VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 07:00

Řidičák na zkoušku by nebyl špatný nápad, shodují se instruktoři

Benešovsko – Čím zkrotit mladé řidiče, aby sundali nohu z plynu? Ve hře je varianta řidičského průkazu na zkoušku. Programové prohlášení vlády navrhuje řidičské oprávnění s omezenou platností, případně že by noví řidiči mohli mít pouze polovinu trestných bodů.

včera 19:24

OBRAZEM: Vlašimské koupaliště má nové sprchy

Vlašim - Poprvé v historii se návštěvníci vlašimského koupaliště Na Lukách sprchují teplou vodou. Do nové sezóny vstoupilo zařízení s novými sprchami a umývárnami v prostorách převlékáren. Zároveň provozovatelé investovali do nových dřevěných roštů určených k odpočinku. 

včera 16:34

KRÁTCE: minikoncert v Pyšelech, dobročinná akademie či uzavírka silnice

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

včera 15:28

OBRAZEM: Opravují ohradní zeď v Týnci nad Sázavou

Týnec nad Sázavou - V těchto dnech pobíhají kameníci se sbíječkou v ruce kolem fary v Týnci nad Sázavou. Zeď, která ji ohraničuje, bude mít nové spáry a budou vyměněny vrchní cihly.

včera 11:08

OBRAZEM: Přestavlky si připomněly čtyři významná výročí

Přestavlky - Slavnostní průvod, koncert skupiny Argema, vystoupení dětí z Mateřské školy Přestavlky, ukázky techniky Hasičského záchranného sboru Benešov, vystoupení tanečního souboru Chotár ze slovenské obce Prestavlky, ukázka požárního útoku v podání malých přestavlckých hasičů nebo fotbalový zápas přípravky Sokola Přestavlky nabídl program oslav, kterými ožily v sobotu 16. června Přestavlky u Čerčan.

včera 09:49

OBRAZEM: Vodní dům v Hulicích hostil Den otců

Hulice - Den otců oslavili v neděli 17. června také v Hulicích.

včera 05:58

Svateb v květnu přibývá, snoubenci volí i netradiční místa

Benešovsko – Párů, které nedbají na pověry a vstupují do manželství v květnu, přibývá. Nejčastěji se však lidé stále berou během letních měsíců. Kromě tradičních míst jsou populární obřady pod širým nebem. A někdy se matrikáři setkají i s originálními přáními snoubenců.

včera 00:56

Poslední Habsburky představuje na konopišti Forejt

Konopiště – nedaleko Benešova na zámku, konopiště jsou i letos tradičně připraveny speciální expozice. V letošním roce se jako téma Karel I., pro speciální prohlídku zámkem, je to pak F.F. D’Este a jeho potomci. Prohlídkou návštěvníky provází kurátor výstavy Jindřich Forejt.

17.6.2018

OBRAZEM: Ve Vlašimi slavili i v sobotu

Vlašim - Oslavy 700. výročí založení města pokračovaly ve Vlašimi také v sobotu. Program začal velkým průvodem členů vlašimských spolků, klubů a zájmových sdružení centrem města do zámeckého parku, v průvodu zahrál dechový soubor Sebranka a Pepíno Matura s harmonikáři. Oslavy budou pokračovat až do úterý.

17.6.2018

Bukovanští oslavili sedm set let zápasem s Duklou i projížďkou vláčkem

Bukovany /FOTOGALERIE/ - Obec Bukovany si připomněla sedm set let od první písemné zmínky. Oslavy započaly v pátek večer promítáním letního kina a pokračovaly v sobotu kulturním i sportovním programem.

16.6.2018

Vlašim žije spolkovým životem

Vlašim - Po celý víkend oslavují ve Vlašimi sedmisté výročí založení města. Doprovodné akce se konají jako poděkování všem vlašimským spolkům. Oslavy začaly v pátek 15. června, pokračovat budou až do úterý.

16.6.2018

Tři obce z okresu slaví úspěch v soutěži Vesnice roku

Benešovsko - Slavit mohou tři obce z Benešovska. Ve středočeském kole soutěže Vesnice roku obstály všechny tři obce z okresu, které se do soutěže přihlásily. Kamberk získal diplom za netradiční formy volnočasových aktivit, Louňovice pod Blaníkem za podporu alternativních metod vzdělávání a Pravonín byl dokonce oceněný bílou stuhou, a to za činnost mládeže.

