V nákupní centru Kaufland bylo tou dobou zavřeno a ani parkoviště nepraskalo ve švech. Bankomat je umístěný u nákupních vozíků a právě na něj pachatel zaútočil. Mluvčí policie dotaz, zda ho při tom natočila kamera umístěná v každém zařízení na vydávání peněz, nekomentoval.

„K tomu se nebudeme vyjadřovat,“ řekl s tím, že policisté nyní prověřují okolnosti případu. „Škoda, kterou pachatel způsobil, je zhruba pět tisíc korun,“ dodal Chalupa.

Připomněl ale také, že už v sobotu 26. září policisté z Benešova vyjížděli kousek za město k Jarkovickému rybníku. „Chodec tam nalezl dva ruční granáty. Oznámení přišlo deset minut před pátou hodinou odpoledne,“ sdělil Zdeněk Chalupa s tím, že se jednalo o pozůstatek ze druhé světové války.

I Jarkovický rybník ležel během ní ve výcvikovém prostoru Waffen-SS Benešov a nálezy munice tu nejsou výjimečné. Tentokrát klasická „vajíčka s kostičkami“ ležela na travnaté pláži rybníka známého i jako Papírna.

Na místo se jako první dostavili strážníci Městské policie Benešov. „Zajistili jsem místo páskami se zákazem vstupu,“ potvrdil velitel strážníků Radek Stulík. Granáty na místě zneškodnil policejní pyrotechnik.