Samozřejmě, že ne všichni. Přesto měli zdravotníci,hasiči i policisté méně práce, než v předchozích letech.

„Žádný požár, který by vznikl kvůli svíčkám na vánočním stromku jsme řešit nemuseli. Přece jen už lidé mají snad všude svíčky elektrické,” zhodnotil ředitel HZS Benešov Josef Setnička.
Jeho kolegové z Vlašimi ale na Štědrý den před polednem otevírali zabouchnuté dveře v bytě v Komenského ulici.

„Uvnitř zůstal malý syn,” řekl Setnička a potvrdil, že akci hasiči, kvůli nebezpečí z prodlení, řešili na místo placení poplatku rodiči, domluvou.

V neděli hasiči také likvidovali následky dopravní nehody na silnici E55 u Benešova, kde osobní auto sjelo do příkopu.

Včera pak hasiče v Benešově zaměstnal zloděj, který ukradl benzin z osobního auta stojícího v Čechově ulici. Část jeho lupu totiž ulpěla na vozovce.

Obvyklou práci, nehledě na to, že byly Vánoce, měli na Benešovsku také policisté.
„Jednalo se zejména o krádeže a vloupání,” potvrdila mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

Policisté na Štědrý den vyšetřovali vloupání do garáže ve Vlašimi a také do chaty v Borové Lhotě nedaleko Pyšel. Na zloděje doplatila v benešovském Obchodním domě Lidl zákaznice, jíž připravil lotr o peněženku s hotovostí i doklady.

O kabelku s osobními věcmi přišla další žena 25. prosince u benešovské italské cukrárny. Ten den policisté znovu vyšetřovali v Borové Lhotě. Zloděj tam vykradl druhou chatu. Další se pak vloupal v Načeradci do rodinného domu.

Včera pak mužům a ženám zákona práci přidělal muž, který v Neveklově při potyčce zranil svého soka. Policisté případ šetří jako ublížení na zdraví a výtržnictví.

Policisté šetří i vloupání a krádež pokladničky s milodary, která byla umístěná u betléma na boku kostela sv. Mikuláše v Benešově.

Podle Terezy Janečkové, mluvčí středočeské záchranné služby se na Vánoce lidé příliš nepřejídali, proto nevolali záchranáře kvůli zažívacím obtížím. Díky počasí si ani nelámali končetiny.

„Více ale bylo psychiatrických pacientů a těch, kterým bylo smutno a chtěli si vlastně jen popovídat,” dodala.