„K čerpadlu přijelo červené auto ve 12.38,“ potvrdil šéf benešovských kriminalistů a vyšetřovatelů František Havránek s tím, že zatím policisté neznají typ ani registrační značku vozu. „Byla to ale nejspíš Škoda Fabia či Opel Corsa,“ sdělil policista.
Auto totiž zastavilo mimo zorný úhel obsluhy čerpadla. Z vozu pak do prodejny přišel štíhlý muž starý kolem pětadvaceti let. Na hlavě se maskoval naraženým černobílým kulichem a obličej si kryj ještě slunečními brýlemi. Podle svědectví mohl být vysoký 173 až 175 centimetrů. Na sobě měl modré džíny a černé triko. Mluvil česky, bez přízvuku. Čerpadlářku vyděsil namířenou zbraní a sdělil jí jen jediný požadavek: „Dej mi prachy.“ Šokovaná žena pak muži bez známky odporu vydala požadované peníze.
„Muž si vzal hotovost a odešel z prodejny ke svému autu,“ sdělil kriminalista a upozornil, že lupič z Týnce odjel po silnici číslo 107 směrem na Prahu.
„Okamžitě po nahlášení jsme přijali nutná opatření k vypátrání auta a pachatele,“ řekl Havránek krátce po ohledání místa činu s tím, že ženu policisté vyslechnou až později. „Paní je stále silně rozrušená,“ popsal následky setkání čerpadlářky s ozbrojeným lupičem.
Kolik peněz násilník odvezl policisté neupřesnili. To ale pro posouzení skutku není příliš rozhodující. Za ozbrojené přepadení, pakliže se nejednalo o loupení spáchané organizovanou skupinou, nebo při něm nezahynula osoba, totiž české zákony udělují odnětí svobody na dva roky až deset let.