K vloupání došlo 15. března chvíli po půlnoci a mluvčí policie  Barbora Schneeweissová uvedla, že kamery zachytily téměř celé řádění pachatelů, pravděpodobně dvou mužů. „Ti nejprve vypáčili horní roh dveří vedoucích do skladu prodejny a následně, taktéž násilím, dveře ohnuli ven a vnikli do prostor skladu. Uvnitř se volně pohybovali s baterkami a odcizili elektroniku - set top boxy, notebook a brusku. Zboží vynesli ven a odložili za budovou. Poté se dovnitř vrátili ještě jednou pro dvě televize, brusku a dva robotické vysavače,“ popsala mluvčí s tím, že celková škoda dosáhla 100 tisíc korun.

Odcizené věci si pachatelé poschovávali po různých místech ve Vlašimi, kam se pro ně pravděpodobně chtěli vrátit. To už ale nestihli. Policisté byli rychlejší a ukradené věci nalezli a vrátili zpět prodejci.

| Video: Youtube

Nyní policie zveřejnila záznamy z kamer a obrací se na veřejnost. „Pachatelé si maskují obličeje. Jeden z nich byl oblečen do pracovních kalhot, druhý měl na sobě kraťasy s reflexními prvky, oba pak měli bundu s kapucí a batoh. Pokud muže poznáváte nebo máte jakékoliv poznatky či informace k jejich totožnosti, které by policistům mohly pomoci, ozvěte se prosím na linku 158 nebo přímo vlašimským policistům na telefonní číslo 974 871 750,“ doplnila Schneeweissová.

Oba pachatelé se dopustili hned dvou trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci. „Za to jim v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody,“ potvrdila mluvčí.