„V úterý v noci 6. července, krátce před 23. hodinou, jsme na linku tísňového volání 158 přijali oznámení o ženě bez známek života, jejíž tělo nalezl na louce v blízkosti rybníka u Klokočné její známý, který současně i učinil oznámení na policii,“ potvrdila v pondělí 19. července Vlasta Suchánková, vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje.

Na Benešovský deník se při té příležitosti obrátilo s dotazem několik čtenářů, kteří současně vyjadřovali obavu o bezpečnost při sběru hub na odlehlých místech lesů kolem Vranova u Čerčan. Osmapadesátiletá žena z Prahy, jak potvrdili policisté, měla na těle zranění, která si nemohla způsobit sama. Z tohoto důvodu kriminalisté nařídili soudní pitvu.

„V současné době čekají na definitivní a kompletní výsledky zkoumání soudních lékařů,“ připomněla mluvčí s tím, že vzhledem k prozatím nevyjasněným okolnostem události zahájili krajští kriminalisté v dané věci prověřování pro zvlášť závažný zločin vraždy. To platí, i když jednou z vyšetřovacích verzí je také smrt zaviněná například útokem zvířete.

V daném případu probíhá již od jeho prvopočátku intenzívní šetření ze strany kriminalistů, a to nejen s cílem objasnit tuto událost, ale současně i ustanovit veškeré osoby, které by jim mohly poskytnout k případu informace. Kriminalisté sice již hovořili s desítkami osob, ale přivítají další svědectví těch, kteří ženu v inkriminovaný den viděli.

Žena se měla pohybovat 6. července mezi 14:30 a 18. hodinou v lokalitě mezi Vranovskou Lhotou a okolím Klokočné, poblíž rybníka. „Žádáme tedy svědky a osoby, které ženu případně její doprovod viděli, aby kontaktovali linku tísňového volání 158 a informace předali policistům,“ dodala Vlasta Suchánková.