"V chatové osadě policisté prověřovali oznámení o odcizení okapů," potvrdila mluvčí Policise ČR Benešov Veronika Čermáková.

Muži nákona v Poříčku zjistili, že dosud neznámý pachatel se nejspíše na pozemek dostal brankou, kterou vysadil z pantů. Odtud to k objektu už zloděj či zloději neměli daleko. Dům si majitelé kvůli bezúdržbovosti vybavili okapovými žlaby a svody z mědi. Právě barevný kov přilákal lotry, kteří pak z rekreačního domu odcizili přes 50 metrů žlabů a téměř 20 metrů měděných okapových svodů.

"Z přístřešku na parkování pachatel odcizilit dalších patnáct metrů měděných okapových žlabů," sdělila policejní mluvčí s tím, že veškerý lup si z výbravy k řece zloději neodnesli. "Několik dalších metrů poškozených svodů zůstalo ležet na pozemku," dodala Veronika Čermáková.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. "V případě dopadení pachatele a uznání jeho viny před soudem mu za výše uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na osm let," doplnila benešovská policejní mluvčí.