Liziane Gutierrezová přijela do země v březnu a od té doby sdílí svou cestu na sociálních sítích. Poté, co zveřejnila video, na němž je zachycena na vyhořelém tanku útočící armády, dostala důrazné varování, píše server Unilad.

„Najdu si tě“

Po nahrání videoklipu jí podle jejích slov jeden z uživatelů Instagramu poslal děsivou fotografii, na které je muž s nožem v ruce. K tomu napsal: „Najdu si tě.“

Liziane to sdělila svému více než milionu sledujících. „Nechci vyvolávat žádnou seznaci a nebojím se, ale řeknu vám, co se stalo. Na Instagramu mi přišla zpráva s fotkou ruského vojáka, který mi napsal, abych si dávala pozor, protože si mě najde. Kromě této zprávy jsem dostala i jeho fotku s nožem v ruce. Měla jsem samozřejmě strach, ale nebojím se, že mě někdo zabije. Věděla jsem, že mě tady může čekat nebezpečí.“

Svým sledujícím také řekla, aby účet nenahlašovali: „Potřebuji, aby byl účet aktivní, alespoň prozatím.“ Později modelka dodala, že si ji muž zablokoval a smazal své zprávy.

Šestatřicetiletá influencerka také uvedla, že bude i nadále pózovat se zničenou ruskou vojenskou technikou při dobrovolnické činnosti na Ukrajině a oslavovat každou porážku, kterou Vladimir Putin utrpí.

Na Ukrajině potkala lásku

Liziane má nyní k Ukrajině ještě pevnější vztah než dřív. V dubnu totiž oznámila, že se zamilovala do ukrajinského vojáka, který jí ve svém bunkru připravil vegetariánské jídlo. 

Brazilským médiím řekla: „Seznámila jsem se s ním při rozvozu pomoci v jeho kasárnách. Nejdřív jsme se bavili jen o tom, komu a jak je potřeba pomoci. Jednoho dne jsem tam však musela přespat kvůli zákazu vycházení a nakonec se to stalo. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že někoho potkám uprostřed války!“

Influencerka, která se v roce 2016 proslavila žalobou na rappera Chrise Browna kvůli údajné hádce a napadení v Las Vegas, tvrdí, že se vzdala svého luxusního životního stylu, aby pomohla ukrajinským uprchlíkům, kteří potřebují základní věci, jako jsou potraviny a léky.

„Rozhodla jsem se přijet, protože jsem se nemohla jen dívat na to, co se děje, ze svého domu a nic nedělat,“ sdělila svým fanouškům na sítích odhodlaně.