„Podezřelého chování mladého řidiče v osobním motorovém vozidle si policisté prvosledové hlídky všimli v pátek 2. srpna krátce před polednem v jedné z benešovských ulic,“ připomněla mluvčí začátek děje zmiňovaného případu.

Ke kontrole řidiče ale nedošlo. Muž za volantem na nic nečekal a sešlápl pedál plynu. Tím začalo pronásledování, které skončilo až v Čerčanech.

Ilustrační foto.
Řidička v Chlístově předjížděla traktor. V protisměru se střetla s autobusem

„Osmadvacetiletý muž nezvládl řízení a narazil do trafostanice. Způsobil tak škodu nejen na vozidle, ale také na uvedeném zařízení,“ uvedla Eva Stulíková.

Pak následovalo to, co muselo. Policisté vytasili pistole. Teprve pak muž uznal, že uniformám neunikne. „Z nehody vyvázl nezraněn a policisté proti němu použili donucovací prostředek, jímž byla hrozba namířenou střelnou zbraní. S pouty na rukou pak řidič skončil na služebně,“ řekla mluvčí.

Orientační zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek v organismu prokázala, že byl v době řízení pod vlivem drog. „Vozidlo užíval bez souhlasu svojí známé, která je jeho majitelkou. Po provedení všech potřebných úkonů byl propuštěn,“ dodala Eva Stulíková s tím, že případ nyní vedou policisté z Čerčan ve zkráceném přípravném řízení. Pro přečin neoprávněné užívání cizí věci muži sdělili podezření a prozatím je na svobodě. Nyní čeká na soud, který ho může poslat za mříže až na dva roky.

Ilustrační foto.
Sražení chodkyně dodávkou vyšetřuje kriminálka