Skupinku nezletilců ničících soukromý majetek pomohly odhalit nově nainstalované kamery městského monitorovacího systému.

Účelnost zařízení, na které město získalo dotaci v rámci preventivně bezpečnostních opatření, se tak projevila jen pár dní po uvedení dvou nových kamer do provozu.

„Trojice dětí ve věku deset až dvanáct let se nejprve snažila s rozběhem vykopnout dveře jednoho z obchodů v Lidické ulici. Poté jeden z trojice vzal dlažební kostku, kterou vhodil do skleněné výlohy obchodu,“ informoval velitel vlašimských strážníků David Osička a dodal, že výtečníci způsobili škodu celkem šest tisíc korun.

Strážníkům se po vyhodnocení kamerových záběrů podařilo mladistvé identifikovat, dohledat a ztotožnit. Vzhledem k výši škody pak celou záležitost předali odboru kriminální policie Benešov, který se případem zabývá.

„Mladiství se k činu na místě přiznali. Když jsme se jich ptali, proč to udělali, uvedli doslova, že neměli žádnou lepší zábavu,“ řekl David Osička.

Rodiče dětí, které se v nedělní večer potloukaly po městě a ničily majetek budou muset škodu uhradit a zodpovídat se také na sociálním odboru Městského úřadu Vlašim, který městští policisté o události informovali.

KAREL CHLUMEC