Minulý týden benešovští kriminalisté ubrali kyslík trojici mladých vykradačů aut. Jeden je ve vazbě, dva jsou vyšetřovaní na svobodě. Mají na svědomí několik vloupání do motorových vozidel. Ukradené věci prodávali překupníkům, doklady okamžitě spálili. S jedním odcizeným autem, které používali, havarovali. Nechali ho na místě nehody a utekli.
„Policejní komisař bude obvinění rozšiřovat o několik dalších případů,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská s tím, že celková škoda dosáhla téměř 150 tisíc korun.
Třiadvacetiletý Benešovák vloni začátkem listopadu v nemocnici pod okny chirurgie rozbil okénko Škody Fabie a ukradl autorádio.
Do nemocničního areálu se v polovině listopadu vypravil také devatenáctiletý Vlašimák, jemuž dělal zeď stejně starý Benešovák. Z Renaultu Laguna po rozbití okna ukradli navigaci, svítilnu a tašku se sportovními potřebami.
Na konci listopadu vykradl třiadvacetiletý mladík spolu s Vlašimákem Peugeut Partner zaparkovaný za školou v Dukelské ulici. Z auta si odnesli autorádio, potraviny, svazek klíčů a doklady od vozidla.
Ve stejném složení se hned v noci v ulici K Přeložce vloupali do Fordu Orion. Mladší hlídal a třiadvacetiletý Benešovák opět rozbil okénko. Z auta sebral rádio s CD přehrávačem a peněženku s doklady i platebními kartami.
O den později v Hodějovského ulici brzy ráno narazili na nastartovaný Fiat Tempru, s nímž odjeli. Tandem tentýž večer v Drachkově podle stejného scénáře vlezl do Škody Felicie, jež zůstala bez autorádia. V stejném období v nedalekých Jarkovicích provedli výlupci hned dvě rány najednou. Škodu Forman se pokusili nastartovat nalezeným klíčkem od nádrže a po nezdaru alespoň ukradli autorádio. Mladší z dvojice pak vnikl do Škody Felicie, z níž také sebral autorádio.
Devatenáctiletý Vlašimák sólo v noci z 12. na 13. prosince rozbil v místě bydliště v Zámecké ulici okno Renaultu 5 1.8 GTX a ukradl z něho rovněž autorádio. O tři dny později se spolu s benešovským vrstevníkem v Ladově ulici vloupali do Fordu Mondeo.
Po vytržení zástěny zavazadlového prostoru odnesli z kufru doklady, firemní dokumentaci, šroubovák s nabíječkou a vrtačku.
Vlašimák, opět sólo, 20. prosince ve Vnoučkově ulici vlezl do VW Golf a jeho lup se skládal ze sedmi lahví alkoholu a kartonu cigaret.
Několik dní před koncem roku se oba devatenáctiletí zlodějíčci vypravili do Olbramovic, kde z kabiny nákladního Citroënu vybrali satelitní navigační systém.
Do konce roku už devatenáctiletý Vlašimák úřadoval sám. V ulici J. Franka nepohrdl v násilně otevřené felicii taštičkou v hodnotě 250 korun. V ulici Jana Švermy z Opelu Vectra sebral peněženku s pětistovkou a začátkem ledna znovu zavítal do nemocničního areálu, kde na parkovišti pod chirurgii po rozbití okénka ukradl ze Škody Felicie peněženku s pěti sty korunami a platebními kartami.
Od den později ještě na rohu Pražské a Mendelovy ulice prohledal, opět po rozbití okénka, Citroën 5 a odnesl si navigaci s obrazovkou a DVD přehrávačem i osobními doklady.
Past na vykradače osobních aut sklapla ve středu 21. ledna.