„Dostala jsem váhu," uvedla mladá žena.

Dárek, který obdržela, vycházel z přesvědčení dárce, že ji potřebuje. „Mluvila jsem o tom, že uvažuji váze, která dokáže měřit tělesný tuk. Kdybych si ji koupila sama, prosím. Ale co si mám myslet, když ji dostanu od partnera? Přijde mi to jako špatný vtip," míní.

S výběrem vhodných dárků a nedostatkem kreativity se potýkají více než ženy, jejich protějšky.

„Přítel mi nadělil žehličku," připomněla svou zkušenost pětadvacetiletá Helena.

„Modlila jsem se, aby ještě nezavtipkoval, že mu s ní budu moct něco hned vyžehlit. To bych se s ním, šprýmařem jedním, asi hned rozešla," procedila mezi zuby žena.

Pocity a radost z obdarování nechtěla zranit ani další, osmadvacetiletá žena.

„Partner mi koupil telefon. Hrozně jsem si přála nový mobil, ale nějaký menší, aby se mi vešel do kabelky. A dostala jsem zařízení, které je už snad malý notebook," zlobila se a přiznala, že zatím neví, zda ho jako nevhodný dárek bude chtít vyměnit.

Nebylo by to ale vůči mužům fér, kdyby na vhodnost či nevhodnost vánočních benefitů, odpovídaly pouze ženy.

„Dostal jsem od přítelkyně oblečení," svěřil se dvaatřicetiletý Tomáš. „Není to tak, že by neměla vkus. Ale fakt se mi nelíbí, jak mě chce oblékat. Asi si budeme muset promluvit," dodal se smíchem.

Hlavu v dlaních měl i pětadvacetiletý Honza. Na Vánoce si totiž přál novou videohru. A tak svou tužbu svěřil přítelkyni.

„Napsal jsem jí na papírek, jak se ta hra jmenuje. Jenže ona koupila edici pro konzoli, kterou nemám. Takže budu muset po svátcích do obchodu a doufat, že to nějak půjde vyměnit. Celé Vánoce jsem tak chtěl sedět před obrazovkou, no a nějak to nevyšlo," vyprávěl zhrzeně mladý muž.

S přispěním Jakuba Šťástky