To, co se povídá po městě, tedy že někdo zmanipuloval tombolu tak, aby si nejlepší ceny odnesli ti správní lidé, místostarosta Týnce Bedřich Pešan, nepotvrdil.

„Ne, tohle si nemyslím," řekl včera k šeptandě. „Všechny lísky do tomboly měly být označeny červeným otiskem razítka, ale bylo to jinak. Červeně byly označeny výherní lístky a nevýherní pak modře," uvedl týnecký místostarosta Bedřich Pešan.

Problém s dvojím označením lístků do tomboly se podle místostarosty Bedřicha Pešana zrodil po chybě, kterou nedokázal před plesem odhalit nikdo.

„Označování lístků dostali za úkol dva lidé," vysvětlil místostarosta.

Kde byl prvopočátek „dvoubarevné" chyby, dnes nejspíš věrohodně neřekne nikdo.

Vedle oněch výherních a nevýherních lístků vzniklo ale také ještě dalších 26 výherních lístků. Pro jednu cenu tak v šestadvaceti případech mohli přijít hned dva šťastlivci.

Kde tahle chyba vznikla, zjišťuje vedení města. Lístky totiž vyrobila radniční tiskárna. Nejednalo se přitom o tuplovaný výtisk celých archů, ale jen o tisk jednotlivých, logicky neuspořádaných numer.

„Přípravou a organizací plesu jsem pověřil naší kulturní referentku Adrianu Bursovou," uvedl Bedřich Pešan na dotaz, kdo nese za uspořádání vrcholu plesové sezony v Týnci odpovědnost. „Ples však už od začátku provázel chaos. Na plakátech byla místo pátku 6. února, uvedena sobota 6. února. Navíc některé ceny dodnes nebyly vydány," potvrdil komunální politik v pondělí 2. března dopoledne s tím, že na odpolední radě města bude jedním z bodů programu čtyřměsíční spolupráce s kulturní referentkou a to nejen s ohledem na ples města.

Jak kauzu uzavřela rada města najdete ZDE.