Napadení pejska jeho majitelka policii nahlásila 1. září, přičemž podle vyjádření mluvčí policie Barbory Schneeweissové mělo k útoku dojít po 13. hodině. „Podle výpovědi poškozené náhle přiběhl větší cizí pes a jejího psa napadl. Žena se spolu s partnerem snažila vlastního psa bránit, kdy při tomto došlo k drobným oděrkám a pohmožděninám, které ženě i muži způsobil útočící pes,“ popsala mluvčí a potvrdila, že malý pes útok nepřežil, a to i přesto, že majitelka vyhledala okamžitou pomoc veterináře.

Přivolaná hlídka policistů vypátrala útočícího psa a jeho majitele jen chvíli poté. Majitel vysvětlil, že se mu pes z vodítka vysmekl a utekl, posléze zaútočil na čivavu.

Tři ženy, které chce Policie ČR vyslechnout v souvislosti s požárem OD Hvězda.
Policie hledá tři ženy. Mohou pomoci s vyšetřováním požáru Hvězdy

„Vzhledem k tomu, že nedošlo k žádnému vážnému zranění majitelky psa ani jejího partnera a útok psa nebyl úmyslným činem, nedošlo tak k naplnění skutkové podstaty trestného činu a celou věc policisté předali příslušnému správnímu orgánu k projednání přestupku,“ doplnila Barbora Schneeweissová s tím, že v tomto případě se jedná o porušení vyhlášky o volném pobíhání psů na území města. „Správní orgán může uložit pokutu a nařídit kompenzaci vzniklé škody,“ podotkla.