Město hrůzy, Bronx nebo Soho. I takové přídomky má po loňských tragických událostech město Vlašim.
Dá se s tím něco dělat? Městští policisté společně s místním obvodním oddělením Policie ČR vsází na prevenci. Při poslední takové akci se společně vydali do vlašimských ulic a barů, aby si v průběhu tří hodin posvítili na požívání alkoholu řidiči a mladistvými.

Nejprve se zaměřili na požívání alkoholických nápojů řidiči. „Byli zjištěni tří řidiči, kteří před řízením motorového vozidla požili alkoholické nápoje,“ řekl velitel vlašimských městských policistů Luboš Baranec s tím, že prvním dvěma lapeným mužům naměřili hodnotu 1,4 a 1,6 promile alkoholu v krvi. Proto jsou nyní podle policie podezřelými ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Nejvíce alkoholu v těle měl třetí řidič. Policisté mu naměřili 1,9 promile. Ale tím ten večer jeho prohřešky neskončily. „Řídil bez řádného oprávnění a vozidlo nemělo platnou prohlídku o technické způsobilosti ani na ně nebylo uzavřeno zákonné pojištění o odpovědnosti za způsobenou škodu,“ vysvětlil Baranec.
Po kontrole řidičů se policisté vydali do barů, heren a restaurací, kde kontrolovali střízlivost bavící se mládeže. „Věnovali jsme pozornost převážně hráčům u výherních automatů a osobám zjevně mladším 18 let,“ podotkl velitel městských policistů.
„Zasahovalo sedm policistů a čtyři strážníci. Zkontrolovali mládež ve více než patnácti podnicích. Například v Bowlingu v Domašíně, ve Sport baru, U Kozla, v Admirálu či v Edenu,“ uvedla benešovská policejní mluvčí Zuzana Stránská s tím, že pozitivně vyšla dechová zkouška u tří osob mladších osmnácti let.
„Trubička zezelenala u dvou šestnáctiletých dívek a u jednoho sedmnáctiletého chlapce. Na dotaz policistů, kdo jim alkohol podal, odpověděli, že pili doma. Nyní budou oznámeni na Oddělení sociálně právní ochrany dětí při Městském úřadu ve Vlašimi,“ podotkla Stránská.
„Kontroly budou prováděny i nadále z důvodu zajištění veřejného pořádku, majetku a bezpečnosti osob,“ dodal velitel vlašimských strážníků.