončí ve funkci při ustavující schůzi nového nejvyššího orgánu města Benešova?

12.10.2018

Na Benešovsku hledají nového senátora. Zájem voličů je minimální

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Druhým, rozhodujícím kolem pokračuje v pátek 12. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 13. října od 8 do 14 hodin hlasování o novém senátorovi za volební obvod 41, Benešov. Podle prvních údajů volebních komisařů se voliči k urnám nehrnou.

12.10.2018

Jaroslav Hlavnička: Výsledek voleb nás překvapil a je pro nás zavazující

Benešov /ROZHOVOR/ - Jedenáct mandátů z třiadvaceti možných, získala Volba pro město Benešov. Z toho také vyplývá, že právě tato strany bude navrhovat zastupitelstvu ke schválení jméno nového starosty. Lídrem strany je Jaroslav Hlavnička a tak je to právě on, kdo bude nominován.

11.10.2018

Republiku slavili také v Tloskově

Neveklov - Netradiční oslavou připomněli pracovníci Centra sociálních služeb (CSS) Tloskov tamním klientům atmosféru vzniku samostatného československého státu. K tomu si zajistili prvorepublikové šaty, halenky, pumpky, svetry, kabáty, pláště, klobouky, čepice a šály, kabelky a rukavičky, originály i šité repliky. To všechno posloužilo při módní přehlídce.

11.10.2018

KRÁTCE: Je to jen babí léto, nic zvláštního se neděje

Týnce nad Sázavou - Příjemné počasí s teplotami přes 20 stupňů Celsia. Tuhle současnost hodnotí týnecký amatérský hydrometeorolog, jinak ale učitel na Přírodovědecké fakultě UK, Katedře fyzické geografie a geoekologie Luděk Šefrna, střízlivě. „Není to nic mimořádného, je to babí léto,“ řekl s tím, že teploty měří na své domácí stanici.

11.10.2018

Více než v politice, vidí ženy prioritu ve své rodině

Benešovsko - Matriarchát, jak se zdá, alespoň podle výsledků komunálních voleb, na svou renezanci bude muset ještě nějaký den počkat. Proč to tak je, by nejspíš lépe vysvětlili odborníci. To ale není úlohou tohoto článku. Ten pouze mapuje, jak dalece „ženský svět“ politiky zasáhl do „světa mužského.“

10.10.2018

OBRAZEM: Práce v benešovské Tyršově ulici běží pomaleji

Benešov - Pochyby nad tím, zda je reálný benešovskou radnicí zveřejněný termín ukončení prací v Tyršově ulici, kvůli nimž do ní auta mezi Dukelskou a Husovou ulicí vůbec nesmí, trvají. Podle poslední zprávy z radnice má odložené zprovoznění ulice přijít 25. října. To se ale při pohledu na kalendář a tamní současnou situaci, zdá neuskutečnitelné.

10.10.2018

KRÁTCE: Zdravotničtí záchranáři ukáží svůj nový prapor

Benešov - Kromě ukázek práce složek Integrovaného záchranného systému, který může veřejnost sledovat v sobotu 13. října v rámci Dne prevence, se exhibice ponese také v duchu novinek. Jednou z nich bude od 13 hodin na parkovišti u někdejších Táborských kasáren i slavnostní předávání nově vzniklého praporu Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

10.10.2018

Někde mají o starostech jasno, jinde budou ještě dlouho a složitě jednat

Benešovsko - Při komunálních volbách rozdali voliči karty celkem jasně v Týnci nad Sázavou. K šesti mandátům Volby pro město, což je proti volebnímu období 2014 až 2018 dvojnásobek, stačí straně se současným starostou Martinem Kadrnožkou, domluva s druhou nejúspěšnější stranou, ODS.

9.10.2018

Rady do zahrady: sklizeň ovoce a vlašských ořechů, ranní mrazíky

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

9.10.2018

KRÁTCE: Benešovští aspiranti senátu neprošli, vyhraje ten z Říčan

Benešovsko - Už v pátek 12. října začíná ve všech volebních místnostech Benešovska, v nichž hlasující vybírali nové zastupitele měst, městysů a obcí a dva finalisty voleb senátních, druhé kolo senátních voleb 41 obvodu. Dostali se do něj dvě osobnosti z Říčan, Zdeněk Hraba (STAN) a Jiří Kozák (ODS).

8.10.2018

KRÁTCE: Přes přejezd v Samechově nákladní souprava neprojede

Samechov - Kvůli zajištění bezpečnosti silničního provozu navrhuje Správa železniční dopravní cesty změnit pravidla pro přejíždění železničního přejezdu na trati takzvaného Posázavského pacifiku v Samechově. V případě realizace záměru navrhovatel, Správa železniční dopravní cesty, nechá před přejezd umístit zákazové dopravní značky.

8.10.2018

Ve třech nejdůležitějších městech Benešovska už mluví o nových starostech

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Kdo se stane novým starostou v devíti městech Benešovska? Tak právě tohle, jen hodiny po hlasování, není jasné. Ve většině sídel ještě ani nezačala povolební jednání, přesto už teď lze některá jména zveřejnit.

8.10.2018

Nejvíc hlasů bere v Týnci Volba pro město

Týnec nad Sázavou – Také lidé z Týnce už ví, kdo bude hájit jejich zájmy na radnici. Šest osobností do zastupitelstva se 17 křesly, posílá Volba pro město. Lídr, starosta Martin Kadrnožka, může být spokojený. Proti končícímu volebnímu období se jeho tým zdvojnásobil.

8.10.2018

Kdo v Bystřici urve hlasy ANO?

Bystřice – Jak tohle dopadne? Nejspíš takovou otázku si nyní kladou voliči z Bystřice. I tam mají volby vítěze. Ne jednoho, nýbrž hned dva.

8.10.2018

Votičáci k sobě shánějí čtyři zastupitele

Votice – Šest mandátů pro volební stranu Votičáci s podporou TOP 09 a Starostů a nezávislých. Pět pro ANO, po dvou pro ODS, ČSSD a Nestraníky. A pak už jen jedno křeslo pro komunisty a nového zastupitele Okamurovy SPD.

8.10.2018

Volby v Benešově přinesly i symboliky

Benešov – Byly to vpravdě zajímavé komunální volby okořeněné i symbolikou. Největší ze tří obcí s rozšířenou působností někdejšího velkého okresu, Benešov, se po necelých třech letech vrací do „starých kolejí.“ Ty nové, jak při předešlých 34 měsících začalo ukazovat, vedly, obrazně řečeno, do propasti. Lépe řečeno, do dluhové pasti. A i když nebyla ještě úplně zřetelně vidět, voliči to zavčasu rozpoznali a zatáhli za záchrannou brzdu. Právě proto dostalo nepolitické uskupení Volba pro město nejvíc hlasů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT