V nákupní centru Kaufland bylo tou dobou zavřeno a ani parkoviště nepraskalo ve švech. Bankomat je umístěný u nákupních vozíků a právě na něj pachatel zaútočil. Mluvčí policie dotaz, zda ho při tom natočila kamera umístěná v každém zařízení na vydávání peněz, nekomentoval.

„K tomu se nebudeme vyjadřovat,“ řekl s tím, že policisté nyní prověřují okolnosti případu. „Škoda, kterou pachatel způsobil, je zhruba pět tisíc korun,“ dodal Chalupa.

Ilustrační foto.
Policisté se zaměřili na telefonující řidiče

Připomněl ale také, že už v sobotu 26. září policisté z Benešova vyjížděli kousek za město k Jarkovickému rybníku. „Chodec tam nalezl dva ruční granáty. Oznámení přišlo deset minut před pátou hodinou odpoledne,“ sdělil Zdeněk Chalupa s tím, že se jednalo o pozůstatek ze druhé světové války.

I Jarkovický rybník ležel během ní ve výcvikovém prostoru Waffen-SS Benešov a nálezy munice tu nejsou výjimečné. Tentokrát klasická „vajíčka s kostičkami“ ležela na travnaté pláži rybníka známého i jako Papírna.

Na místo se jako první dostavili strážníci Městské policie Benešov. „Zajistili jsem místo páskami se zákazem vstupu,“ potvrdil velitel strážníků Radek Stulík. Granáty na místě zneškodnil policejní pyrotechnik.

Ilustrační foto
U Prahy se srazil autobus s osobním autem. Čtyři lidé se zranili