Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. Na místě po jeho činu zůstaly desítky zraněných, někteří z nich těžce. Mezi těžce zraněnými jsou i děti. Dnes odpoledne policie uvedla, že zraněných je dohromady téměř 60, ve věku od dvou do 85 let. Jsou mezi nimi i lidé, kteří žádné ošetření nepotřebovali.

Zranění hlavy, kvůli němuž jej zatím není možné vyslechnout, utrpěl také řidič vozu Maurice P., který ve zhruba sedmitisícovém Volkmarsenu bydlí.

Proč do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin. Maurice P. není úřadům známý jako extremista. Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití. Dnes vyšetřovatelé uvedli, že muž nebyl při činu pod vlivem alkoholu. Jestli byl pod vlivem drog, ještě nevědí.

Další masopustní průvody, které se v Hesensku mají uskutečnit dnes, úřady plošně nezakázaly. Nemají totiž žádné konkrétní důkazy o tom, že by se po incidentu ve Volkmarsenu zvýšilo jejich ohrožení. Je ale na rozhodnutí každé obce, jestli a jak masopust oslaví.