Při výslechu obžalovaného šestatřicetiletého muže z Vlašimi a svědků jeho trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky z řad městských i dopravních policistů, za nějž mu hrozí podmíněný nebo peněžitý trest, vyšlo najevo, že souzený řidič se už minulosti s vlašimskými strážníky nepohodl.
„Měl jsem konflikty s městskou policií z dřívějška za rychlou jízdu a parkování. Řekl jsem jim, tady máte stovku a nechte mě na pokoji. A když mi vyčítali, že jezdím rychle po obchvatu, tak jsem jim řekl, ať si mě změří a pak že se budeme bavit,“ uvedl před soudem řidič černého Audi, v němž ho při červencové noční kontrole nachytala v Blanické ulici smíšená policejní hlídka pod vlivem alkoholu.
„Jednou po nás chtěl, abychom mu střežili v době dovolené jeho nemovitost ve Vlašimi. Nabízel, že za to městské policii koupí fotoaparát nebo počítač,“ řekl u benešovského soudu jeden ze strážníků v pozici předvolaného svědka s tím, že podnikateli na služebně vysvětlili, že městská policie není zřízená kvůli hlídání nemovitostí jednotlivých majitelů, ale pořádku v celém městě.
Právě na předpojatosti městských i republikových policistů založil souzený muž svoji obhajobu, jež naznačuje, že mu někdo z nich záměrně podstrčil elektronický tester s předem nastavenou hodnotou alkoholu v dechu. Možnost použít uvedený fígl mu údajně prozradili jeho známí od policie, kterým hned při zadržení prý telefonoval. Těmi se oháněl už při odvozu k výslechu. „Opakovaně i na dopravce říkal, že má známé u policie, že nemá cenu něco psát, že si to nějak zařídí,“ potvrdil vlašimský strážník.
Obžalovaný se už při transportu divil, že ho vůbec policisté v noci kontrolovali. „Vy jste si nevšimli mojí espézetky,“ nechal se slyšet při eskortě s tím, že on má přece protekční čísla. Jakou a proč by měl mít výjimku, však policii nespecifikoval. Hlavní líčení bude pokračovat v polovině září.