Rychlý konec mělo pro třiadvacetiletého muže z Benešova jeho nedělní „nakupování za pět prstů“ v trafice ve Vnoučkově ulici.

„Ve čtvrt na šest ráno nám volající oznamovala, že někdo leze do trafiky. Už za dvě minuty byla na místě hlídka,“ uvedl velitel Městské policie Benešov Luboš Baranec.

Do trafiky se muž vloupal po rozbití drátěného skla ve výšce asi dva a půl metru. K vyšplhání k němu použil masivní ocelovou mříž. Ta chrání další prosklené části zařízení stojícího hned vedle Obchodního domu Hvězda.

„Minulý týden se sem vloupali dvakrát. Poprvé ve středu, podruhé v neděli,“ uvedla prodavačka z trafiky. „Zloděj šel stejnou cestou,“ dodala.

Zatímco poprvé zloděj nekalou misi ke své spokojenosti vládl, podruhé se mu to už nepovedlo. Kvůli rychlému zásahu strážníků ani nestačil vlézt do prodejního prostoru. Z díry, kde ještě před pár okamžiky bylo pevné, dráty vyztužené sklo, mu ale koukala noha. Právě za ni strážníci muže chytili a stáhli dolů. Pak už šlo všechno rychle. Zaklapla ocelová pouta a třiadvacetiletý zkušený vykradač putoval k výslechu na služebnu Policie České republiky.

„Muž se před třemi měsíci vrátil z výkonu trestu, kde byl za majetkovou trestnou činnost,“ uvedl šéf benešovských policistů František Havránek s tím, že mu nyní kriminalisté prokázali další dvě dokonaná vloupání se škodou 23 tisíc korun.

Při pokusu o vloupání do trafiky pak nestačil ukrást nic. Rozbitím skla způsobil provozovateli zařízení škodu kolem dvou set korun. Policisté muže obvinili z trestného činu krádeže vloupáním, ale dál ho stíhají na svobodě.