„V těchto místech motorkář sjel ze silnice a usmyslel si, že v jízdě bude pokračovat skrz pole s osetou řepkou. Tam ale jeho jízda končí, zastavuje, slézá z motocyklu, sundavá ochranou přilbu a policisté díky výborné osobní znalosti již ví, kdo před nimi stojí,“ popsal další vývoj policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Muž byl totiž policisty již několikrát řešen v souvislosti s majetkovou trestnou činností a v souvislosti s mařením výkonu úředního rozhodnutí. Hlídka ho vyzvala, aby předložil doklady předepsané pro provoz a řízení motorového vozidla, což neučinil. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Testu na drogy se však odmítl podrobit.

„Čtyřicetiletý muž se během jízdy dopustil hned několika přestupků. Policisté provedli lustraci osoby a zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Proto je také nyní podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě, že ho soud uzná vinným, hrozí mu za tento přečin trest odnětí svobody až na dvě léta,“ shrnula policejní mluvčí.