Rozruch na okraji Davle začal dvě hodiny před půlnocí. „Kolem 22. hodiny jsme dostali oznámení o krádeži vozidla zaparkovaného domem. Majitel pachatele pronásledoval několik stovek metrů v druhém autě, než ujíždějící vůz zastavila dopravní nehoda,“ shrnula Johnová policejní záznam o vývoji událostí.

Z vozidla Range Rover pak vyskočily dvě osoby, které zmizely ve tmě. Utíkaly směrem od městysu k osadě Sloup. „Pátrání bylo negativní, i když se do něj zapojily nejen hlídky z územního odboru, ale přivolán byl i psovod a také povolán vrtulník s termovizí,“ uvedla mluvčí.

Na dotaz Deníku dále potvrdila, že pátrání pokračuje i během pondělka, tedy po rozednění. Bližší podrobnosti však neuvedla, stejně jako neodpověděla na dotaz, zda se v automobilu našly stopy, které by umožnily podezřelé blíže identifikovat. „Na případu stále intenzivně pracujeme – a více informací v této chvíli ke zveřejnění nemáme,“ konstatovala Johnová. Zdůraznila, že všechny okolnosti nyní zkoumají policisté z územního odboru Praha-venkov: Západ.

Odmítla však spekulace, že k nehodě mělo dojít ve chvíli, kdy se majitel v druhém autě snažil ujíždějící vůz zastavit. „Takové informace nemáme; spíš došlo k havárii,“ řekla mluvčí Deníku. A jestliže se v místě povídá, že ujíždění pachatelé vzdali, když jim nečekaně poklesl výkon motoru, znovu zopakovala, že takové informace nemá.

S odkazem na slova majitele se však také v Davli šíří zvěsti, že motor auta ujíždějícího se zloději sice opravdu přestal táhnout – nebylo to však vlivem zásahu nějaké elektronické vychytávky v podobě technologie mající bránit krádežím. Tak se prý tento motor chová běžně – v důsledku technické závady. Z internetových diskusí přitom plyne, že u vozů této značky je „ztráta energie“ problémem, který majitelé neřeší zrovna ojediněle.