Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 10:05

Okres obklopila mlha. Nebylo vidět ani na krok

Benešovsko - Od čtvrtka zahaluje okres v dopoledních hodinách mlha. V nížinách i ve vyšších nadmořských výškách není vidět skoro ani na krok. Řidiči proto musí jezdit více než obezřetně.   

včera 14:09

Narychlo hospitalizovaní mají dvojí smůlu, v nemocnici neodvolí

Benešovsko – Lidé, kteří mají se zdravotníky domluvený zákrok a hospitalizaci v období voleb a chtějí přes to spolurozhodovat o budoucí politické moci ve své zemi, se na to mohou a musejí připravit. Stačí, když se na úřadě, který registruje jejich trvalý pobyt, nechají se zapsat do zvláštního seznamu voličů. Ti ostatní, třeba i pacienti hospitalizovaní kvůli akutní operaci, ale v nemocnici volit nemohou.

včera 13:56

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

včera 13:36

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

včera 07:46

Benešovská nemocnice má nové oddělení následné péče

Benešov - Oddělení následné péče v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov začalo sloužit pacientům. Slavnostně, už za provozu, ale ještě ne zcela zaplněné kapacity, ho ve středu 18. října otevřeli politici ze Středočeského kraje i města Benešova.

AKTUALIZOVÁNO
18.10.2017

Pro protest mají lékaři několik důvodů, přidali se i ti z Benešovska

Benešovsko /OBRAZEM/ - Jedním z praktických lékařů, kteří se zapojili do celostátního protestu podporovaného i lékárníky, třeba těmi u vlašimské polikliniky, byla také Alice Čečilová z Týnce nad Sázavou.

18.10.2017

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

17.10.2017

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Benešov – Bourání pěti montovaných objektův areálu Táborských kasáren, které celých 10 let, co místo opustili vojáci, okupovali bezdomovci, začalo v pondělí. Kromě demolice má neoprávněnému pobytu bezdomovců v areálu zabránit i městem najatá ostraha.

17.10.2017

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

Benešov /OBRAZEM/ – Dva nové sety akumulátorových operačních vrtaček a pil mají na ortopedickém oddělení v benešovské nemocnici. 

17.10.2017

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

17.10.2017

Všichni tři pejsci se vrátili domů k páníčkům

Pičín - Všichni tři pejsci, které majitelé hledali od pátku 13. října, se v úterý 17. října v podvečer vrátili zpět domů ke svým páníčkům. Sami přiběhli a v pořádku.

17.10.2017

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

17.10.2017

Pomáhají, protože chtějí

Neveklov - Studenti Obchodní akademie Neveklov sdružení ve společnosti DOORS se zapojili do projektu 72 hodin – tři dny dobrovolnických aktivit, který vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. V rámci tohoto projektu jsme navštívili neveklovský domov pro seniory.

17.10.2017

Zvrat v anketě o prodeji bytů v Benešově nic neznamená

Benešov – Co je za velkým vzestupem počtu kladných odpovědí na radniční anketní otázku související s privatizací bytového fondu v Benešově? Tahle otázka nejspíš zůstane bez odpovědi. Jisté je, že v neděli ukončené sčítání přineslo celkem 960 kladných odpovědí, zatímco záporných bylo jen 613.

17.10.2017

Řidiči ani na podzim Benešovem hladce neprojedou

Benešov – Ani na podzim se motoristé, kteří prožívali letos krušné chvilky při projíždění městem, komplikacím nevyhnou. Důvodů k pracím, které znemožní jízdu po důležitých vozovkách, je řada. Vedle podpovrchových, pouhým okem neviditelných „časovaných bomb“ v podobě dosluhujících inženýrských sítí, je to především opotřebovanost povrchů.

16.10.2017

OBRAZEM: Na kolečkových bruslích budou řádit ve Voticích

Votice - Milovníci in-line bruslí nemají na Benešovsku zatím žádnou vhodnou dráhu ani stezku. To se ale již brzy změní. Na fotbalovém hřišti ve Voticích nyní vzniká nová in-line dráha i běžecký oblouk.

16.10.2017

Ve Vlašimi padl teplotní rekord

Benešovsko - Babí léto přineslo do celé České republiky teplé podzimní počasí. V pondělí 16. října se teplota v okrese pohybuje kolem 21 stupňů Celsia, lidé tak chodí venku jen v lehkých svetrech.

16.10.2017

Ztracenou fenku odchytili i s pěti štěňaty

Jankovská Lhota - Fenka se svými pěti štěňaty od soboty 14. října pobývá v maršovickém útulku. Před tím ji spolu se štěňaty dobrovolníci odchytili v Jankovské Lhotě, kde se pohybovala již několik dnů před odchytem.

16.10.2017

KRÁTCE: Koncert vítězů rozezní zámek

Benešovsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

15.10.2017

U Kladrub pěstuje Zdeněk Jedlička na čtyři sta odrůd révy vinné

Kladruby /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Pěstovat vinnou révu na Benešovsku? I to jde, když se tomu člověk intenzivně věnuje. Zdeněk Jedlička z Kladrub v tomto odvětví sklízí úspěchy. To prokázala i nedávná výstava, na které kladrubský pěstitel představil na sto devadesát odrůd révy vinné. Společně s těmito má ve sbírce kolem čtyři sta odrůd.  

14.10.2017

Kvůli zatěžující byrokracii dobrovolníci z Netvořic už pomoc kraje nechtějí

Netvořice /FOTOGALERIE/ – Po roce se v sobotu 14. října na netvořickém fotbalovém hřišti znovu sešli ti, kteří bez nároku na odměnu uklízejí příkopy kolem silnic z Netvořic. Celkově už počtvrté.

14.10.2017

KRÁTCE: Stavbu chodníku v Chlístově přibrzdila administrativa

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

14.10.2017

Místo tanků do kasáren vjedou buldozery

Benešov /FOTOGALERIE/ – Rachot pásů vojenských obrněnců v benešovských Táborských kasárnách utichl už před deseti lety. Typický zvuk pásových vozidel jedoucích po cestách vyztužených železobetonovými panely, se ale brzy na místo vrátí. Tentokrát za ním budou buldozery a další těžká stavební bourací technika. Právě ta bude zapotřebí k likvidaci vojáky opuštěných objektů, které ještě nedávno využívali k nocování bezdomovci a narkomani.

14.10.2017

KRÁTCE: Horalské hry si užijí všichni

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.

13.10.2017

Silnice nad vlašimským parkem je průjezdná

Vlašim /FOTOGALERIE/ – Řidiči se mohou radovat. Po pěti měsících bude opět průjezdná silnice nad vlašimským parkem, která vede z Vlašimi do Domašína. Od pátku již po této komunikaci řidiči projedou.  

13.10.2017

Zázrak v hlasování o prodeji městských bytů. Stav se otočil

Benešov – Přejí si Benešáci privatizaci bytového fondu? Na tuhle otázku mají odpovědět v anketě města. Ve středu 27. září v ní hlasovalo 508 lidí. Jen 183 z nich řeklo, že souhlasí s prodejem městských bytů. Dalších 325 bylo proti.

13.10.2017

Co s uvolněnou vilou Katuškou zatím město neví

Benešov – Až začne další nový školní rok, což se stane v pondělí 3. září, půjdou děti, které se vzdělávají v nevyhovujících prostorách Základní školy a Praktické školy Benešov u vily Katušky, do nových učeben. A také na jiné místo. Nová škola v současné době vzniká v areálu někdejšího Ústavu zemědělské ekonomiky a informací v Hodějovského ulici.

13.10.2017

OBRAZEM: Cestující se dočkali střechy nad hlavou

Benešov - Celé tři dlouhé roky trvalo, než při dopravní nehodě zbouraný přístřešek u zastávky autobusů v Pavlíkově ulici, nahradila zastávka nová.

13.10.2017

Skrz Vestec na staré benešovské projedou jen autobusy

Vestec – Na objízdnou trasu musí pamatovat řidiči, kteří od pondělka plánují cestu po staré benešovské v blízkosti Prahy. Po několik týdnů nebude možný průjezd Vestcem, upozornila v pátek policistka Jana Dětská. S tím, že projedou pouze autobusy pravidelné dopravy, jejichž trasy se nemění – a dále bude vjezd umožněn už jen vozidlům integrovaného záchranného systému mířícím k zásahu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení