VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Benešovsko

dnes 16:30

Koledy si může zazpívat každý

Benešovsko – Akce Česko zpívá koledy je po roce znovu tady. Už ve středu 13. prosince se přesně v 18 hodin rozezpívá celá naše země. Na Benešovsku se bude pět na tradičních místech – v Benešově, Voticích, Struhařově, Čechticích, Vrchotových Janovicích, Nesvačilech, Psářích, Sedmpánech a Bílkovicích. Také tentokrát se při už šestém celorepublikovém pokračování oživování tradic zpívání koled zapojí jen na Benešovsku stovky neprofesionálních zpěváků.

dnes 15:53

Představenstvu benešovské nemocnice šéfuje ředitel Roman Mrva

Benešov – Ze tří na pět členů posílil řídící orgán benešovské nemocnice, představenstvo. Jeho novým předsedou se stal současný ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Roman Mrva. Na postu vystřídal odvolaného Pavla Pavlíka (ODS).

dnes 15:22

Na zimu se připravují také zvířecí pacienti v paraZOO

Vlašim - Handicapovaná zvířata, která žijí ve vlašimské paraZOO, již od konce listopadu odpočívají. Zaslouží si to. Po hlavní sezóně, kdy se na ně chodily koukat davy návštěvníků, mají konečně chvíli klid.

dnes 14:49

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáci ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí  ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi.

dnes 07:15

Domů na Benešovsko se svezeme vlakem také v noci. Navíc levněji

Benešovsko – Nový jízdní řád, podle něhož jezdí vlaky od neděle, udělal radost zejména takzvaným flamendrům. Ti se, jak známo rádi baví až dlouho do noci. A domovu se pak dostávají různě, třeba i vlakem. Teď už to jde celkem lehce. Z Prahy, kde je samozřejmě největší koncentrace všech možných druhů zábavy, jezdí během víkendu noční spoje.

včera 18:43

Studenty z vlašimské akademie uvidíte také v televizi

Vlašim – Jako zájezd studentů na benátském náměstí se v některé z dalších epizod seriálu Ohnivý kuře objeví také studenti Obchodní akademie Vlašim. Ti se do natáčení dostali jako vítězové ve školním sběru víček pro nadaci Dobrý anděl třída.

včera 17:36

Středočeské nemocnice poznají v úterý nové vedení

Střední Čechy – Nové vedení mají všechny nemocnice Středočeského kraje, které jako akciové společnosti fungují v Kladně, Příbrami, Benešově, Kolíně a Mladé Boleslavi. Před týdnem středočeští zastupitelé odsouhlasili změny stanov, podle nichž se počet členů jejich představenstev rozšíří ze tří na pět – s tím, že jedno místo bude vyhrazeno pro představitele asociace středočeských nemocnic a pro post předsedy představenstva se počítá s ředitelem nemocnice – a v pondělí krajští odkývli personální změny.

včera 16:20

KRÁTCE: Benešovského bývalého strážníka prověřuje kriminální služba

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

včera 15:13

Vlašimí projedete napřesrok jen těžko

Vlašim - Dva velké dopravní projekty znemožní napřesrok řidičům hladký průjezd městem Vlašimí. Avizovaná oprava mostku ve Vlasákově ulici se blíží. I přesto, že stavba měla být původně, podle slov vedení města Vlašim, zahájena již letos, projekt musel být nakonec odložen, jelikož byl problém s překládkou kabelu ČEZu.

včera 11:52

Setkání před Betlémem měli v Neveklově

Neveklov - Před zhruba padesátkou diváků se v aule neveklovské základní školy odehrálo divadelní představení Setkání před Betlémem.

10.12.2017

OBRAZEM: Advent slavili v sázavské Huti František

Sázava - Tento víkend uspořádalo Centrum sklářského umění v Sázavě advent na Huti František. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program.

10.12.2017

Žáci ZŠ Jiráskova darovali dětskému oddělení Srdce z lásky

Benešov /FOTOGALERIE/ - Žáci 3. A ZŠ Jiráskova Benešov předali dětskému oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie doslova „Srdce s láskou darované“, které vytvořili v rámci stejnojmenné celorepublikové soutěže.

10.12.2017

KRÁTCE: Začlenili další trati k pražské dopravě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

10.12.2017

OBRAZEM: Ve Vlašimi se ladili do vánoční nálady

Vlašim – Teprve podruhé celé rodiny s malými dětmi zaplavily v sobotu 9. prosince Spolkový dům sourozenců Roškotových při akci nazvané Vánoční ladění.

