Po dlouhé zimě jsou rekreační objekty stále ještě opuštěné a právě toho lapkové využili. Kdy se do staveb v uvedených lokalitách vloupali, však není jisté.

„Vloupání do rekreační chalupy v Tomicích nám její majitel nahlásil v sobotu," uvedla mluvčí benešovské policie Diana Škvorová.

Jenže chalupu mohl lotr vykrást už mnohem dříve. Její majitel ji totiž opustil po předchozí návštěvě už 13. března.

„Dosud neznámý pachatel v Tomicích vnikl na oplocený pozemek a poté bez poškození překonal dřevěná vrata," popsala cestu zloděje mluvčí policie. „Na dvoře chalupy z volně přístupných přístřešků a stodoly odcizil cirkulárku, svářečku a další věci. Majiteli způsobil škodu přes dvacet tisíc korun," dodala Diana Škvorová.

To do rekreační chaty v Mrači zloděj přišel někdy mezi 7. a 15. dubnem. Právě to je doba, kdy objekt zůstal bez svého majitele a bez dozoru.

Zatím nezjištěný pachatel tam vnikl na z části oplocený pozemek bez násilí. Pak už ale k cestě za lupem do chaty násilí použil.

„V rekreační chatě odcizil dámskou sportovní obuv, čímž majitelce způsobil škodu tisíc korun," dodala policejní mluvčí Diana Škvorová.

Větší škodu však zloděj majitelům uvedené mračské rekreační chaty způsobil samotným vloupáním. Vyčíslili ji na částku 1500 korun.