15.6.2018

KRÁTCE: lukostřelci v Bystřici, orchestr či koncert pod Konopištěm

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

15.6.2018

Na oslavy čtyř výročí v Přestavlkách dorazí slovenští přátelé i skupina Argema

Přestavlky u Čerčan - V Přestavlkách u Čerčan bude v sobotu 16. června veselo. Příznivci a obyvatelé obce si totiž připomenou čtyři významná výročí, která se vztahují jak k samotným Přestavlkám, tak i k aktuálním, celorepublikovým oslavám. Zájemci při slavnostech vzpomenou na 790. výročí první písemné zmínky o obci, 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Přestavlky, 100. výročí vzniku Československé republiky a 85. výročí založení Sokola Přestavlky.

14.6.2018

Známá továrna na cukrovinky slaví 20 let od spuštění provozu

Poříčí nad Sázavou – Dvacáté výročí spuštění továrny na cukrovinky v Poříčí nad Sázavou si ve čtvrtek 14. června vedle hostů z řad místních i regionálních politiků a čelných globálních představitelů společnosti Mars Wrigley Confectionery připomněli zejména bývalí a současní spolupracovníci firmy.

14.6.2018

Alkohol nepatří ani za řídítka. Důvodů pro nehody cyklistů je ale více

Benešovsko – Jízdu na kole se rozhodně nevyplácí podceňovat. Nehody se totiž nevyhýbají ani cyklistům. Statistiky hovoří neúprosně: ve Středočeském kraji bylo za loňský rok těžce zraněno 45 cyklistů, z toho 4 byli usmrceni.

13.6.2018

Studenti z Číny ukončili výcvik na letišti u Benešova

Nesvačily - Dopravními piloty se stalo dvanáct studentů z Číny, kteří zahájili výcvik na letišti u Benešova, v Nesvačilech, před čtrnácti měsíci. Slavnostní akt pořádaný ve středu 13. června od 12 hodin v hangáru na nesvačilském letišti předznamenal jejich budoucí, pilotní kariéru. Při předávání diplomu nechyběli instruktoři letecké školy F Air, ředitel F Air Michal Markovič, starosta Bystřice Daniel Štěpánek, poradce českého prezidenta Jan Kohout, čínský ambasador Wang Jinsong ani prezident čínské, letecké společnosti Sichuan Airlines Li Haiying.

13.6.2018

KRÁTCE: oslavy městysu, divadlo ve Vlašimi či nové sprchy

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

13.6.2018

Houmr run poběží na Konopišti

Konopiště – Zážitkový běh přírodou a krajinou konopišťského zámeckého parku by si neměli nechat ujít sportovní nadšenci. V neděli se zde koná čtvrtý ročník Houmr runu.

13.6.2018

Křižíkova ulice v Benešova je do pátku uzavřena

Benešov – Dnes začala platit úplná uzavírka části silnice II. třídy č. 110 v Křižíkově ulici v Benešově. Důvodem je oprava povrchu komunikace a pokládka nového asfaltového koberce.

12.6.2018

KRÁTCE: seminář v ekocentru, koncert vážné hudby či rybářská soutěž

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

12.6.2018

Hasiči odstraňovali spadlé stromy

Benešovsko – Bouřky v noci z pondělí na úterý lámaly stromy a zaměstnaly tak hasiče na Benešovsku. V úterý hodinu po půlnoci odstraňovala jednotka benešovských požárníků spadlý strom na komunikaci vedoucí z Benešova na Konopiště.

12.6.2018

Rady do zahrady: ředkev, růže, kontroly porostů, slimáci

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

12.6.2018

Už jste četli Benešovský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Benešovsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Benešovský týden. Každé úterý je součástí Benešovského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

12.6.2018

Chcete 3+1 v paneláku? Připravte si zhruba dva miliony korun

Benešov – Sháníte vlastní bydlení? Chtěli byste si pořídit byt 3+1? Pak vás čeká poměrně složité shánění – tento typ bytů se totiž na realitním trhu nedostává. Realitní makléři se shodují, že poptávka převyšuje nabídku.

11.6.2018

KRÁTCE: Návštěvníci zámku Vysoká Lhota se projedou v kočáře

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

10.6.2018

OBRAZEM: Peceradské soutěže dětské olympiády provázel zájem a horko

Pecerady - Zatímco se v sobotu 9. června odpoledne nad Prahou „čerti ženili“ a voda z průtrže mračen tam zaplavovala jeden sklep za druhým, jen zhruba o čtyřicet kilometrů na jihovýchod, v Peceradech, lidé čekali na alespoň jednu kapku deště, doslova jako na smilování boží.