9.12.2017

Při jarmarku prodávali trhovci i chovanci ústavu

Odlochovice /FOTOGALERIE/ – Vánoční jarmark pro klienty i širokou veřejnost měli už posedmnácté v sobotu 9. prosince v Integrovaném centru sociálních služeb Odlochovice. Současně s ním se ale lidé mohli podívat i přímo do zařízení samotného. 

9.12.2017

Produktů z regionu je zase o něco více

Benešovsko - Regionálních produktů, které sdružuje značka Kraj blanických rytířů, opět přibylo. Na podzim vybrala certifikační komise další tři nové žadatele.

9.12.2017

Mezi politiky opět jiskřilo téma zábavního parku v kasárnách

Benešov – Město u světově proslulého zámku, navštěvuje málo turistů. S tím je potřeba něco dělat. Přesně tuhle větu bývalí i současní vládci města vyslovili už mnohokrát. Jenže se zatím nic nezměnilo.

9.12.2017

KRÁTCE: S vánočními trhy se roztrhl pytel

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

8.12.2017

Vánoční jarmark i čertovský rej rozproudí Načeradec

Načeradec – V Načeradci bude v sobotu 9. prosince živo. A to díky vánočním trhům, koncertům i čertovskému reji. Akce začne v 9 hodin v načeradské základní škole.

8.12.2017

Dvaatřicet stromků je k vidění na výstavě

Benešov - Kouzlo Vánoc může s předstihem zažít každý, kdo dorazí do benešovského Domu dětí a mládeže. Ve výstavní síni je totiž instalovaná výstava, která přítomné seznámí se staročeskými i netradičními vánočními ozdobami. A co víc, v rámci expozice je na místě umístěno, krom nespočet ozdob, i třicet dva ozdobených, vánočních stromečků.

8.12.2017

KRÁTCE: V úterý 12. 12. kvůli řidičským průkazům na benešovský úřad nechoďte

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

8.12.2017

Obyvatele Ostředka znovu trápí průjezdy těžkých aut

Ostředek – Poškozený majetek, otřesy, hluk, prach, zplodiny. Takové je soužití lidí v Ostředku a jeho místní části Mžížovic kvůli nedodržování silničních předpisů řidiči.

8.12.2017

Vši právě teď děti ze škol netrápí, někdy se ale objeví

Benešovsko - Školy na okresech napříč Středočeským krajem řeší aktuálně v hojné míře výskyt vší. Benešovsku se ale tento problém naštěstí zatím vyhýbá. „Momentálně školy výskyt parazitů nehlásí,“ potvrdila Jindra Taterová z Krajské hygienické stanice v Benešově.

8.12.2017

Městské společnosti v Benešově posílí letos či napřesrok

Benešov – Ještě nejspíš hodně diskusí povedou kolem zvýšení základního kapitálu obchodních společností města Benešova, jeho politici. Hodně slov padlo i na jejich poslední schůzi.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

OBRAZEM: Vlašimští studenti předvedli své studijní i učební obory

Vlašim - Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Vlašim mohli ve středu 6. prosince navštívit zájemci o studium spolu se svými blízkými. Den otevřených dveří se uskutečnil nejen v prostorách vlašimského zámku, kde sídlí jedna část školy, ale i v druhé budově v blízkém Tehově.

7.12.2017

Tempo práce na radnici se prý změnilo, nesvědčí ale každému

Benešov - Chodbami benešovského městského úřadu se plíží podivná „choroba“. Celkem tři důležití lidé jsou dlouhodobě práce neschopní. Co přesně nemocenskou tajemnice Miluše Stibůrkové, místostarostky Nataši Brukové a vedoucí programového oddělení Muzea umění a designu Jaroslavy Ballekové Švárové přivodilo, se lze jen domnívat.

6.12.2017

Speciální taxislužba vezme seniory na nákupy i k lékaři

Benešov – Také senioři z města u Konopiště se od Nového roku svezou na nákupy, úřady, k lékaři či za kulturou taxíkem, který jim nebude účtovat běžnou cenu, ale jen regulovanou, víceméně symbolickou částku.

6.12.2017

Otec chlapce zraněného v družině jednal na radnici

Benešov – S otcem školáka, jemuž lanový kolotoč na dětském hřišti u ZŠ Dukelská amputoval 16. listopadu prst levé ruky, hovořili na radnici představitelé města. Probrali nejen zdravotní stav chlapce, ale bavili se i o tom, jak může město pomoci samotnému dítěti i jeho rodině.

6.12.2017

OBRAZEM: Žáci si vyzkoušeli programování. A ne naposledy!

Louňovice pod Blaníkem – O tom, že programování je zábavné, se ve středu 6. prosince přesvědčily děti v louňovické základní škole. V rámci mezinárodní akce Hours of Code (česky Hodina kódu) navštívil žáky a žákyně prvního stupně Luboš Račanský, profesí programátor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT