„Zmizelo nářadí, ale i jízdní kolo,“ přiblížila ve středu následky mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Připomněla, že k činu došlo v době od 31. ledna do 1. února, přičemž zloděj odcizil akumulátorovou frézu, akumulátorový šroubovák a pánské horské kolo značky Specialized.

Policisté z řevnického obvodního oddělení nyní spoléhají na pomoc veřejnosti. „Policie vyzývá občany, pokud spatřili podezřelou osobu pohybující se v ulici Na Benátkách v obci Všenory nebo s odcizenými věcmi, poskytněte poznatky na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a dopomozte při dopadení pachatele,“ uvedla Šteinerová.

Obdobnou výzvu má i pro případné svědky, kteří by mohli pomoci s objasněním krádeže měděných okapů. Tu se rovněž od 1. února snaží objasnit policisté z Mníšku pod Brdy. „K odcizení došlo v době mezi 5. prosincem a 1. únorem,“ přiblížila Šteinerová aktuálně známé informace k vloupání do kůlny u rodinného domu v Kamenné ulici, „Neznámý pachatel využil žebříku, za jehož pomoci odcizil měděné svody ze střechy domu včetně držáků. Majiteli způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 11 400 korun,“ upřesnila. Rovněž v tomto případě policisté uvítají jakékoli svědectví na nejbližší služebně nebo na lince 158.