9.6.2018

OBRAZEM: Festival Routa na Hrádku potěšil děti i rodiče

Hrádek u Vlašimi - Multižánrový festival Routa, který se tradičně koná na Hrádku u Vlašimi, si letos užili děti i dospělí v sobotu 9. června od 13 hodin. O návštěvníky nebylo nouze a v každém koutu této malé vesničky u Vlašimi bylo nebývale živo. Není se čemu divit, program akce byl totiž doslova nabitý. Tento rok poprvé na festivalu byly dvě hudební scény, jedna klasicky u studánky pod bývalou školou, druhá poprvé v místním kostele svatého Matouše. Děti ale nejvíce pobavil aktiv park na louce nebo také divadlo.

9.6.2018

OBRAZEM: Účastníky cyklistického závodu pasovali na cyklorytíře

Kondrac - Tradiční cyklistický závod Blanický cyklorytíř letos odstartoval od Farního muzea v Kondraci v sobotu 9. června mezi 13. a 14. hodinou. Do cíle museli zúčastnění dorazit na stejné místo, kde pro ně bylo připraveno i bohaté občerstvení a doprovodný program. Na závodníky ale hlavně čekal blanický rytíř se svým doprovodem, který všechny cyklisty pasoval na Blanické cyklorytíře pro rok 2018.

9.6.2018

FOTO: Vlašimská desítka obsadila zámecký park

Vlašim - Třetí ročník běžeckého závodu Vlašimská desítka se uskutečnil v sobotu 9. června ve Vlašimi. Běžci z řad dětí i dospělých svoji trať zahájili u vlašimského zámku v parku, kde závod také končil. Pro závodníky i jejich doprovod a fanoušky bylo přichystáno občerstvení. A většina z nich toho využila a pak posedávala a poléhala na trávníku v zámeckém parku.

9.6.2018

Brigády na Benešovsku? Rychlá občerstvení i práce v nemocnici

Benešovsko – Nové boty? Nebo snad nějaký kus výpočetní techniky? Či prostě „jen“ vylepšit rodinný rozpočet? Důvodů pro letní brigádu může být nepřeberně. Taková je i nabídka v okrese – od pomocných sil v supermarketech, fast-foodech, až po kvalifikovanější práci.

9.6.2018

KRÁTCE: V pohádkovém lese budou děti plnit úkoly

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.6.2018

Muzejní noc otevřela vlašimský zámek v netradičních hodinách

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Čtrnáctá muzejní noc oživila v pátek 8. června od 17 hodin vlašimský zámek, nádvoří i přilehlý park. V Muzeu Podblanicka, které sídlí přímo v zámku, si mohli návštěvníci prohlédnout všechny expozice, a to až do 24 hodin. V prostorách muzea byl připraven i zámecký ateliér a ukázka řemesel - švece a přadleny. Před zámkem, na nádvoří, mohli milovníci hudby vyslechnout od 19 hodin koncert vokálního souboru Marika Singers.

8.6.2018

Zkoušku z dospělosti někteří studenti podcenili

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Podoba maturitní zkoušky se před sedmi lety změnila, stále však vyvolává diskuze mezi řediteli škol, pedagogy, studenty i veřejností. Nejinak tomu je i na Benešovsku.

8.6.2018

Senioři nad pohybem neohrnují nos. Společně si zacvičili

Benešov - Pohyb je důležitý v každém věku a ve stáří o to více. Aktivních seniorů, kteří se sportu věnují, přibývá. A tím i aktivit pro ně. Což potvrzuje také celorepubliková akce Sportovní hry seniorů, ke kterým se přidružil i Kondiční klub v Benešově. Ten uspořádal ve středu 6. června od 16 hodin v areálu benešovského gymnázia své vlastní seniorské hry. Letos se konal již druhý ročník, prvního, toho loňského, se účastnilo čtrnáct zájemců z řad seniorů. Tento rok přišlo aktivních důchodců kolem patnácti.

7.6.2018

KRÁTCE: po stopách bitvy, nové autobusy či počítačová učebna

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

7.6.2018

Prasklý vodovod komplikuje dopravu na nádraží v Benešově

Benešov – Dopravu na silnici u autobusového a vlakového nádraží v Benešově ztěžuje řidičům po celý čtvrtek havárie vodovodu. Dělníci budou pracovat na odstranění závady do 19 hodin.

7.6.2018

Zahrady zvou k návštěvě. Zámecké, ale i ty rodinné

Střední Čechy – Zahrady, které jsou krásné nebo ještě půvabnější, se v sobotu a v neděli představí návštěvníkům. Koná se Víkend otevřených zahrad, k němuž se ve středních Čechách připojuje 22 míst. Jsou mezi nimi okrasné parky, budované výhradně po potěchu oka, i zahrady sloužící k užitku.

7.6.2018

Na Benešovsku se ročně narodí průměrně tisícovka dětí

Benešovsko /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - 1101. Tolik dětí se podle statistiků narodilo v okrese za minulý rok. Nejvíce miminek přišlo na svět v Benešově (169 dětí), následně ve Vlašimi (148 dětí), a Týnci nad Sázavou (54 dětí).

6.6.2018

KRÁTCE: sběrný den, závod ve střelbě či prohlídky na Konopišti

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

6.6.2018

Benešov testoval elektrický komunální vysavač odpadků

Benešov – Elektrický komunální vysavač odpadků Glutton dnes testovali na Masarykově náměstí v Benešově. Vozítko je pohání elektřina z akumulátorů, je proto minimálně hlučné a nevytváří zplodiny.

5.6.2018

Rady do zahrady: lichořeřišnice, okurky, ovoce

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

5.6.2018

V Týnci staví kruhovou křižovatku

Týnec nad Sázavou − Stavební práce se v sobotu rozběhly pod hotelem v Týnci nad Sázavou. Stavba kruhové křižovatky, která má zlepšit bezpečnost cyklistů a chodců, potrvá do konce srpna. V místě výstavby řídí dopravu semafory, v ranní a odpolední špičce se ve městě tvoří dlouhé kolony.  

5.6.2018

Už jste četli Benešovský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Benešovsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Benešovský týden. Každé úterý je součástí Benešovského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

5.6.2018

Obecní přívozy chce kraj začlenit do Pražské integrované dopravy

Střední Čechy – Vltavské přívozy jsou v Praze regulérní součástí městské hromadné dopravy. Podobné by to časem mohlo být i s převozními prámy ve středních Čechách. A kdy to bude?

5.6.2018

S rehabilitačním ústavem ho nic nepojí, přesto mu věnoval štědrý dar

Kladruby – Nové hřiště na minigolf dokončují v těchto dnech v Rehabilitačním ústavu Kladruby. Svému účelu mělo začít sloužit 25. května. Ten den vrcholily 101. Kladrubské hry a do jejich programu organizátoři zařadili i minigolf.

5.6.2018

Co nejvíce zatíží rodinný rozpočet? Potraviny a bydlení

Benešovsko – Nejdelší je týden před výplatou, říká se někdy v žertu, někdy v úzkosti před kupícími se účtenkami. Je mnoho výdajů, které musejí domácnosti poplatit: ať už to je nájem, platba hypotéky, potraviny, či další životně nutné výdaje.

4.6.2018

Příliš rychlí „kapitáni“ budou muset zpomalit

Střední Čechy – Nedělej vlny. To vzkazuje policie všem, kteří vyrážejí na vodní toky i plochy na plavidlech, jež nejsou poháněny vesly, pádly či šlapáním. A myslí to doslova. Právě tak pojmenovala svou kampaň zacílenou na vůdce plavidel, kteří se chovají, jako by jim postavení kapitána stouplo příliš do hlavy. A takových lze na Vltavě potkat dost. I na Labi, byť nejde o vodní cestu tolik zatíženou rekreačním provozem.

4.6.2018

GDPR nás zatížilo, stěžují si města i školy

Benešovsko – Jak nakládat s osobními údaji řeší již několik dní nová regulace známá pod zkratkou GDPR. Pro úřady, školy i firmy to znamenalo celou řadu povinností. Možná i vám přišly e-maily se žádostí o potvrzení zpracování osobních údajů z různých institucí či společností.

4.6.2018

Mši svatou sloužili na zámku Konopiště

Konopiště - Věřící i náhodní kolemjdoucí se zúčastnili slavnosti Božího Těla, která se konala v neděli 3. června na zámku Konopiště. Po mši svaté sloužené na terase této kulturní památky následoval průvod parkem se čtyřmi zastaveními.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT