„Vyjeli jsme na pomoc ležící paní, která byla ve vážném stavu. S pomocí hasičů jsme ženě poskytli první pomoc a odvezli k hospitalizaci na interní oddělení benešovské nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí ZZS Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Situace kolem domu ale byla složitější. Kvůli velkému množství volně pobíhajících psů na pozemku dotčené ženy, museli být přivolaní i hasiči spolu se státní policií. To potvrdili i tiskoví mluvčí hasičů a benešovské policie, stejně jako místostarosta Týnce nad Sázavou. „Přivolaná lékařka se k pacientce nemohla dostat, protože jí v tom bránila pobíhající smečka psů. Proto byli na místo přivoláni také policisté a hasiči, kteří psy odchytili a předali do útulku,“ dodal místostarosta města Bedřich Pešan.

Příslušníci Aktivních záloh AČR nacvičovali na přehradě Švihov na Želivce ochranu strategických objektů.
Vojenské cvičení: armádní záložníci bojovali na hrázi přehrady o vodu pro Prahu

Ani obyvatelům Týnce nad Sázavou neunikl ruch v Sadové ulici. Podle jednoho pozorovatele přijela záchranná služba na místo ještě jednou, asi hodinu poté, co první sanita odvezla starší ženu do nemocnice.  „Můžeme potvrdit, že jsme do Týnce vyjížděli ještě jednou. Výjezd ale skončil podepsáním reverzu pacientkou, jíž jsme přijeli pomoci,“ sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Kauza smečky psů je v Týnci živým a neřešitelným tématem už mnoho let. Zápach ze psích výkalů i štěkání tolika zvířat obtěžuje sousedy a psi „útěkáři“ zase ohrožují své okolí. Před nedávnem proto město podalo žalobu a minulý týden měl začít s chovatelkou soud. Ta se ale k projednávání nedostavila, a proto byl soud odročen, zatím naneurčito.

Ilustrační foto.
Městská policie v Benešově přijala za květen 240 tísňových volání

Psi jsou v útulcích

Vážná zdravotní situace majitelky psů z Týnce nad Sázavou způsobila, že smečka čtyřnohých mazlíčků musela být v úterý rozdělená a jednotlivé pejsky policisté umístili do několika útulků. „Na pozemku v Sadové ulici policisté zajistili 40 psů a 16 štěňat. Všichni psi byli následně rozmístěni do osmi útulků, jelikož jejich počet znemožňoval je umístit do jednoho zařízení," uvedl místostarosta Týnce Bedřich Pešan. Co se s psy bude dít nadále, je ještě v tuto chvíli nejasné. O dalším průběhu kauzy měli včera poradu zastupitelé města.

Soutěže v Německu ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se zúčastnili i dobrovolní hasiči z Votic.
OBRAZEM: Votičtí hasiči se v Německu utkali s evropskou špičkou