„Pachatel v době od 22. do 24. prosince vnikl do místnosti v přízemí domu Dětského domova Pyšely. Tam byly pro děti nachystány dárky k Vánocům, které byly již zabaleny nebo v dárkových taškách připraveny na Štědrý den, aby udělaly radost místním dětem,“ popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zloděj si odnesl celkem čtyřicet balíčků s hračkami, drogerií, elektronikou či oblečením. „Smutnější než vzniklá škoda 15 tisíc korun je to, že pachateli zřejmě nevadilo, že okradl děti o dárky, které měly najít pod stromečkem,“ dodala mluvčí.

Policisté nyní po zloději pátrají. V případě jeho dopadení a prokázání viny může skončit až na dva roky ve výkonu trestu odnětí svobody.

Výletní vlak vyrazil z Tábora s cílem na nádraží v Trhovém Štěpánově.
PODÍVEJTE SE: Do Trhového Štěpánova osobní vlak přivezl poslední cestující

Děti nakonec bez dárků nezůstaly. Mezi lidmi se zvedla obrovská vlna solidarity a podle policie se našla spousta lidí, kteří chtěli dětem udělat radost a vynahradit jim nevydařené Vánoce. "Správce jedné benešovské facebookové skupiny se spojil s vedením dětského domova a domluvili se na seznamu dárků, které děti měly pod stromečkem dostat. Ve skupině si pak lidé dárky rozdělili a domluvili se i na předání dětem z domova," uvedli policisté.